tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nawałka: boisko zweryfikuje marzenia

Adam Nawałka podkreślił, że każdy z 32 powołanych piłkarzy ma szansę na wyjazd na mistrzostwa świata do Rosji. – Ich marzenia zweryfikuje boisko – przyznał selekcjoner podczas konferencji w Juracie, gdzie Polacy rozpoczęli pierwsze zgrupowanie.
Konferencja prasowa Adama Nawałki
Adam Nawałka (fot. Getty Images)

Grali kadrowicze. Udana końcówka napastników

Z wyselekcjonowanej, liczącej 32 zawodników kadry na Półwyspie Helskim zabraknie Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. To zgrupowanie o regeneracyjnym charakterze potrwa do soboty.

W poniedziałek 28 maja w Arłamowie rozpocznie się już "właściwy" obóz. Ostateczny, 23-osobowy skład kadry selekcjoner ma ogłosić 4 czerwca.

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

podobne informacje

Sławomir Peszko zakończył karierę w reprezentacji. Z czego najbardziej go zapamiętamy?

Kamil Wilczek: kadra? Nawałka chociaż mnie powoływał...

Piotr Reiss: nie ma w Polsce większych marek niż Lech i Legia [WYWIAD]

Wisła Kraków wdzięczna kibicom. "Wierzę, że to przełomowy moment"