| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Występujący w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław wziął w swoje struktury zespół blind footballu, czyli zespół dla niewidomych. – Urzeczywistnia się nasza idea klubu bez barier – powiedział prezes Piotr Waśniewski.
Śląsk już od pewnego czasu współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowym Niewidomych SPRINT, które to stowarzyszenie od 2010 roku prowadzi drużynę piłki nożnej dla niewidomych. Teraz zespół oficjalnie już będzie nosił nazwę Śląsk Wrocław, przyjmie barwy i herb klubu z Oporowskiej. Poza tym niewidomi zawodnicy zostaną zaopatrzeni w sprzęt i zapewnione im będzie wsparcie organizacyjne.
– Utworzenie w Śląsku drużyny blindfootballowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia naszą ideę budowania klubu bez barier. Jesteśmy pełni podziwu nie tylko wobec umiejętności, ale i postawy zawodników uprawiających tę trudną dyscyplinę sportu, jaką jest blind football. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie Śląska Wrocław – skomentował na konferencji prasowej prezes klubu z Oporowskiej.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zwrócił natomiast uwagę, że to kolejny krok otwierania się miasta na niepełnosprawnych. – Zależy nam, aby Wrocław był miastem, w życiu którego aktywnie uczestniczą osoby z niepełnosprawnościami. Cieszę się, że misją społeczną Śląska, poza dbaniem o dostępność meczów piłkarskich dla każdego mieszkańca, będzie także wsparcie osób niewidomych w realizowaniu ich sportowych pasji – dodał.
Kapitan blindfootballowej drużyny Robert Mkrtchyan nie ukrywał ogromnej radości. – Aż trudno nam w to uwierzyć. To spełnienie naszych marzeń – dodał.
Śląsk już od wielu lat działa prężnie na rzecz osób niepełnosprawnych. Stałym elementem meczów rozgrywanych na Stadionie Wrocław jest m.in. audiodeskrypcja dla niewidomych i słabowidzących fanów. Od dekady przy Śląsku działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych, który wspiera drużynę Wojskowych dopingiem nie tylko na własnym stadionie, ale także na wyjazdach. W maju 2018 roku 1074 fanów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami dopingowało Śląsk w spotkaniu z Piastem Gliwice.
Blind football opiera się w znacznym stopniu o świat dźwięków. W grze biorą udział dwa zespoły po pięciu zawodników. Z wyjątkiem bramkarza, pozostali zawodnicy grają z opaskami na oczach, wsłuchując się w specjalnie udźwiękowioną piłkę.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (938 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.