Cudowny gol, symulka i czerwona kartka. Vinicius dał o sobie znać w meczu rezerw Realu Madryt [WIDEO]

Vinicius Junior, 18-letni Brazylijczyk, za którego Real Madryt zapłacił niedawno 45 milionów euro, przypomniał o sobie w niedzielę za sprawą występu w trzecioligowych rezerwach. Uznawany za wielki talent piłkarz najpierw zdobył cudownego gola, a następnie... wyleciał z boiska za próbę wymuszenia rzutu wolnego. Przez to nie będzie mógł zagrać w przyszłotygodniowym El Clasico.
(fot. Youtube/Getty)

Kolejna porażka Realu. To najgorsza seria Królewskich w historii

Real Madryt Castilla, w szeregach którego Brazylijczyk występuje regularnie, rywalizował w niedzielę na wyjeździe z Celtą Vigo B. Do 83. minuty Królewscy przegrywali 0:1. Wtedy do rzutu wolnego z około 20 metrów podszedł Vinicius i kapitalnym strzałem doprowadził do remisu.

To było jednak ostatnie godne uwagi zagranie 18-latka. Trzy minuty później Brazylijczyk spróbował nabrać sędziego na kolejny rzut wolny. Zamiast odgwizdać faul, arbiter pokazał jednak Viniciusowi drugą żółtą kartkę i wyrzucił go z boiska.

Mimo gry w osłabieniu Real zdołał obronić remis i po dziewięciu spotkaniach wciąż nie ma na koncie ani jednej porażki. W ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce.

Brazylijczyk przed tym sezonem trafił do Madrytu za 45 milionów euro. W przedsezonowych sparingach grał przyzwoicie, ale mimo tego trener Realu Julen Lopetegui odesłał go do gry w występujących w Segunda Division B rezerwach. Na co dzień Vinicius trenuje z pierwszą drużyną, a w weekendy jeździ na mecze trzeciej ligi. W drużynie Lopeteguiego zagrał dotychczas dwukrotnie.