tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nawałka podał szeroką kadrę na mundial w Rosji!

Adam Nawałka ogłosił nazwiska 35 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Rosji. Początek mundialu 14 czerwca, pierwszy mecz Polaków z Senegalem pięć dni później. Transmisje ze wszystkich spotkań na antenach Telewizji Polskiej oraz w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Piłkarze reprezentacji Polski (fot. PAP)

WYBIERZ DROGĘ NA SZCZYT. REPORTAŻ "PROJEKT: LEWY"

Po raz pierwszy wśród powołanych znalazł się pomocnik Legii Warszawa Sebastian Szymański, niespodziewanie do kadry załapał się także Paweł Dawidowicz. Zabrakło z kolei Tarasa Romanczuka oraz Jakuba Świerczoka, który w ostatniej chwili "przegrał" z Kamilem Wilczkiem.

Z 35 powołanych na pierwsze zgrupowanie regeneracyjne do Juraty pojedzie 28 piłkarzy. Sztab szkoleniowy uznał, że zawodnikom należy się odpoczynek po trudach klubowego sezonu. W Hotelu Bryza z piłkarzami będą ich rodziny. Przygotowania na pełnych obrotach rozpoczną się 28 maja w Hotelu Arłamów. To tam poznamy ostateczną kadrę na mundial. Selekcjoner Adam Nawałka ogłosi ją 4 czerwca.

Już 23-osobowa reprezentacja rozegra dwa mecze towarzyskie przed wylotem do Rosji. Wymagającym testem będzie spotkanie na INEA Stadionie w Poznaniu, gdzie biało-czerwoni podejmą Chile (8 czerwca). Cztery dni później kadra pożegna się z kibicami spotkaniem z Litwą na PGE Narodowym.

"Projekt: Lewy" startuje 1 czerwca. Zobacz zwiastun!

Na 13 czerwca zaplanowano wylot do Soczi, które będzie bazą biało-czerwonych podczas mundialu w Rosji. Kadra będzie trenowała na boiskach Sputnik-Sport Stadium, oddalonych od hotelu o 13 kilometrów. Pokonanie tej trasy zajmuje około 25 minut. Podróże do miast, w których biało-czerwoni będą rozgrywali mecze, również nie będą długie.

Sprawdziliśmy wszystkie odległości, na nasze mecze do Kazania, Moskwy i Wołogradu. Najdłuższy lot wyniesie 2 godziny i 10 minut – stwierdził Maciej Sawicki, sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Reprezentacja będzie miała trochę spokoju, ale nie będzie też odizolowana od świata – dodał.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 14 czerwca meczem Rosja – Arabia Saudyjska. Polacy zainaugurują turniej 19 czerwca starciem z Senegalem na stadionie Spartaka w Moskwie. 24 czerwca w Kazaniu rywalem reprezentacji będzie Kolumbia. Na koniec fazy grupowej, 28 czerwca w Wołgogradzie, Polska zagra z Japonią.

PLAN PRZYGOTOWAŃ KADRY DO MUNDIALU:
21-26 maja 2018 (Hotel Bryza w Juracie): zgrupowanie reprezentacji
28 maja – 7 czerwca 2018 (Hotel Arłamów): zgrupowanie reprezentacji
5 czerwca 2018 (Hotel Arłamów): ogłoszenie powołanych
8 czerwca 2018 (Poznań): Polska – Chile
12 czerwca 2018 (Warszawa): Polska – Litwa
13 czerwca 2018: wylot do bazy w Soczi
19 czerwca 2018 (Moskwa): Polska – Senegal
*transmisje wszystkich spotkań biało-czerwonych na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

fot. PZPN
Tomasz Kłos: nie podobało mi się zachowanie Lewandowskiego
Tomasz Kłos: momentami kadra zapomina o defensywie
Bilety na Chile już w sprzedaży. "Chcemy utrzymać standardy"
Aleja Gwiazd na Narodowym. "Chcemy uhonorować najlepszych"
Mundial w cieniu skandali. "Jest mniej szumu niż przed Soczi"

podobne informacje

Błękitni znów zaskoczą? Urugwaj mocny jak... zawsze

Milik: powrót po kontuzji? Wzorem Ronaldo z MŚ 2002

Gorąco w Niemczech! "On traktuje piłkarzy jak idiotów"

Japonia jak Brazylia. 20 lat bez przerwy na mundialach