Jeździec KJ Melloni Horses Wojciech Wojcianiec uzyskał kwalifikację olimpijską dla Polski w konkurencji skoków przez przeszkody. Będzie on pierwszym od 16 lat Polakiem, który wystąpi na igrzyskach – w Atenach wystartował Grzegorz Kubiak.
Polacy o awans na igrzyska rywalizowali w grupie C, która obejmuje Europę Środkowo-Wschodnią i Azję Środkową. Prawo startu na igrzyskach mogli uzyskać tylko dwaj najlepsi jeźdźcy z tego rankingu, ale spośród krajów, które nie mają kwalifikacji drużynowej. Wśród nich była Polska. Zawodnicy mogli zbierać punkty tylko na tym samym koniu do końca roku. Dosiadający konia Chintablue Wojcianiec był jedynym polskim reprezentantem, który liczył się w stawce.
Liderem klasyfikacji jest Łotysz Kristaps Neretnieks (koń Moon Ray), który już wcześniej zapewnił sobie prawo startu w igrzyskach. Wojcianiec zajmował drugą lokatę, ale jego najgroźniejszy rywal Turek Omer Karaevli (Cheston de la Pomme D'Or Z) startował jeszcze w zawodach CSI5 w belgijskim Mechelen. W najważniejszym poniedziałkowym konkursie, w którym wygrana dawała mu szansę na przeskoczenie Polaka, zanotował szesnaście punktów karnych i stracił szansę na dobry wynik.
Jeździec KJ Melloni Horses zdobył kwalifikację olimpijską dzięki udanym startom m.in. w Atenach na zawodach CSIO 5* oraz na poznańskich imprezach – 4Foulee CSI4* oraz Cavaliadzie, w której w konkursie Grand Prix zajął drugie miejsce.
– Wojcianiec wywalczył kwalifikację dla kraju, ale też trudno sobie wyobrazić, by ktoś mógł go zastąpić. Co ważne, na igrzyska będzie mógł przygotowywać dwa konie – oprócz Chintablue, minimum kwalifikacyjne zapewnił sobie na Naccord Melloni – powiedział organizator największych zawodów jeździeckich w Polsce Szymon Tarant.
W konkurencji skoków przez przeszkody Polska w ostatnich latach rzadko miała swoich reprezentantów na igrzyskach olimpijskich. W 2004 roku w Atenach wystąpił Grzegorz Kubiak, a ostatni sukces miał miejsce w 1980 roku w Moskwie. Jan Kowalczyk zdobył złoty medal, a drużyna w składzie: Kowalczyk, Wiesław Hartman, Janusz Bobik i Marian Kozicki wywalczyła srebrne krążki.
Kwalifikację na tokijskie igrzyska, również po 16 latach przerwy, zapewniła sobie wcześniej, w maju 2019 roku polska drużyna w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.