tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były trener reprezentacji Belgii: w naszej szatni był "kret"

Mimo ogromnego potencjału Belgowie nie odnieśli sukcesów, w ostatnich latach, na najważniejszych piłkarskich turniejach. Jedną z przyczyn mogła być nie najlepsza atmosfera w zespole. Taką sugestię w rozmowie z BeIN SPORTS podał były szkoleniowiec Marc Wilmots.
Reprezentacja Belgii w piłce nożnej (fot. Getty Images)

Courtois wróci do Hiszpanii? Chce być bliżej dzieci

Wilmots zasugerował, że w szatni Belgów podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu pojawiła się osoba, która przekazywała najistotniejsze informacje mediom. Były selekcjoner oskarżył Thibaut Courtoisa oraz jego ojca Thierry’ego.

Miałem problem z sytuacjami, w których wybierałem drużynę o godzinie 18:00, a o 18:15 skład pojawiał się na wszystkich portalach społecznościowych. To poważna sprawa. Dostałem informację od francuskich dziennikarzy, że robił to ojciec Courtois. Oznacza to, że sam gracz przekazywał moje wybory dalej – zaznaczył Wilmots.

Aktualny trener Wybrzeża Kości Słoniowej może mieć problemy prawne po udzieleniu takich wypowiedzi. Do sytuacji ustosunkował się Thibaut. Bramkarz Chelsea Londyn nie przyznaje się do winy i postanowił opublikować oświadczenie na jednym z kont społecznościowych. "Wilmots nie po raz pierwszy ponawia publiczne i celowe oskarżenia przeciwko mnie i mojemu ojcu. Wspólnie postanowiliśmy złożyć skargę do sądu o zniesławienie" – czytamy.

Dramatyczna sytuacja

Wilmots pracował z kadrą Belgii w latach 2012-2016. Z pełnienia roli pierwszego szkoleniowca zrezygnował po porażce z Walią 1:3 w ćwierćfinale EURO 2016. – W takich okolicznościach, kiedy przekazywane są informacje, przeciwnik zyskuje czas. To naprawdę dramatyczna sytuacja. Do takich rzeczy nie dochodziło podczas mistrzostw świata w Brazylii – stwierdził 49-latek.

Nigdy nie przekazałem żadnej informacji dziennikarzom. Jestem czołowym zawodnikiem silnego europejskiego klubu. Wiem, jak delikatna to sprawa. Koledzy z drużyny również to wiedzieli. Pracujemy razem przez długi czas, by uzyskać dobre rezultaty. Nienawidzę "przecieków" – podsumował Courtois.

Courtois, Neville, Necid i ich siostry. Poznaj sportowe rodzeństwa!

podobne informacje

Radja Nainggolan ostro o Roberto Martinezie. "Jego tłumaczenia były żałosne"

Liga Narodów: niedziela sensacji. Awanse do Dywizji A i Final Four

Liga Narodów: imponujący Szwajcarzy. Awans rzutem na taśmę

Belgia – Holandia 1:1 w meczu towarzyskim