0
3
3

Ligue1: Kylian Mbappe uratował PSG, Gianluigi Buffon wpuścił pierwszą bramke

Gianluigi Buffon stracił pierwszą bramkę w Ligue 1, ale PSG nie straciło punktów. Dzięki bramkom Kyliana Mbappe w końcówce meczu, mistrzowie Francji pokonali na wyjeździe Guingamp 3:1 (0:1).
Gianluigi Buffon (fot. PAP/EPA)

Thierry Henry może zostać trenerem Polaka. Zainteresowanie klubu z Ligue 1

Od początku spotkania Guingamp tworzyło groźne akcje. Buffon kilkukrotnie został zmuszony do efektownych interwencji. W 20. minucie musiał jednak skapitulować.

Wówczas po fatalnym nieporozumieniu w obronie mistrza Francji, piłkę przejął Marcus Coco. Podał do Nolana Rouxa, a ten będąc sam na sam wykorzystał okazję. Niespodziewanie gospodarze otworzyli wynik i długo utrzymywali się na prowadzeniu.

PSG miało problemy z odrobieniem strat. Zdołało to zrobić dopiero na początku drugiej połowy. Jordan Ikoko sfaulował w polu karnym Neymara. Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki" i pewnie ją wykorzystał.

Końcówka meczu należała do Mbappe, który na boisku pojawił się od początku drugiej połowy. W 82. minucie wyprowadził drużynę na prowadzenie – wykorzystał doskonale wypracowaną przez kolegów okazję. Kilka minut później mógł cieszyć się z drugiej bramki – ustalił wynik na 3:1.

Po dwóch ligowych spotkaniach, PSG ma na koncie sześć punktów. Dzięki temu oraz imponującemu bilansowi bramkowemu (6:1) prowadzi w tabeli.