Na biało-czerwonych czekają dwustopniowe baraże do Euro 2024. Rozpoczniemy je od starcia z Estonią na własnym boisku. Jak najlepiej dojechać na PGE Narodowy? Miasto zachęca z korzystania z komunikacji miejskiej. Dla posiadaczy biletów na mecz będzie ona bezpłatna.
W czwartek, 21 marca o godz. 20.45, na stadionie PGE Narodowym reprezentacja Polski zagra z Estonią. Na stadion najszybciej będzie można dojechać Warszawskim Transportem Publicznym – to rozwiązanie, które sprawdziło się już przy okazji wielu meczów reprezentacji. Po zakończeniu spotkania sprawny powrót do domu (niezależnie od wyniku polskich piłkarzy) zapewni metro oraz autobusy i tramwaje, które będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.
Oglądaj: Polska – Estonia [NA ŻYWO]. Mecz baraży o Euro 2024 w TVP!
W drodze na stadion PGE Narodowy najlepiej wybrać metro, które kursuje co kilka minut. Nieopodal stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego oraz autobusy.
Tak duże wydarzenie sportowe wiąże się także z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.
◾ w godz. 18.30-20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów. Autobusy będą tu kursowały podstawowymi trasami;
◾ od godz. 18.30 do końca meczu – w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego – autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i ulicą Zamoście;
◾ w przypadku zamknięcia ulic: J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokola, trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125, 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do przystanku końcowego na pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), 135 Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.
Zobacz także: Polska w Lidze Narodów 2024/25. Kiedy i z kim mecze? [terminarz]
Po zakończeniu meczu, ok. godz. 22:30, z ronda J. Waszyngtona uruchomimy dodatkowe kursy autobusów linii 138 i 509 w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy.
Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Kijowską do Dworca Wschodniego pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku Metra Młociny. Dodatkowe składy metra pojadą w kierunku Bemowa.
Dodatkowe tramwaje linii: 9 i 26 wyjadą na trasy:
9: GOCŁAWEK – … – al. J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO,
26: AL.ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – METRO MŁOCINY.
!WAŻNE! Jeśli po zakończeniu spotkania, około godziny 22:30, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.
W przypadku zamknięcia mostu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-ZOO. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i od ronda Wiatraczna.
Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.
Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Autobusy linii 146 i 147 będą kursowały bezpośrednio aleją Zieleniecką.
Nie przegap: Baraże o Euro 2024 – kiedy i z kim zagra Polska?
Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM.
Ponadto możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź, od 21 marca od godz. 6.00, do 22 marca do godz. 1.00. Co ważne, miejsca parkingowe wzdłuż nasypu kolejowego przy stacji SKM są częścią parkingu na błoniach PGE Narodowego i nie należą do Parkuj i Jedź .
Organizator meczu odradza przyjazd samochodem w rejon PGE Narodowego ze względu na wyłączenie z ruchu terenu bezpośrednio położonego w jego rejonie. Jeśli nie posiadasz dla swojego pojazdu specjalnej karty parkingowej PZPN lub komercyjnego biletu parkingowego nie przyjeżdżaj samochodem w bezpośrednie okolice stadionu PGE.
!WAŻNE! Organizator meczu nie prowadzi w dniu meczu stacjonarnej sprzedaży biletów parkingowych przy stadionie. Więcej instrukcji znajdziecie w "Asystencie Kibica".
2 - 1
Polska
1 - 1
Albania
2 - 0
Cypr
0 - 4
Austria
3 - 0
Andora
8 - 0
Malta
4 - 3
Walia
0 - 1
Norwegia
2 - 1
Gibraltar
5 - 1
Czechy
14:00
Walia
16:00
Turcja
16:00
Malta
18:45
Belgia
18:45
Irlandia Północna
18:45
Hiszpania
18:45
Polska
18:45
Niemcy
18:45
Białoruś
18:45
Azerbejdżan