:
0
2:0
31'Arturo Vidal
38'Robert Lewandowski
49'Robert Lewandowski

Bayern – Augsburg 3:0. Dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał na Allianz-Arena 3:0 (2:0) z Augsburgiem. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. Z kolei pierwszego gola w tym sezonie strzelił Bartosz Kapustka (Freiburg).
Piłkarze Bayernu celebrujący gola (fot. Getty Images)

Lewandowski będzie miał rywala? Bayern chce Griezmanna

BOHATER MECZU: Arturo Vidal

Najprościej byłoby powiedzieć, że Chilijczyk był wszędzie. W jednej chwili harował w defensywie, by już za moment szarżować w ataku i szukać okazji do zdobycia bramki. Dwoił się i troił na boisku, dzięki czemu Bayern kompletnie zdominował środek pola. Ponadto strzelił gola i zanotował asystę przy trafieniu Lewandowskiego.

Arturo Vidal spisał się znakomicie w starciu z Augsburgiem (fot. Getty Images) JAK PADŁY BRAMKI?

31' (1:0) W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Vidal, który opanował piłkę, odwrócił się i posłał mocne uderzenie pod poprzeczkę.
38' (2:0) Vidal podał na wolne pole do Roberta Lewandowskiego, Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie wykończył akcję.
49' (3:0) Joshua Kimmich popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem do "Lewego", który bezbłędnie uderzył obok bezradnego Marwina Hitza.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

13' Lewandowski zbiegł w stronę bliższego słupka, otrzymał zagranie od Bernata, ale kopnął prosto w bramkarza.
51' Vidal sprytnie uderzył piłkę głową, ta minęła Hitza, odbiła się od poprzeczki, potem od jego pleców i... ostatecznie wylądowała przed bramką.
58' Błyskawiczny atak wyprowadzili goście, ale zagranie ze skrzydła w ostatniej chwili przeciął Nicklas Suele.
62' Tuż sprzed pola karnego mocno uderzał Lewandowski, ale Hitz odbił piłkę przed siebie.

Bartosz Kapustka (fot. Getty Images) W pozostałych spotkaniach Bundesligi na boisku pojawił się jeden Polak. To Bartosz Kapustka, który w 53. minucie wszedł na boisko w starciu z Wolfsburgiem, i strzelił swojego premierowego gola. Przyjął piłkę na skrzydle, wbiegł w pole karne i mocno uderzył pod poprzeczkę. Nie zdołał jednak uchronić swojej drużyny od porażki 1:3. Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg)znalazł się poza kadrą z uwagi na drobny uraz pleców, a Rafał Gikiewicz (Freiburg) całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych. Paweł Olkowski natomiast nie pojechał z drużyną na mecz do Mainz, gdzie jego FC Koeln przegrało 0:1.

Oceny SPORT.TVP.PL:

Robert Lewandowski – 9
To był kolejny świetny mecz w wykonaniu polskiego napastnika. Koledzy stworzyli mu trzy bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, z czego wykorzystał dwie. Piłkarze Augsburga mieli problem z tym, by odebrać mu piłkę.

Bartosz Kapustka – 8
Zrobił to, co do niego należało. Wszedł na boisko w drugiej połowie, rozruszał ofensywę Freiburga i zdobył piękną bramkę. Tym samym dał trenerowi kolejny sygnał, że warto na niego stawiać.