0
3
3

Schalke – Bayern 0:3: niezawodny Lewandowski, koncert Jamesa!

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Schalke 3:0 (2:0) w spotkaniu 5. kolejki Bundesligi. Pierwszego gola dla gości strzelił z rzutu karnego Robert Lewandowski. Mistrzowie Niemiec zostali liderami tabeli. W środę mecze rozegrają Borussia Dortmund i Hannover. Obie drużyny mogą wyprzedzić Bawarczyków.
Robert Lewandowski i spółka świętują strzelenie gola (fot. Getty Images)

Tak relacjonowaliśmy mecz Schalke – Bayern

BOHATER
To był dzień Jamesa Rodrigueza. Pomocnik strzelił drugiego gola i był najaktywniejszym zawodnikiem. Kapitalnie podał w drugiej połowie do Arturo Vidala. Chilijczyk w tak dogodnej sytuacji nie mógł chybić. Był to pierwszy mecz Kolumbijczyka w wyjściowym składzie i premierowe trafienie w Bundeslidze.

JAK PADAŁY BRAMKI?
25' – Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Naldo w polu karnym. Pomógł system VAR. "Jedenastkę" wykorzystał Robert Lewandowski, który oszukał Ralfa Faehrmanna. Bramkarz Schalke rzucił się w inny róg.
29' – Kolejny błąd obrony gospodarzy. Niepilnowany James Rodriguez nie miał problemów z pokonaniem Faehrmanna.
75' – Kapitalne podanie Rodrigueza. Arturo Vidal nie mógł zmarnować tej sytuacji. Strzelił w pierwsze tempo i bramkarz był bez szans.

KLUCZOWE AKCJE
8' – Kapitalny strzał z dwudziestu metrów Sebastiana Rudy'ego. Faehrmann z najwyższym trudem sparował piłkę. Chwilę później dobrą sytuację miał Lewandowski, ale jej nie wykorzystał.
10' – Znów przytomnie Faehrmann. Powstrzymał Thomasa Muellera.
51' – Słupek uratował Schalke. Mueller chybił w doskonałej sytuacji.
57' – Niewiele zabrakło, żeby Schalke zdobyło bramkę kontaktową. Nieznacznie przestrzelił Jewhen Konoplanka.
66' – Sven Ulreich powstrzymał w sytuacji jeden na jednego Guido Burgstallera.
88' – Instynktowna obrona Faehrmanna, który sparował piłkę po strzale Jamesa Rodrigueza.

JAK GRAŁ LEWANDOWSKI?
To był poprawny występ. Pewnie wykorzystał rzut karny. To dziesiąta bramka w barwach mistrzów Niemiec w tym sezonie. Potrzebował ośmiu spotkań. W 64. minucie opuścił boisko. OCENA SPORT.TVP.PL – 7