Pierwszy samolot z polskimi olimpijczykami na pokładzie niebawem wyląduje w Tokio. Sportowcy nie trafią jednak bezpośrednio do wioski olimpijskiej, gdyż ta – zgodnie z "covidowymi" procedurami – zostanie im udostępniona dopiero na pięć dni przed rozpoczęciem rywalizacji.
Za 15 dni w Tokio rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Transmisje w TVP!
Terminarz finałów | Reprezentacja Polski
* * *
W środę (7 lipca) część tenisistów, żeglarze, wioślarze i kajakarze złożyli w Polskim Komitecie Olimpijskim uroczyste ślubowanie. Niektórzy z tego grona już w czwartkowe przedpołudnie opuściła kraj. Z Warszawy wyruszyli do Tokio, gdzie wylądują wieczorem polskiego czasu.
Kolejne ślubowania zaplanowano na 12, 16, 20 i 23 lipca. Dzień po każdym kolejni zawodnicy będą transportowani do Japonii. – Poleci łącznie siedem grup. Pierwsza już wyruszyła, kolejne zrobią to 13, 17, 21, 24 i 27 lipca, a ostatnie kilka osób doleci około 30 lipca – mówi TVPSPORT.PL szef misji Marcin Nowak.
Obowiązujące obostrzenia sprawiają, że reprezentanci nie będą mogli jeszcze wejść do wioski olimpijskiej. Każdy z nich ma prawo zakwaterować się w niej dopiero na pięć dni przed pierwszym startem. Dodatkowo ma obowiązek opuszczenia pokoju maksymalnie 48 godzin po zakończeniu rywalizacji.
Gdzie olimpijczycy podzieją się do tego czasu? – Jadą na zgrupowania – wyjaśnia Nowak. – Głównym założeniem jest aklimatyzacja. Przedstawiciele naszych najmocniejszych, najliczniejszych dyscyplin z tego skorzystali – mówi.
Jak przekazał, przedolimpijskie obozy w Japonii odbędą m.in. kajakarze, wioślarze, lekkoatleci, pływacy, a także część tenisistów – w tym Iga Świątek. – W zależności od tego, jakiego partnera znalazła dana dyscyplina, do takiego miasta, do takiej prefektury pojadą zawodnicy – zaznacza Nowak.
Plan ślubowań:
7 lipca: tenis, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo
12 lipca: pływanie, siatkówka
16 lipca: jeździectwo, judo, kajakarstwo, koszykówka, strzelectwo, pięciobój nowoczesny, siatkówka plażowa, szermierka, taekwondo, tenis, lekkoatletyka, kolarstwo szosowe, boks, łucznictwo
20 lipca: kolarstwo górskie, podnoszenie ciężarów, strzelectwo, kolarstwo torowe, lekkoatletyka, zapasy
23 lipca: jeździectwo, judo, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka
Poza zawodnikami do Tokio lecą również trenerzy, sztaby szkoleniowe, oficjele i... trzy "covid officerki". W tej roli powołane zostały Luiza Złotkowska, Anna Kuder i Joanna Ratajczyk.
93 - 107
Australia
82 - 87
USA
90 - 89
Słowenia
97 - 78
Australia
97 - 59
Argentyna
75 - 84
Francja
81 - 95
USA
94 - 70
Niemcy
87 - 95
Słowenia
97 - 77
Japonia
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.