Dobre wiadomości dla fanów hokeja nad Wisłą. Nasz kraj otrzymał prawo do organizacji przyszłorocznych mistrzostw świata Dywizji 1B seniorów i turnieju prekwalifikacyjnego kobiet do igrzysk olimpijskich. Kalendarz imprez został ustalony podczas poniedziałkowego wirtualnego kongresu międzynarodowej federacji (IIHF)
Taka forma obrad była konieczna z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Z powodów zagrożenia epidemiologicznego zostały wcześniej odwołane wszystkie wiosenne turnieje mistrzowskiego, m.in. MŚ Dywizji 1B seniorów i seniorek, których gospodarzem miały być Katowice.
Na mocy poniedziałkowych decyzji kongresu Polki w mistrzostwach świata zagrają w Chinach, w ramach próby przedolimpijskiej. Katowicki Spodek będzie areną zmagań hokeistów w dniach 26 kwietnia - 2 maja 2021. Rywalami biało-czerwonych będą Estonia, Litwa, Serbia, Japonia i Ukraina.
Prekwalifikacje olimpijskie kobiet zostaną rozegrane w Gdańsku 11 - 14 lutego 2021 z udziałem Holandii, Meksyku, Turcji i Polski. Najlepszy zespół awansuje do fazy finałowej eliminacji, składającej się z trzech turniejów. Ich zwycięzcy zagrają w decydującej rundzie, także złożonej z takiej liczby zawodów. Tam czekają już reprezentacje Czech, Węgier i Norwegii; Niemiec, Danii i Austrii oraz Szwecji, Francji i Słowacji.
Występ na igrzyskach w Pekinie zapewniony ma sześć najlepszych drużyn rankingu (USA, Kanada, Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Japonia) oraz ekipa gospodarzy.Kadra juniorek w swoich MŚ Dywizji 1B zagra w Austrii, juniorów - w Włoszech, a reprezentacja dwudziestolatków - w Estonii.
Podczas kongresu IIHF, skupiającej 81 narodowych federacji, przedłużono też kadencję władz o rok. Wybory odbędą się jesienią 2021.
W grze o igrzyska pozostają polscy hokeiści. Wygrali lutowy turniej w kazachskim Nur-Sułtanie, pokonując faworyzowaną reprezentację gospodarzy oraz Holandię i Ukrainę, o "bilety" do Pekinu walczyć będą w Bratysławie ze Słowacją, Austrią i Białorusią. Ten turniej miał się odbyć w sierpniu i został przełożony o rok z powodu pandemii.
Na igrzyskach w Pekinie w 2022 roku wystąpi dwanaście reprezentacji. Dziewięć z nich: Kanada, USA, Niemcy, Chiny, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Finlandia i Szwecja mają już zapewniony start. O trzy pozostałe miejsca rywalizować będzie dziewięć zespołów w trzech turniejach, których gospodarzami będą: Słowacja, Łotwa i Norwegia. Biało-czerwoni po raz ostatni w turnieju olimpijskich wzięli udział w 1992 roku w Albertville.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.