Mundial 2018. "Wyciąga z nas to co najlepsze". Trener kluczem sukcesu Portugalii

Dawid Król
26 cze, 01:52 | Portugalia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. Getty Images)
Reprezentacja Portugalii z drugiego miejsca awansowała z grupy B, ale w ostatnim meczu zremisowała z Iranem 2:2. Spotkanie nie było wolne od kontrowersji, mimo to Cristiano Ronaldo i spółka są zadowoleni, że wystąpią w fazie pucharowej.

DUDEK: WIDAĆ BYŁO DEZORGANIZACJĘ. PIŁKARZE NIE WIEDZIELI, JAK SOBIE PORADZIĆ

Dwa pierwsze miejsca w grupie B zajęły Hiszpania i Portualia. Cristiano Ronaldo, który na co dzień występuje w La Lidze cieszy się, że w fazie pucharowej wystąpią również "sąsiedzi". – Obie drużyny przeszły – z uśmiechem na ustach powiedział po spotkaniu z Iranem dziennikarzowi "Asa".

Irytacja wystąpiła natomiast, jeśli chodzi o trener rywali, czyli Portugalczyka Carlosa Queiroza. – Jako nasz rodak powinien nas bardziej szanować, ale to temat na inny czas – powiedział strzelec pięknego gola w meczu z Iranem Ricardo Quaresma.

Pomocnik wyjaśnił, jak ważną postacią dla zespołu jest Fernando Santos. – Nasz trener ma zdolność wyciągania z nas tego, co najlepsze – stwierdził. – Mieliśmy bardzo trudną grupę, a teraz nie będzie łatwiej. W kolejnej fazie będzie nawet ważniejszy – dodał Quaresma.