0
3
3

Barcelona – Juventus 3:0. Messi wreszcie pokonał Buffona

Barcelona pokonała Juventus 3:0 (1:0) w hicie 1. kolejki Ligi Mistrzów. Dwa gole Lionela Messiego, który po raz pierwszy w karierze pokonał Gianluigiego Buffona, jeden Ivana Rakitića. W drugim spotkaniu grupy D Sporting Lizbona wygrał na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 3:2 (3:0).
Lionel Messi (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU BARCELONA – JUVENTUS

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (45')
– piękna akcja Barcelony. Messi do Suareza, ten odegrał do Argentyńczyka, strzał między stopami Benatii i Buffon bez szans.
2:0 (56') – akcja Messiego prawą stroną, zagranie w pole karne, Sturaro wybija wprost pod nogi Rakiticia i mamy 2:0.
3:0 (69') – kapitalna akcja Messiego! Argentyńczyk oszukał Sandro, potem Benatię i z linii pola karnego nie pozostawił złudzeń Buffonowi.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
9'
– kontra Juventusu, kapitalna piłka do Dybali, jednak ten strzelił prosto w ręce ter Stegena.
20' – strzał Messiego zablokowany, a po dobitce Suareza obronił Buffon.
38' – De Sciglio wprost pod nogi Dembele, a ten z kilku metrów obok bramki.
43' – bardzo dobra okazja Juventusu, ale Higuain się nie popisał. Po chwili strzał Matuidiego zablokowany.
48' – Dybala nad bramką! To powinien być lepszy strzał, Argentyńczyk miał sporo miejsca, by zmusić ter Stegena do obrony.
52' – słupek po strzale Messiego! Piłka odbiła się potem jeszcze od pleców Buffona i omal nie wpadła do bramki.
78' – Suarez pokonał Buffona, ale zdaniem sędziego był spalony.
80'
– znakomita obrona ter Stegena po strzale Dybali.
81'
– Pique wybił piłkę z linii bramkowej po kopnięciu Benatii.

Radość Messiego, smutek Buffona (fot. PAP/EPA)

BOHATER SPOTKANIA
Wybór prosty – Lionel Messi. Argentyńczyk do wtorku ani razu nie pokonał Buffona, ale jak już to zrobił, to jeszcze powtórzył. Obie bramki przednie. Na dodatek as Barcelony miał spory udział przy trafieniu Rakiticia. Takiego Messiego kibice chcieliby oglądać w każdym spotkaniu.

ANTYBOHATER SPOTKANIA
W tej kategorii także nie mieliśmy wątpliwości. Medhi Benatia przy bramce na 1:0 nie zablokował strzału Messiego, przy golu na 3:0 do spółki z Sandro dał się oszukać Argentyńczykowi. Obrona Juventusu nie przypominała tej sprzed kilku miesięcy i ćwierćfinałowego rewanżu na Camp Nou. Wtedy był popis gry, ale teraz zabrakło trzech podstawowych graczy w tej formacji.

SYTUACJA W GRUPIE D
W drugim meczu Olympiakos Pireus przegrał ze Sportingiem 2:3. Do przerwy było już 0:3 i właściwie po spotkaniu. Gospodarze ożywili się w końcówce, jednak dwa gole Felipe Pardo na niewiele się zdały. W 2. kolejce Sporting zagra z Barceloną, a Juventus z Olympiakosem.

LIGA MISTRZÓW W TVP! W ŚRODĘ PIERWSZA TRANSMISJA!