Flavia Pennetta, pozstawiona z numerem 26., pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą (5.) 4:6, 6:4, 6:2 w ćwierćfinale turnieju US Open w Nowym Jorku. 33-letnia Włoszka powtórzyła swoje najlepsze osiągnięcie w Wielkim Szlemie.
Była to siódma konfrontacja Kvitovej z Pennettą. Po raz czwarty wygrała Włoszka.
Czeszka w tym sezonie zmagała się z kłopotami zdrowotnymi, a na korcie zaliczała wzloty i upadki. Pod koniec sierpnia pokazała się z dobrej strony, wygrywając turniej WTA w New Haven. Dobrze też spisywała się w pierwszych spotkaniach w Nowym Jorku. Ten turniej nigdy nie był jednak dla niej szczęśliwy – w poprzednich latach granicą nie do przejścia była czwarta runda.
Pennetta z kolei US Open zalicza do swoich ulubionych imprez. Wcześniej czterokrotnie dotarła w niej do ćwierćfinału, a dwa lata temu była w czołowej "czwórce". Półfinał to jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie w singlu.
O pierwszy w karierze awans do finału turnieju tej rangi zagra z rozstawioną z "dwójką" Rumunką Simoną Halep lub Białorusinką Wiktorią Azarenką (20.). Drugą parę utworzy inna zawodniczka z Italii – Roberta Vinci oraz broniąca tytułu i najwyżej rozstawiona Amerykanka Serena Williams.