tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Weekend bez skoków. PŚ w Titisee-Neustadt odwołany!

Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt zostały odwołane. Z powodu zbyt wysokich temperatur i prognozowanych opadów, konkursy nie mogą zostać rozegrane.
Kamil Stoch (fot. Getty)

Pierwszy trener Żyły: stać go na wiele więcej

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) w najbliższy weekend w Titisee-Neustadt spodziewane są opady śniegu i deszczu, dodatnie temperatury oraz silny wiatr, który ma mieć średnią siłę nawet siedmiu metrów na sekundę.

Organizatorzy jeszcze w poniedziałek zapewniali, że nie będą mieć problemów z rozegraniem dwóch konkursów – drużynowego w sobotę i indywidualnego w niedzielę. Federacja postanowiła jednak nie podejmować ryzyka i odwołała zmagania. Skocznia Hochfirstschanze (HS142) posiada naturalne tory najazdowe, a ich utrzymanie jest zdecydowanie trudniejsze, od torów lodowych. Ten fakt mógł mieć decydujący wpływ na decyzję. Już w ubiegłym roku (zwłaszcza w piątek i niedzielę) z powodu złych warunków atmosferycznych organizatorzy mieli trudności z rozegraniem zawodów.

Wcześniej Polski Związek Narciarski podał kadrę na nadchodzący weekend. Startować mieli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Liderem Pucharu Świata 2018/2019 jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który we wszystkich pięciu konkursach sezonu stał na podium, triumfując trzykrotnie. Drugie miejsce zajmuje Żyła, a trzeci jest Stoch.

Kolejne zawody są zaplanowane na 15-16 grudnia w Engelbergu.

(fot. Facebook.com/FIS)
Niżny Tagił. Maciej Kot: mocno przeżywam kryzys, ale... mam grubą skórę
Niżny Tagił. Kamil Stoch: Piotrek Żyła jest w tej chwili zdecydownie lepszy niż ja
Niżny Tagił: wspaniała pogoń Piotra Żyły i deklasacja Ryoyu Kobayashiego

podobne informacje

Klasyfikacja generalna PŚ: Piotr Żyła zbliżył się do lidera

PŚ w Engelbergu: Polacy wysoko w serii próbnej

Puchar Świata: Polacy poskromią Ryoyu Kobayashiego w Engelbergu?

Kamil Stoch: nowinki treningowe? Skakaliśmy tyłem [WIDEO]