tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Donnarumma opuści Milan. "To ostateczna decyzja"

AC Milan potwierdził, że Gianluigi Donnarumma nie przedłuży kontraktu z klubem. 18-latek jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w Europie, a jego obecna umowa wygaśnie wraz z końcem przyszłego sezonu.
Gianluigi Donnarumma (fot. Getty Images)

Czerwono-czarna rewolucja. AC Milan wraca do gry

Informację oficjalnie potwierdził dyrektor generalny zespołu z San Siro – Marco Fassone – w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z agentem piłkarza. – Mino Raiola poinformował nas, że Donnarumma podjął ostateczną decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu – powiedział.

Muszę jednak przypomnieć, że dziesięć dni temu klub złożył zawodnikowi bardzo dobrą propozycję. Znacznie większą niż ta, o której informowano w wielu gazetach. Piłkarz zastanowił się nad nią i ocenił, że pod względem technicznym i profesjonalnym lepiej będzie, jeśli nie złoży pod nią podpisu. W związku z tym jego gra w Milanie zakończy się 30 czerwca 2018 roku – dodał Fassone.

Była to dla nas niespodzianka. Wierzyliśmy, że Donnarumma będzie bramkarzem, wokół którego zbudujemy wielką drużynę. Daliśmy z siebie wszystko. Decyzja zawodnika pozostawia gorzki smak, ale Milan musi iść do przodu – zakończył.

Zainteresowanie Donnarummą wyrażają takie kluby jak Real Madryt, Paris Saint-Germain oraz Manchester United. Czerwone Diabły szukają zastępcy dla Davida de Gei, którego przyszłość na Old Trafford jest niewyjaśniona.

podobne informacje

Pucharowe rozstrzygnięcia. Potęgi i... trzecioligowiec

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...

Nowy kontrakt Gattuso. "Małżeństwo trwa dalej"

"Nos" Stępińskiego na San Siro. Trwa passa Milanu