Przejdź do pełnej wersji artykułu

Sprawa Maradony. Ośmiu oskarżonych o uśmiercenie legendy!

Diego Maradona miał 60 lat (fot. Getty) Diego Maradona miał 60 lat (fot. Getty)

Choć od śmierci Diego Maradony minęły już prawie dwa lata, to nad jego grobowcem wcale nie jest cicho. Wciąż trwa proces mający wyjaśnić okoliczności odejścia jednego z największych piłkarzy świata. I właśnie oskarżonych zostało osiem osób, które miały się przyczynić do jego zgonu.

Argentyna wspomina idola. "Z Diego poszedłbym na koniec świata, z Maradoną nigdzie"

Czytaj też:

Diego Maradona (fot. Getty Images)

Diego Maradona uniewinniony przez włoski sąd najwyższy. Rodzina nie musi zapłacić 40 milionów euro

Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku, zaledwie 25 dni po swoich 60. urodzinach. Bezpośrednią przyczyną śmierci był atak serca, jednak wcześniej Argentyńczyk miał wielkie problemy ze zdrowiem. Kilka tygodni przed odejściem miał operację usunięcia krwiaka podtwardówkowego, po którym na własne życzenie opuścił szpital. Boskim Diego miało zajmować się aż ośmioro specjalistów. Teraz wszyscy oskarżeni zostali o zabójstwo umyślne z zamiarem ewentualnym. Taką decyzję podjął sędzia Orlando Diaz z sądu w Tigre.


Wedle informacji argentyńskiego "La Nacion", sędzia uznał, iż neurochirurg Leopoldo Luque, psychiatra Agustina Cosachov, psycholog Carlos Diaz, pielęgniarze Ricardo Almiron i Gisela Dahiana Madrid oraz nadzorujący opiekę nad piłkarzem lekarze: Nancy Forlini, mariano perroni i Pedro Di Spagna są winni śmierci piłkarza. "Wszyscy wymienieni mieli fizyczną możliwość zatrzymania procesu pogarszania się stanu serca Maradony, mając na uwadze wiedzę na temat jego zdrowia" – napisano w oskarżeniu.

W akcie wskazuje się, iż "akcja zespołu medycznego była nieadekwatna i nieostrożna, a Maradona zaczął umierać dwanaście godzin przed zgonem, co jest niewyjaśnialnie przedłużonym stanem agonii". Wobec tego sąd uznał, że pacjent nie był adekwatnie pilnowany przed śmiercią, a sygnały o tym, że znajduje się w stanie zagrożenia życia były ignorowane.

Wedle argentyńskiego prawa, w przypadku udowodnienia winy medykom grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: TVPSPORT.PL
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także