(0 : 1)
ZAKOŃCZONY
06 lipca 2018 , Stadion Niżny Nowogród
40' Raphael Varane
61' Antoine Griezmann

Mundial 2018. "Wielbłąd" Muslery. Francja w półfinale mistrzostw świata

06 lip, 17:52
Mundial 2018: 1/4 finału Urugwaj – Francja (mecz)
Po dwunastu latach Francja ponownie w najlepszej czwórce mistrzostw świata. Trójkolorowi pokonali Urugwaj 2:0 (1:0) i awansowali do półfinału mundialu w Rosji. O awans do finału zagrają z Belgią.

KANE PEWNY ZŁOTEGO BUTA? RYWALE W CIENIU ANGLIKA

JAK PADŁY GOLE? 0:1 (40') – Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego, Varane wybiegł zza pleców trzech rywali i znakomitym strzałem głową pokonał Muslerę.
0:2 (61') – Griezmann z dystansu wprost w ręce Muslery, ale ten popełnił katastrofalny błąd i piłka wpadła do bramki.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 15'– Giroud wypatrzył niepilnowanego w polu karnym Mbappe, a ten będąc w znakomitej sytuacji i mając sporo miejsca, strzelił głową bardzo niecelnie.
44' – dośrodkowanie Torreiry z rzutu wolnego, strzał głową Caceresa w fantastyczny sposób obronił Lloris, a przy dobitce z najbliższej odległości nie popisał się Godin.
48' – Muslera chciał we własnym polu karnym ograć Griezmanna, ale niewiele brakowało, by koszmarnie się pomylił i sprezentował gola rywalom.
73' – Tolisso niepilnowany przed polem karnym strzelił z około 17-18 metrów, jednak nie trafił nawet w bramkę.

BOHATER MECZU Po spotkaniu z Argentyną cały świat zachwycał się Mbappe, ale wielu ekspertów zaznaczało, że to Griezmann może być kluczowy w starciu z Urugwajem. I tak też było. Asysta przy bramce Varane'a, potem gol, do tego kilka innych bardzo dobrych zagrań. To był jego mecz!

ANTYBOHATER MECZU W 48. minucie Muslera chciał okiwać Griezmanna i niewiele brakowało, by sprezentował rywalom gola. Niestety dla Urugwaju w 61. minucie pomylił się po raz drugi i tym razem piłka wpadła do bramki. Katastrofalny błąd, po którym Urusi już się nie podnieśli.

WARTO WIEDZIEĆ Takiej skuteczności Francuzom mogą pozazdrościć wszyscy pozostali uczestnicy mistrzostw świata. W meczach fazy pucharowej Trójkolorowi oddali sześć celnych strzałów i zdobyli... sześć bramek!

3 Diego Godin
40' Raphael Varane 4
17 Diego Laxalt
Samuel Umtiti 5
22 Martin Caceres
33' Lucas Hernandez 21
6 Rodrigo Bentancur 59' 38'
Paul Pogba 6
8 Nahitan Nandez 73'
90' 61' 40' Antoine Griezmann 7
14 Lucas Torreira
88' 69' Kylian Mbappe 10
15 Matias Vecino
80' 61' Corentin Tolisso 12
5 Carlos Sanchez
88' Ousmane Dembele 11
7 Cristian Rodriguez 69' 59'
80' Steven Nzonzi 15