tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy plan skoczków. "Tutaj wszystko płynie"

Polscy skoczkowie mieli pozostać w Niemczech, by przez najbliższe dni przygotowywać się do kolejnych zawodów. Jednak wszystko wskazuje na to, że – ze względu na niekorzystne warunki pogodowe – szybciej przeniosą się do Engelbergu. Skocznia Gross-Titlis-Schanze będzie gospodarzem kolejnych zawodów Pucharu Świata.
Maciej Kot (fot. Getty Images)

Puchar Świata w Engelbergu w TVP 1 – sprawdź plan transmisji

Trener Stefan Horngacher chciał popracować z zawodnikami w Hinterzarten, czyli swoich rodzinnych stronach. To właśnie tam Austriak ma dom, gdzie mieszka z życiową partnerką Nicole – byłą fizjoterapeutką niemieckich skoczków. Plany pokrzyżowała jednak pogoda.

Kot o upadku: myślałem, że ból będzie większy – Pada deszcz, wieje mocny wiatr, co sprawia, że wszystko na skoczni zaczyna płynąć. Nie są to optymalne warunki do treningów, więc bardzo możliwe, że już we wtorek pojedziemy do Engelbergu. To byłby dobry ruch z naszej strony, bo szwajcarski obiekt często sprawiał nam problemy – przyznał w poniedziałek Maciej Kot w rozmowie z Michałem Regulskim.

Dla niego dzień zaczął się bardzo dobrze, bo po upadku w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt czuje się znacznie lepiej. – Najważniejsze, że podczas wykonywania ćwiczeń nie odczuwam żadnego dyskomfortu, mogę normalnie trenować – powiedział. – Nie ma potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań. Kości, więzadła i mięśnie są całe. Te kilka dni wystarczy, bym wrócił do pełnej dyspozycji – dodał Kot.

W Engelbergu odbędą się dwa konkursy indywidualne. Dobre wspomnienia ma stamtąd Kamil Stoch. Mistrz olimpijski aż pięć razy stawał tam na podium: zwyciężył w 2013 roku, a cztery razy był drugi (2011, 2012, 2013, 2016).

Po konkursie w Titisee-Neustadt na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocnił się niedzielny triumfator – Niemiec Richard Freitag. Stoch, najlepszy z Polaków, jest szósty. Dawid Kubacki zajmuje 11. miejsce, Piotr Żyła 13., a Stefan Hula i Maciej Kot plasują się ex aequo na 16. lokacie. Jakub Wolny zajmuje 38. pozycję.

Kamil Stoch: cały czas wierzyłem, że wszystko się uda
Piotr Żyła: Pilch to talent na miarę Małysza
Kubacki: to były zwariowane zawody

podobne informacje

Zmiany w kalendarzu skoków. Co czeka kibiców w tym roku?

Problemy nie tylko w Titisee. Co ze skocznią w Engelbergu?

Poznaliśmy skład na Puchar Świata w Engelbergu

PŚ w skokach narciarskich. Transmisja z Niżnego Tagiłu w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej