tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Donnarumma opuści Milan. "To ostateczna decyzja"

AC Milan potwierdził, że Gianluigi Donnarumma nie przedłuży kontraktu z klubem. 18-latek jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w Europie, a jego obecna umowa wygaśnie wraz z końcem przyszłego sezonu.
Gianluigi Donnarumma (fot. Getty Images)

Czerwono-czarna rewolucja. AC Milan wraca do gry

Informację oficjalnie potwierdził dyrektor generalny zespołu z San Siro – Marco Fassone – w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z agentem piłkarza. – Mino Raiola poinformował nas, że Donnarumma podjął ostateczną decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu – powiedział.

Muszę jednak przypomnieć, że dziesięć dni temu klub złożył zawodnikowi bardzo dobrą propozycję. Znacznie większą niż ta, o której informowano w wielu gazetach. Piłkarz zastanowił się nad nią i ocenił, że pod względem technicznym i profesjonalnym lepiej będzie, jeśli nie złoży pod nią podpisu. W związku z tym jego gra w Milanie zakończy się 30 czerwca 2018 roku – dodał Fassone.

Była to dla nas niespodzianka. Wierzyliśmy, że Donnarumma będzie bramkarzem, wokół którego zbudujemy wielką drużynę. Daliśmy z siebie wszystko. Decyzja zawodnika pozostawia gorzki smak, ale Milan musi iść do przodu – zakończył.

Zainteresowanie Donnarummą wyrażają takie kluby jak Real Madryt, Paris Saint-Germain oraz Manchester United. Czerwone Diabły szukają zastępcy dla Davida de Gei, którego przyszłość na Old Trafford jest niewyjaśniona.

podobne informacje

Inzaghi trenerem klubu Serie A

Wspaniałe finały Ligi Mistrzów. Który z nich był najpiękniejszy?

Najbardziej "brazylijski" z Europejczyków. Pożegnanie Pirlo

Juventus rozbił Milan. Puchar zostaje w Turynie