Pierwsze zawody sezonu 2017/2018 w skokach narciarskich zostaną przeprowadzone na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle (18-19 listopada). Nigdy wcześniej w historii Polska nie dostąpiła tego zaszczytu, ale zanim skoczkowie staną do rywalizacji, obiekt będzie musiał przejść modernizację.
Wisła musiała się także zmagać z innymi problemami. Dotyczyły m.in. pojemności trybun. Popularność skoków narciarskich jest w naszym kraju duża, ale oficjalnie na obiekt może wejść jedynie osiem tysięcy kibiców. Jak się okazuje, rozbudowa trybun jest trudnym zadaniem.
– Przed budową skoczni teren za rzeką miał zostać wykupiony, wtedy obiekt byłby bardziej otwarty. Znalazłoby się dużo więcej miejsca dla publiczności. Trzeba było jednak to ścisnąć ze względu na to, że za rzeką jest wielu właścicieli gruntu i nie można było się z nimi dogadać – wyjaśnił Małysz.
Zawody PŚ na skoczni w Wiśle są organizowane od 2013 roku. Na siedem konkursów odwołano tylko jeden. Do poprzedniego sezonu, kiedy dwa zwycięstwa odniósł Kamil Stoch, ich triumfatorem nigdy nie był reprezentant Polski. – Nie wszyscy zawodnicy lubią tutaj występować, bo to wymagający obiekt – dodał.
Mimo to Polacy zawsze niecierpliwie czekają na konkursy na skoczni im. Adama Małysza. – Jak zawsze cała ekipa, a także nasi zagraniczni koledzy, chwalą te zawody, chociażby ze względu na fantastyczną atmosferę. Dla nas starty w kraju to zawsze wielkie emocje i zdwojone chęci do walki o każdy metr – przyznał Maciej Kot.
Kibice skoków, ale także zwykli turyści coraz chętniej odwiedzają Wisłę, aby zobaczyć skocznię. – Myślę, że w tym momencie nie trzeba nikogo tu zapraszać. Dla fanów skoków narciarskich jest to stały punkt wycieczek. Warto wjechać także wyciągiem, aby zobaczyć panoramę Beskidów i całej Wisły. Każdy, kto tu przybywa, nie żałuje – uważa Małysz.
Konkurs w Wiśle może zweryfikować pracę, jaką wykonali zawodnicy latem – To fajna skocznia do treningów. Jest na pewno bardzo trudna. Jeśli tu skacze się dobrze, na innych obiektach nie powinno być problemów – dodał srebrny medalista igrzysk olimpijskich z Salt Lake City i Vancouver.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.