0
3
3

Real – Levante 1:1. Królewscy bez pomysłu na beniaminka

Real Madryt po słabej grze tylko zremisował u siebie z beniaminkiem La Liga Levante 1:1 (1:1). Dla Królewskich to drugi z rzędu remis u siebie.
Lucas Vazquez (L) i Ivi Lopez (fot. Getty)

Alonso członkiem Realu. "Nie wiem, dlaczego kibicuję Królewskim"

BOHATER MECZU:
Raul Fernandez.
Ten mecz bramkarz Levante zapamięta na długo. Obronił dziewięć strzałów, a przy straconej bramce nie mógł zrobić więcej. Pomogło mu także szczęście, gdy w doliczonym czasie piłka trafiła w słupek jego bramki.

ROZCZAROWANIE:
Gra Realu.
Niby Królewscy mieli wiele okazji do strzelenia gola, ale brakowało błysku, który charakteryzował ich grę m.in. w meczach o superpuchar z Barceloną. Na koniec czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Marcelo...

JAK PADŁY BRAMKI?

0:1 (12'):
bardzo łatwo dała się ograć formacja obronna Realu. Piłka po wrzucie z autu trafiła pod nogi Iviego, a ten wywiódł w pole Carvajala i pewnym strzałem dał gościom prowadzenie.

1:1 (36'): po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kroosa do piłki najwyżej wyskoczył Sergio Ramos. Jego strzał głową zdołał jeszcze odbić Raul Fernandez, ale przy dobitce Lucasa Vazqueza był już bez szans.

Pedro Lopez (L) i Theo Hernanez (fot. Getty) KLUCZOWE SYTUACJE:

13':
Real chciał szybko odpowiedzieć na stratę gola, ale strzał z pola karnego Asensio został zablokowany.
28': Kontuzja Benzemy, w jego miejsce wszedł Bale.
31': Bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzył Ivi, minimalnie obok bramki.
45': Doskonałe długie zagranie Ramosa do Bale’a, ale w sytuacji sam na sam jego strzał świetnie obronił Fernandez.
45+2': Krótkie rozegranie rzutu wolnego i bardzo groźny strzał Kroosa odbił przed siebie bramkarz.
61': Po raz kolejny głową uderza Bale, ale znów niecelnie – tym razem minimalnie nad poprzeczką.
65': Bardzo mocny strzał z dystansu Kroosa łapie Fernandez.
82': Dobry strzał Asensio z pola karnego, ale kolejną znakomitą obroną popisał się Fernandez!
87': W bardzo dogodnej sytuacji znalazł się Bale, ale po raz kolejny główkował obok bramki. To powinien być gol.
89': Kuriozalna czerwona kartka dla Marcelo! Brazylijczyk podłączył się do akcji ofensywnej, oddał groźny strzał, ale po nim, upadając, bezmyślnie kopnął rywala i sędzia wyrzucił go z boiska.
90+4': Kroos mógł dać zwycięstwo Realowi! Piłka po strzale Niemca odbiła się jednak od słupka.

Czy drugi z rzędu remis Realu oznacza kryzys?