tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Medalista MŚ w skokach zawiesił karierę. "Jestem poniżany"

Zwycięzca zawodów Pucharu Świata w Engelbergu (2013) oraz brązowy medalista w drużynie z mistrzostw świata w Falun (2015) zawiesił karierę. Jan Ziobro jako powód podał karygodne zachowanie ludzi z otoczenia w stosunku do jego osoby.
Jan Ziobro (w środku, fot. Getty Images)

PO 16 LATACH STOCH POWTÓRZY SZLEMA HANNAWALDA?

Ziobro o decyzji poinformował na Facebooku. W czterominutowym materiale wideo wytłumaczył, choć bez podawania nazwisk, dlaczego zdecydował się na zawieszenie kariery właśnie teraz.

To nie jest tak, że nie chcę skakać, ale kontynuacja kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia po prostu chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Kłody są mi rzucane pod nogi od dłuższego czasu. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło – zdradził.

Olimpijczyk z Soczi (13. i 15. miejsce w konkursach indywidualnych oraz czwarta lokata w drużynie) jako przykład złego traktowania podał sposób wyboru kadry na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt.

Skakaliśmy razem na skoczni w Zakopanem, przed Sylwestrem, uzyskiwałem odległości w okolicach 122-126 metrów. Kolega Andrzej Stękała, Andrzej, przepraszam cię, to nie do Ciebie, nie odbierz tego źle, skakał w granicach 105-110 metrów. Ja jednak nie dostałem powołania. Ta sytuacja to i tak błahostka w porównaniu z sytuacjami z przeszłości, ale o nich nie chcę dzisiaj opowiadać. Ta sytuacja pokazała mi, jak bardzo chce się mnie zniszczyć za te kilka słów prawdy, które kiedyś powiedziałem. Jak bardzo głęboka i podła może być ta ludzka zazdrość i ten ludzki egoizm. Szereg skandalicznych decyzji jest nie do zaakceptowania. Nie mogłem dłużej milczeć. Są równi i równiejsi. Jest to sytuacja tragiczna. Na chwilę obecną żegnam się ze skokami narciarskimi. Dziękuje wszystkim kibicom – zakończył Ziobro.

Przykre ale prawdziwe!!!

Opublikowany przez Jan Ziobro Official na 5 stycznia 2018

Engelberg 2013: polska moc

podobne informacje

Trener Niemców krzyczał: bez telemarku! Polskie wspomnienia z Engelbergu

PZN: Jan Ziobro skreślony z listy kadrowiczów

Małysz o filmach Ziobry: to jest dziecinada

Ziobro odpowiedział Małyszowi. "Niech pan nie straszy..."