| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłoszono nowego prezesa Wisły Kraków. Został nim 32-letni Rafał Wisłocki, który przed laty trenował młodzieżowe sekcje Białej Gwiazdy, a przez ostatnie trzy lata był dyrektorem akademii klubu. – Zadłużenie wynosi 24 mln złotych, w tym 12 mln przeterminowanych zobowiązań. Nie uwzględnia cesji, które wynoszą 16,5 mln – zdradzono na spotkaniu z przedstawicielami mediów.
Wisłocki przejmuje funkcję po Marzenie Sarapacie, która zrezygnowała pod koniec ubiegłego roku. 15 piłkarzy ósmej drużyny Lotto Ekstraklasy może opuścić ekipę z Reymonta. Członek zarządu Łukasz Kwaśniewski poinformował o niespłaconych zobowiązaniach.
– Zadłużenie wynosi 24 mln złotych, w tym 12 mln przeterminowanych zobowiązań. Nie uwzględnia cesji, które wynoszą 16,5 mln. 15 zawodników złożyło wezwanie do zapłaty, a wśród nich są m.in. Zoran Arsenić, Tibor Halilović, Marko Kolar, Vullnet Basha, Jakub Bartkowski, Dawid Kort, Jakub Bartosz, Rafał Pietrzak, Rafał Boguski, Mateusz Lis, Michał Buchalik, Marcin Grabowski i Maciej Sadlok – przyznał.
Miesięczne wynagrodzenie piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego wynosiło 1,2 mln złotych. Obecnie na koncie spółki znajduje się... 51 tysięcy złotych.
Ujawniono również zarobki poprzedniego zarządu. W 2018 roku Marzena Sarapata, Damian Dukat i Daniel Gołda pobrali pensje w wysokości 910 tysięcy złotych.
Nowy prezes przyznał, że szczególnie liczy na pomoc wcześniej związanego z Legią Warszawa Bogusława Leśnodorskiego. – Kluczowa jest rola pana Leśnodorskiego i jego kancelarii. Zadeklarowali pomoc dla nas, zrobią to bezpłatnie. Rano spotkaliśmy się w Zakopanem – oznajmił.
W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała o zawieszeniu licencji klubu na grę w Lotto Ekstraklasie.
– Wiemy, co musimy zrobić, by odzyskać licencję. Sytuacja spółki akcyjnej jest trudna, a wyzwanie wielkie. Musimy zrobić dużo więcej.
W środę unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Alelega, którego właścicielem jest Vanna Ly, francuski biznesmen pochodzenia kambodżańskiego. Pozostałe 40 procent udziałów miało trafić do angielskiego funduszu Noble Capital Partner, reprezentowanego przez Szweda Matsa Hartlinga.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.