26 czerwca 2019

Mundial 2018. Kapitalna pierwsza połowa. Belgia lepsza od Brazylii!

06 lip, 21:52
Kevin De Bruyne (fot. Getty Images)
32 lata musieli czekać kibice reprezentacji Belgii na drugi w historii półfinał mistrzostw świata. Czerwone Diabły po znakomitym spotkaniu pokonały Brazylię 2:1 (2:0) i o finał mundialu w Rosji zagrają z Francją.

"ZABRAKŁO CAVANIEGO". SUAREZ TŁUMACZY PRZEGRANĄ Z FRANCJĄ

JAK PADŁY GOLE? 0:1 (13') – Chadli dośrodkował z rzutu rożnego i własnego bramkarza pokonał Fernandinho.
0:2 (31') – kilkudziesięciometrowy rajd Lukaku, który zagrał na prawo do De Bruyne, a ten przepięknym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans Alissonowi.
1:2 (76') – przepiękna piłka Coutinho do Renato Augusto, a ten trzy minuty po wejściu na boisko mierzonym strzałem głową zmniejszył przewagę Belgii.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 8' – Neymar z rzutu rożnego, dośrodkowanie głową przedłużył Miranda i Thiago Silva z najbliższej odległości trafił tylko w słupek.
15' – zamieszanie w polu karnym Belgów i Gabriel Jesus blisko szczęścia. W ostatniej chwili jeden z rywali wybił piłkę spod nóg Brazylijczyka.
21' – ładna, zespołowa akcja Belgów, piłka na prawo do Meunier, jednak ten mając sporo miejsca podał do rywala.
37' – Coutinho chciał powtórzyć gola ze Szwajcarią, ale tym razem znakomicie jego strzał zatrzymał Courtois.
55' – Paulinho wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Courtois.
56' – Gabriel Jesus założył "siatkę" Vertonghenowi, a po chwili padł po starciu z Kompanym. Najpierw sędzia podyktował rzut karny, ale po konsultacji z arbitrami VAR zmienił decyzję. Duża kontrowersja.
62' – kapitalna kontra Belgii, De Bruyne do Hazarda, ale ten zamiast podać do niepilnowanego Lukaku, strzelił i nie trafił w bramkę.
79' – znakomite przyjęcie piłki przez Firmino, ale strzał już tak efektowny nie był.
80' – Renato Augusto niepilnowany strzelił z 16. metrów i nieznacznie się pomylił. To była znakomita sytuacja, by doprowadzić do remisu.
84' – akcja Neymara, który idealnie wystawił piłkę Coutinho, a ten z kilku metrów fatalnie przestrzelił.
90+4' – fantastyczna interwencja Courtois po strzale Neymara! Gdyby nie ta parada, byłaby dogrywka.

BOHATER MECZU Mózg drużyny, brał udział w niemal każdej akcji, po której było niebezpiecznie pod bramką Brazylii. De Bruyne, bo o nim mowa, rozegrał jedno z najlepszych spotkań w reprezentacji w karierze. Zresztą w pierwszej połowie to samo można byłoby napisać o większości Belgów.

ANTYBOHATER MECZU Samobójcza bramka Fernandinho podcięła skrzydła Brazylijczykom, którzy do końca pierwszej połowy niewiele mieli do powiedzenia. To dopiero drugi piłkarz Canarinhos, który strzelił samobójczego gola – w 2014 roku jako pierwszy "dokonał" tego Marcelo.

WARTO WIEDZIEĆ To czwarty z rzędu mundial, w którym Brazylia została wyeliminowana przez zespół z Europy. W 2006 roku lepsza była Francja (0:1, 1/4 finału), w 2010 Holandia (1:2, 1/4 finału), w 2014 Niemcy (1:7, 1/2 finału) i teraz Belgia.