Cztery najlepsze europejskie drużyny siatkarek przystąpią w sobotę w Szczecinie do walki w turnieju Final Four Ligi Mistrzyń. Gospodarz, Chemik Police, zmierzy się w półfinale z włoskim Unendo Yamamay Busto Arsizio. Początek spotkania o godz. 15.
Trzy godziny później ma się rozpocząć drugi półfinał z udziałem dwóch zespołów ze Stambułu – VakifBanku oraz Eczacibasi VitrA.
Policzanki znakomicie spisały się w fazie grupowej. Mając za rywali m.in. Dynamo Kazań i Rabitę Baku, zajęły pierwsze miejsce. Władze klubu jednocześnie podjęły skuteczne, jak się okazało, działania o organizację Final Four w Szczecinie, dzięki czemu mistrzynie Polski miały zagwarantowany udział w turnieju bez konieczności rywalizacji w play off.
Polski zespół dopiero po raz drugi w historii znalazł się w najlepszej czwórce na Starym Kontynencie. 15 lat temu w tureckiej Bursie w turnieju finałowym tych rozgrywek wystąpiła Nafta Piła, plasując się na czwartym miejscu.
Wiadomo, że trofeum trafi w ręce włoskiego szkoleniowca, ponieważ wszystkimi drużynami kierują trenerzy z Italii: Giuseppe Cuccarini (Chemik Police), Carlo Parisi (Unendo Yamamay Busto Arsizio), Giovanni Cappara (Eczacibasi Stambuł) i Giovanni Guidetti (VakifBank Stambuł).
– Przyjechało tutaj wielu moich przyjaciół i zawodniczek, z którymi w przeszłości pracowałem. Tym bardziej miło mi witać ich w charakterze gospodarza – powiedział Cuccarini na piątkowej konferencji prasowej.
Za faworyta turnieju jest uważana drużyna VakifBanku, której gwiazdami są Brazylijka Sheilla, Holenderka Robin de Kruijf oraz Bułgarka Eliza Wasiliewa. Vakifbank w składzie z Małgorzatą Glinką-Mogentale triumfował w 2011 i 2013 roku, a w poprzednim sezonie zajął drugą lokatę. Eczacibasi też regularnie występuje w LM. Ma nieco mniej spektakularnych sukcesów, ale aż pięciokrotnie startował w Final Four.
0 - 3
ŁKS Commercecon Łódź
0 - 3
KS DevelopRes Rzeszów
0 - 3
PGE Grot Budowlani Łódź
1 - 3
Itas Trentino
1 - 3
Cucine Lube Civitanova
2 - 3
UNI Opole
0 - 3
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
3 - 1
Valsa Group Modena
3 - 1
Allianz Milano
3 - 1
Cisterna Volley
1 - 3
Gas Sales Bluenergy Piacenza
3 - 1
LOTTO Chemik Police
3 - 0
Metalkas Pałac Bydgoszcz
3 - 1
MOYA Radomka Radom
1 - 3
ITA TOOLS STAL Mielec
3 - 1
Mint Vero Volley Monza
1 - 3
KS DevelopRes Rzeszów
0 - 3
PGE Grot Budowlani Łódź
15:30
ITA TOOLS STAL Mielec
17:00
#VolleyWrocław
18:30
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
18:30
Cucine Lube Civitanova
16:00
Gas Sales Bluenergy Piacenza
18:30
KS DevelopRes Rzeszów
16:00
Sir Susa Vim Perugia
16:00
Itas Trentino
18:30
Cucine Lube Civitanova
18:30
Gas Sales Bluenergy Piacenza
18:00
Halkbank Ankara
4:30
Turcja
8:00
Polska
11:30
Belgia
15:00
Japonia
17:00
Włochy
20:00
Serbia
20:30
Brazylia
23:30
Kanada
0:00
Niemcy
8:00
Tajlandia
11:30
Polska