W piątek ma się zakończyć wymiana murawy tyskiego stadionu, który będzie jedną z aren zbliżających się mistrzostw świata do lat 20. Decyzję o wymianie podjęli w marcu organizatorzy zawodów (FIFA i PZPN) po zbadaniu stanu boiska.
Tychy były współgospodarzem ME do lat 21 dwa lata temu. Wtedy też konieczna była wymiana nawierzchni areny, na której na co dzień grają piłkarze 1. ligowego GKS Tychy.
Przy rozpoczętej 2 maja operacji na stadionie pracuje kilkudziesięciu pracowników. 24 maja zagrają w Tychach jako pierwsze zespoły Kataru i Nigerii.
– W sobotę zakończyła się pierwsza część polegająca na usunięciu istniejącej darni wraz z glebą o łącznej grubości około 3 cm. W kolejnych dwóch dniach nawierzchnia została wyrównana, a podłoże przygotowane na ułożenie nowej warstwy murawy. W tej chwili trwa układanie rolek z trawą. Prace zakończą się w najbliższy piątek. Następnie murawa będzie podlewana, nawożona oraz czeka ją szereg zabiegów pielęgnacyjnych – poinformował rzecznik operatora obiektu Krzysztof Trzosek.
500 rolek trawy – która rosła przez 1,5 roku – dotarło do Tychów ze Słowacji w 20 ciężarówkach. 13 maja stadion zostanie przejęty przez FIFA i PZPN, co oznacza konieczność opuszczenia obiektu przez ekipę GKS.
– W porównaniu z młodzieżowymi mistrzostwami Europy, nie ma wielkich zmian. Ciekawostką będzie tłumaczenie symultaniczne dla dziennikarzy na konferencjach prasowych i prawdopodobnie jedyna na świecie strefa pracy mediów zlokalizowana na trzech kondygnacjach... w pubie. Na stadionie dokonywane są też prace kosmetyczne polegające na wykręcaniu barierek, usunięcie wygrodzenia w sektorze gości czy zasłonięcie lub zdjęcie logotypów – dodał Trzosek.
Mundial dwudziestolatków zostanie rozegrany od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku z udziałem 24 zespołów. W Tychach wystąpią reprezentacje USA, Nigerii, Ukrainy, Argentyny, Korei Południowej, RPA i Kataru. Rozegrany tam zostanie także mecz 1/8 finału i ćwierćfinał, w sumie kibice zobaczą tak osiem spotkań.
Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, a dzień wcześniej w Gdyni zaplanowano spotkanie o trzecie miejsce. Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Pierwsze zorganizowano w Tunezji.
Najwięcej tytułów mają na koncie Argentyna – sześć i Brazylia – pięć. W 2017 roku w Korei Południowej tytuł zdobyli Anglicy, którzy w finale pokonali Wenezuelę 1:0. Do tegorocznej edycji te drużyny nie awansowały.
W 1983 roku Polacy stanęli na najniższym stopniu podium, a w 1979 roku wywalczyli czwarte miejsce. Wtedy w MŚ rywalizowało jeszcze 16 zespołów.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.