W Rotterdamie podczas posiedzenia Rady Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) Poznań zaprezentował swoją kandydaturę do organizacji wioślarskich świata w 2023 roku. Konkurentami stolicy Wielkopolski są Belgrad oraz litewskie Troki.
W Rotterdamie, gdzie w niedzielę zakończyła się trzecia edycja zawodów wioślarskiego Pucharu Świata, odbywa się posiedzenie Rady FISA. W trakcie jej trwania miasta, które ubiegają się o organizację w najbliższych latach najważniejszych imprez oficjalnie zaprezentowały swoje kandydatury. Poznań, Belgrad i Troki chcą gościć uczestników mistrzostw świata w 2023 roku. Będą one jednocześnie główną kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Paryżu, a to oznacza, że nikogo ze światowej czołówki nie może zabraknąć, a także wysoką frekwencją wśród zawodników.
Dyrektor Wydziału Sportu UM Poznania Ewa Bąk uważa, że prezentacja poznańskiej kandydatury wypadła bardzo dobrze.
– Duży nacisk położyliśmy na samą promocję imprezy, a także przygotowania obiektu do samych zawodów. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na pytania członków Rady. Byli oni zainteresowani przede wszystkim finansowaniem imprezy, a także strategią dotyczącą Toru Regatowego Malta i rozwojem polskiego wioślarstwa – powiedziała Bąk.
Jak zaznaczyła, w trakcie stu lat istnienia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Poznań zorganizował 16 spośród 21 najważniejszych międzynarodowych imprez (mistrzostwa Europy, świata, Puchary Świata czy zawody młodzieżowe), które odbyły się w kraju. Po raz ostatni stolica Wielkopolski gościła uczestników światowego czempionatu w 2009 roku.
Poznańską kandydaturę wspierał mistrz olimpijski i wiceprezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Adam Korol. Prezes związku Ryszard Stadniuk jest członkiem Rady FISA, więc nie mógł jednocześnie reprezentować polskiej delegacji.
– Zostałem zobligowany do nie komentowania i nie oceniania kandydatur. Natomiast procedura wygląda tak, że Rada wyda rekomendację Kongresowi FISA, który podejmie ostateczną decyzję. Ta rekomendacja może dotyczyć większej liczby kandydatur, nie jest też ona w żaden sposób wiążąca dla członków Kongresu – wyjaśnił Stadniuk.
Ostateczna decyzja w sprawie organizacji MŚ w 2023, a także innych ważnych zawodów zapadnie 2 września podczas najbliższych mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w austriackim Linzu.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.