0
3
2

Wygrana Barcelony w cieniu polityki

Piłkarze Barcelony pewnie wygrali na Camp Nou z Las Palmas 3:0 (0:0) w 7. kolejce La Liga. Ze względu na napiętą sytuację w mieście, w związku z trwającym referendum w sprawie niepodległości Katalonii, spotkanie zostało rozegrane przy pustych trybunach.
Sergio Busquets (fot. PAP/EPA)

Barcelona w Premier League!? "UEFA nie będzie miała nic przeciwko"

(fot. PAP/EPA) Przedstawiciele Barcelony ze względu na trudną sytuację w mieście wnioskowali o przełożenie spotkania, ale władze ligi nie wyraziły na to zgody.

Dopiero 26 minut przed rozpoczęciem meczu klub wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców. Piłkarze gospodarzy wyszli na boisko w koszulkach w barwach flagi Katalonii.

W pierwszej połowie widać było, że cała sytuacja wpłynęła na zawodników. Katalończycy zamiast strzelać gole, zbierali żółte kartki (aż cztery).

W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leo Messiego celną główką popisał się Sergio Busquets i otworzył wynik.

To uspokoiło gospodarzy. W 70. minucie Denis Suarez idealnie wypatrzył Messiego w polu karnym. Argentyńczykowi pozostało tylko minąć bramkarza.

Podobnie wyglądała jego druga bramka. Argentyńczyk zagrał trójkową akcję z Ivanem Rakiticiem i Luisem Suarezem i po podaniu od Urugwajczyka dobił zespół gości.

Barcelona jest liderem z kompletem zwycięstw. O pięć punktów wyprzedza Sevillę.

Messi ma znakomity początek sezonu. W sezonie strzelił już 11 goli, a w całym 2017 roku trafiał 45-krotnie.