Przejdź do pełnej wersji artykułu

El. Euro 2016: z Gibraltarem w rocznicę. Tylko zwycięstwo!

Robert Lewandowski rok temu strzelił Gibraltarowi cztery gole (fot. Getty Images) Robert Lewandowski rok temu strzelił Gibraltarowi cztery gole (fot. Getty Images)

Piłkarze reprezentacji Polski wieczorem (godz. 20.45) podejmą na Stadionie Narodowym w Warszawie najsłabszy w grupie D Gibraltar w meczu eliminacyjnym Euro 2016. Równo rok temu biało-czerwoni pokonali tego rywala 7:0.

SPECJALNE WYDANIE MAGAZYNU "4-4-2" W TVP SPORT, SPORT.TVP.PL I WP.PL

Po siedmiu kolejkach w tabeli grupy D z dorobkiem 16 punktów prowadzą Niemcy. Polska ma 14 oczek, a Irlandia 12. Po wyjazdowej porażce z Gruzją (0:1), na czwarte miejsce spadli Szkoci (11 pkt). Gruzja ma sześć oczek, a Gibraltar pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Interesują nas przede wszystkim trzy punkty. Dysponujemy wszechstronnymi piłkarzami i oczekuję, że od początku przejmiemy inicjatywę i spotkanie będzie się toczyło pod nasze dyktando – powiedział selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka.

Choć zespół Gibraltaru w tych eliminacjach stracił 38 goli i strzelił zaledwie jednego, trener tego zespołu Jeff Wood zapowiedział, że jego podopieczni nie skupią się wyłącznie na defensywie.

Przede wszystkim chcemy robić postępy w naszej grze i wprowadzać do zespołu nowych, młodych graczy. Chcemy opracować nowy system gry i długoterminowy plan pracy. Na boisku zamierzamy postawić Polakom trudne warunki. Nie chcemy skupiać się wyłącznie na obronie – podkreślił Wood.

Rok temu biało-czerwoni pokonali Gibraltar w portugalskim Faro 7:0. Cztery bramki strzelił wówczas Robert Lewandowski, dwie Kamil Grosicki, a jedną dołożył Łukasz Szukała.

Tabela grupy D:

Kamil Grosicki (fot. Getty Images) Kamil Grosicki (fot. Getty Images)

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także