| Skoki narciarskie

Skoki narciarskie. Kazimierz Długopolski: w tym momencie w Zakopanem dominuje show

Adam Małysz, Stanisław Bobak, Piotr Fijas (fot. PAP)
Adam Małysz, Stanisław Bobak, Piotr Fijas (fot. PAP)

Niemal 43 lata temu został przeprowadzony pierwszy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Na inaugurację wygrali Stanisław Bobak i Piotr Fijas, później nastąpiła "Małyszomania" i "Stochomania". Stolica Tatr od zawsze dostarczyła wielu niezapomnianych wspomnień. W 2023 roku jest podobnie, ale różnice widać gołym okiem.

Kubacki: jakby mi ktoś rzucił na plecy worek ziemniaków

Czytaj też

Dawid Kubacki (fot. PAP)

Kubacki: jakby mi ktoś rzucił na plecy worek ziemniaków

Filip Kołodziejski, TVPSPORT.PL: – Prawie 43 lata minęły od pierwszego konkursu PŚ w Zakopanem. Dużo się zmieniło?
Kazimierz Długopolski: – Różnica jest ogromna. Nie było tak, jak w tym momencie, że dominuje show. Było zdecydowanie skromniej. Zawody odbywały się na dwóch różnych obiektach. W Zakopanem był jeden konkurs na Średniej Krokwi, czyli normalnej skoczni, drugi na dużej. W tych czasach większość weekendowych zmagań jest przeprowadzanych na tym samym rozmiarze. Kiedyś korzystano z tego, co się miało. Jeśli była możliwość oddawania prób w dwóch miejscach, nikt nie stawiał oporów. Ewentualnie kończyło się na jednym konkursie.

– W pierwszych konkursach wyniki były najlepsze z możliwych – zwycięstwa Stanisława Bobaka i Piotra Fijasa.
– Wielkie osiągnięcie. W tamtym czasie ci zawodnicy skakali rewelacyjnie. Ścisła światowa czołówka. Nie była to niespodzianka. Gdyby teraz zmagania wygrał ktoś spoza dwójki Dawid Kubacki – Kamil Stoch zrobilibyśmy wielkie oczy. Wtedy typy się sprawdziły. Nie było zaskoczenia.

– W kuluarach zdarzały się "szalone" momenty?
– Pewnie, ale nie ma się czym chwalić na forum. Każdy zachowuje je dla siebie. Zawodnicy się tak szybko nie rozjeżdżali. Był czas na spotkania i "rozmowy" do późnych godzin. Konkursów było co najmniej o połowę mniej. Życie toczyło się na bankietach. Alkohol był obecny. Nikt się tego nie wstydził...

– Fijas i Bobak intensywnie świętowali?
– Mieliśmy świetną ekipę. Nie zazdrościliśmy sobie zwycięstw. Każdy był ambitny, ale bez przesady. Dobrze się uzupełnialiśmy. Piotr był bardzo spokojny, poukładany. Dużo nie mówił, ale mimo naszej różnicy wieku, bo jestem trochę starszy, dogadywaliśmy się znakomicie. Do dziś jest taki. Nie obraża się i przyjmuje świat z dystansem.

– Często się "kąsaliście"?
– Spędzało się dużo czasu razem, więc były takie akcje. Piotrek długo uprawiał skoki. Był 30-letnim zawodnikiem, nazwali go w pewnym momencie "dziadkiem na nartach". Teraz 30-latek to młodzieniaszek. Wszystko się rozwija i to w zadziwiającym tempie.

– Zakopane w 1980 roku żyło tak, jak po zwycięstwach Małysza?
– Nie, absolutnie nie. Było kilka tysięcy osób, ale skala nieporównywalna do obecnych czasów. Teraz, gdyby pozwolić wejść na trybuny, to myślę, że pojawiłoby się jeszcze 20-30 tysięcy osób. W 80. roku nie było limitów. Tylu ludzi ilu chciało wejść, tylu weszło. Nie zmienia to jednak faktu, że nie było ścisku.

– Jak reagowali zawodnicy po wygranych?
– Konkursy kończyły się zupełnie inaczej niż teraz. Wręczenie nagród nie następowało od razu po zakończeniu rywalizacji. Był bankiet. Wiadomo, jakie nastroje tam panowały. Można było świętować. Pucharów i gratyfikacji finansowych brakowało. Pojawiały się przede wszystkim nagrody rzeczowe.

– Jakie?
– Sprzęt sportowy, na przykład narty zjazdowe. Często wręczano artykuły gospodarstwa domowego. Pieniądze za wygrywanie pojawiły się dużo później. A przecież wtedy nie grano nawet hymnów. Nie było takiego poczucia zwycięstwa. Szkoda, bo to piękna chwila.

– Nie było hymnów, nie było nowoczesnego sprzętu...
– Jeśli chodzi o warunki, które można zaobserwować w 2022 roku, to mogliśmy tylko marzyć o takich przygotowaniach. Jest duża różnica także w wypowiedziach, między innymi Kubackiego. On powtarza: "praca, praca, praca". My nie pracowaliśmy, my uprawialiśmy sport. Nikt nie mówił o pracy. Trochę to śmieszy, ale chyba musi tak być.

– Kwestia sprzętu to jedno, kwestia odżywiania i regeneracji organizmu to drugie.
– Niebo a ziemia. Poczyniła się ogromna rewolucja. Jeszcze co do sprzętu… Prawie wszyscy skakali na nartach tej samej marki. Kombinezonów też nie mieliśmy. Pojawiały się spodnie elastyki, sweterki wełniane, koszulki, golfiki, okulary i ewentualnie czapka. To wszystko. Odpychało się i jechało.

– W nieznane?
– Deptacze udeptali nartami rozbieg i tyle. Jak przedskoczkowie pojawili się na rozbiegu tworzyli prowizoryczne tory. Wiadomo było mniej więcej, gdzie jechać.

– Czyli rywalizacja była wtedy bardziej wyrównana?
– Oczywiście. Wtedy decydowała siła, wybitny talent. Teraz można osiągnąć wynik nie będąc geniuszem w swojej kategorii.

– Wracając do zdrowia. Były diety i plany treningowe?
– Mieliśmy hamonogramy, ale decydowała siła. Korzystaliśmy bardzo dużo z siłowni. Podejście było takie, że trzeba zjeść dużo i smacznie.

– Ale rozumiem, że nie były to produkty bezglutenowe...
– Ha, ha. Wtedy nikt o tym nie myślał. Dieta się nie liczyła. Trzeba było mieć moc. Bardzo intensywnie trenowało się siłowo. Przerzucało się tony ciężarów, by nogi były mocniejsze. W tym momencie najważniejsza jest dynamika. Zawodnik musi być lekki. Diametralne różnice.

– Po sukcesach Fijasa w skokach pojawił się przestój. Naprawiał to między innymi trener Pavel Mikeska, ale na triumfy Małysza trzeba było czekać lata.
– Zaczęły padać kluby. Brakowało gotówki. Zawodników ubywało. Na szczęście było kilku zwariowanych trenerów, którzy nie patrzyli na rozwój sytuacji. Liczył się sport, nie finanse. Starali się podtrzymywać dyscyplinę. Przez kilka lat brakowało kadr narodowych, ale nie załamywano rąk. Pomógł Mikeska, który przez wiele lat pracował w Niemczech. Widział, co tam się dzieje. Postawił własne warunki. PZN je spełnił. Potem trener pokazał, gdzie pozyskiwać sponsorów, jak rozruszać marketing. Stworzył podwaliny. Jest trochę zapomniany, ale bez niego nie byłoby tak pięknie.

– Po tylu dekadach Zakopane to nadal świątynia Pucharu Świata"?
– Zdecydowanie. W ogóle, jestem zdumiony krajami skandynawskimi. Startowałem w Lahti i w Oslo w latach 70. To były bardzo "dziadowskie" obiekty. Mało kto o nie dbał. Mimo to na zawody przychodziło około 100 tysięcy osób. A teraz? Jeśli zdarzy się 10 tysięcy to jest święto. Nie wiem, dlaczego.

– W 2002 roku na stałe wybuchła Małyszomania. Pan sędziował te zawody.
– Pamiętam obrazy nie do opisania. Coś niesamowitego. Piętnaście tysięcy osób weszło w nocy na skocznię, żeby zająć dobre miejsca. Nikt tego nie przewidział. Brakowało ochrony. Wydawało się, że Walter Hofer będzie musiał przerwać konkurs. Były obawy, że kibice wejdą na rozbieg, na tory, na zeskok. Pierwszego dnia dyrektor zarządził przerwę, by porządkowi lekko ogarnęli sytuację.

– Małysz krył się jak mógł.
– Dla niego to też była udręka. Uciekał, gdzie się dało. Nawet nie mógł w spokoju potrenować. Szalone czasy, szalone wspomnienia. Po jego erze jest większy spokój. Do obecnych mistrzów bardziej lgnie młodzież. Wtedy wszyscy bili się o zdjęcia i autografy.

– Czas dominacji Małysza to dla pana najlepsze wspomnienie związane z Zakopanem?
– Bezapelacyjnie. Szkoda, że już raczej nigdy tak nie będzie. Małyszomanię zapamiętam do końca. Teraz pozostaje trzymać kciuki za naszych. Dawid, Kamil i Piotr znowu weszli na szczyt!

Skoki Zakopane 2023. Plan zawodów w niedzielę 15 stycznia

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Puchar Świata w skokach narciarskich: konkurs indywidualny w Zakopanem [szczegóły transmisji na żywo]

Kiedy: niedziela, 15 stycznia. Seria próbna o 15:00, konkurs o 16:00
O której i gdzie transmisja: seria próbna od 14:50 w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV, w TVP Sport od 15:35, w TVP 1 od 15:50
Kto skomentuje:
seria próbna – Stanisław Snopek, Mateusz Leleń; konkurs – Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz
Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski
Gość/ekspert: Wiktor Pękala
Reporterzy: Michał Chmielewski, Patryk Pancewicz, Mateusz Leleń

Kubacki: jakby mi ktoś rzucił na plecy worek ziemniaków

Czytaj też

Dawid Kubacki (fot. PAP)

Kubacki: jakby mi ktoś rzucił na plecy worek ziemniaków

Thurnbichler: zespół wykonał dobrą pracę. Udało się wyeliminować błędy
Thomas Thurnbichler
Thurnbichler: zespół wykonał dobrą pracę. Udało się wyeliminować błędy

Zobacz też
"Jakby bali się latać". Małysz zapowiada zmiany, trenerzy wezwani
Adam Małysz (fot. PAP/Grzegorz Momot)

"Jakby bali się latać". Małysz zapowiada zmiany, trenerzy wezwani

| Skoki narciarskie 
Alarmujące dane. Polacy liderami niechlubnej statystyki
Jakub Wolny (fot. Getty Images)

Alarmujące dane. Polacy liderami niechlubnej statystyki

| Skoki narciarskie 
Małysz: nie jestem zadowolony z pracy młodych zawodników
Adam Małysz (fot. PAP)
tylko u nas

Małysz: nie jestem zadowolony z pracy młodych zawodników

| Skoki narciarskie 
PŚ w Zakopanem: konkurs indywidualny [SKRÓT]
Skoki narciarskie. Puchar Świata, Zakopane – konkurs indywidualny (fot. PAP)

PŚ w Zakopanem: konkurs indywidualny [SKRÓT]

| Skoki narciarskie 
Tschofenig utrzymał prowadzenie. Zobacz klasyfikację generalną PŚ
Klasyfikacja generalna PŚ w skokach narciarskich 2024/25 [AKTUALIZACJA]

Tschofenig utrzymał prowadzenie. Zobacz klasyfikację generalną PŚ

| Skoki narciarskie 
wyniki
terminarz
klasyfikacje
Wyniki
19 stycznia 2025
Skoki narciarskie

3

Jan Hoerl
Jan Hoerl

309.3

4

Anze Lanisek
Anze Lanisek

305.2

7

Stefan Kraft
Stefan Kraft

297.4

8

Karl Geiger
Karl Geiger

294.0

12

Valentin Foubert
Valentin Foubert

281.7

13

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

280.4

14

Timi Zajc
Timi Zajc

280.3

15

Kevin Bickner
Kevin Bickner

280.0

16

Ren Nikaido
Ren Nikaido

279.6

18

Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal

276.2

22

Killian Peier
Killian Peier

275.1

23

Domen Prevc
Domen Prevc

274.5

24

Kamil Stoch
Kamil Stoch

269.2

25

Tate Frantz
Tate Frantz

265.7

26

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

257.2

28

Artti Aigro
Artti Aigro

255.2

29

Stephan Embacher
Stephan Embacher

249.3

30

Alex Insam
Alex Insam

249.0

Rozwiń

1

Eirin Maria Kvandal
Eirin Maria Kvandal

248.4

2

Selina Freitag
Selina Freitag

228.0

3

Thea Bjoerseth
Thea Bjoerseth

226.7

4

Jacqueline Seifriedsberger
Jacqueline Seifriedsberger

219.8

5

Agnes Reisch
Agnes Reisch

213.8

6

Nika Prevc
Nika Prevc

210.5

7

Katharina Schmid
Katharina Schmid

206.8

8

Sara Takanashi
Sara Takanashi

205.7

9

Eva Pinkelnig
Eva Pinkelnig

201.7

10

Lisa Eder
Lisa Eder

195.2

11

Anna Odine Stroem
Anna Odine Stroem

194.5

12

Alexandria Loutitt
Alexandria Loutitt

194.0

13

Ema Klinec
Ema Klinec

191.4

14

Jenny Rautionaho
Jenny Rautionaho

185.1

15

Yuki Ito
Yuki Ito

180.9

16

Nozomi Maruyama
Nozomi Maruyama

180.5

17

Lara Malsiner
Lara Malsiner

173.5

18

Julia Kykkaenen
Julia Kykkaenen

169.4

19

Yuka Seto
Yuka Seto

163.8

20

Josephine Pagnier
Josephine Pagnier

159.6

21

Juliane Seyfarth
Juliane Seyfarth

155.4

22

Julia Muehlbacher
Julia Muehlbacher

151.8

23

Heidi Traaserud
Heidi Traaserud

149.7

23

Nicole Maurer
Nicole Maurer

149.7

25

Annika Sieff
Annika Sieff

140.9

26

Qi Liu
Qi Liu

139.0

27

Haruka Iwasa
Haruka Iwasa

132.2

28

Annika Belshaw
Annika Belshaw

130.9

29

Yuzuki Sato
Yuzuki Sato

121.9

30

Alvine Holz
Alvine Holz

112.8

Rozwiń

1

Nika Prevc
Nika Prevc

127.6

2

Alexandria Loutitt
Alexandria Loutitt

110.4

3

Katharina Schmid
Katharina Schmid

109.5

4

Jacqueline Seifriedsberger
Jacqueline Seifriedsberger

109.0

5

Eirin Maria Kvandal
Eirin Maria Kvandal

107.4

6

Thea Bjoerseth
Thea Bjoerseth

106.7

7

Ema Klinec
Ema Klinec

102.3

8

Agnes Reisch
Agnes Reisch

97.1

9

Anna Odine Stroem
Anna Odine Stroem

95.3

10

Selina Freitag
Selina Freitag

92.7

11

Lisa Eder
Lisa Eder

92.0

12

Sara Takanashi
Sara Takanashi

84.6

13

Jenny Rautionaho
Jenny Rautionaho

84.1

14

Nozomi Maruyama
Nozomi Maruyama

81.1

15

Nicole Maurer
Nicole Maurer

80.5

16

Yuka Seto
Yuka Seto

79.1

17

Lara Malsiner
Lara Malsiner

78.4

18

Josephine Pagnier
Josephine Pagnier

77.1

19

Julia Kykkaenen
Julia Kykkaenen

75.4

20

Eva Pinkelnig
Eva Pinkelnig

69.9

21

Yuki Ito
Yuki Ito

67.8

22

Juliane Seyfarth
Juliane Seyfarth

63.4

23

Yuzuki Sato
Yuzuki Sato

62.4

24

Qi Liu
Qi Liu

61.9

25

Julia Muehlbacher
Julia Muehlbacher

60.2

26

Annika Sieff
Annika Sieff

57.2

27

Emma Chervet
Emma Chervet

54.3

28

Heidi Traaserud
Heidi Traaserud

51.5

29

Taja Bodlaj
Taja Bodlaj

51.3

Rozwiń
18 stycznia 2025
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1170.4

2

Słowenia
Słowenia

1129.6

3

Norwegia
Norwegia

1122.9

4

Niemcy
Niemcy

1110.0

5

Polska
Polska

1037.0

6

Szwajcaria
Szwajcaria

1009.2

7

USA
USA

985.8

8

Japonia
Japonia

967.9

9

Kazachstan
Kazachstan

383.5

10

Finlandia
Finlandia

322.3

Rozwiń

1

Alexandria Loutitt
Alexandria Loutitt

266.4

2

Lisa Eder
Lisa Eder

253.7

3

Eirin Maria Kvandal
Eirin Maria Kvandal

253.1

4

Jacqueline Seifriedsberger
Jacqueline Seifriedsberger

251.9

5

Selina Freitag
Selina Freitag

251.8

6

Katharina Schmid
Katharina Schmid

251.7

7

Ema Klinec
Ema Klinec

242.9

8

Eva Pinkelnig
Eva Pinkelnig

242.7

9

Thea Bjoerseth
Thea Bjoerseth

241.9

10

Anna Odine Stroem
Anna Odine Stroem

240.7

11

Nika Prevc
Nika Prevc

236.6

12

Agnes Reisch
Agnes Reisch

236.4

13

Yuka Seto
Yuka Seto

228.4

14

Sara Takanashi
Sara Takanashi

227.1

15

Yuki Ito
Yuki Ito

224.9

16

Lara Malsiner
Lara Malsiner

222.2

17

Heidi Traaserud
Heidi Traaserud

215.7

18

Jenny Rautionaho
Jenny Rautionaho

215.4

19

Abigail Strate
Abigail Strate

213.5

20

Juliane Seyfarth
Juliane Seyfarth

212.7

21

Nozomi Maruyama
Nozomi Maruyama

212.2

22

Julia Muehlbacher
Julia Muehlbacher

193.7

23

Annika Belshaw
Annika Belshaw

188.1

24

Haruka Iwasa
Haruka Iwasa

184.5

25

Julia Kykkaenen
Julia Kykkaenen

180.7

26

Nicole Maurer
Nicole Maurer

180.4

27

Annika Sieff
Annika Sieff

177.5

28

Yuzuki Sato
Yuzuki Sato

176.5

29

Qi Liu
Qi Liu

173.1

30

Emma Chervet
Emma Chervet

160.8

Rozwiń

1

Thea Bjoerseth
Thea Bjoerseth

117.0

2

Agnes Reisch
Agnes Reisch

110.5

3

Nika Prevc
Nika Prevc

109.0

4

Eirin Maria Kvandal
Eirin Maria Kvandal

106.1

5

Selina Freitag
Selina Freitag

105.9

6

Anna Odine Stroem
Anna Odine Stroem

99.5

7

Jacqueline Seifriedsberger
Jacqueline Seifriedsberger

99.2

8

Alexandria Loutitt
Alexandria Loutitt

98.2

9

Yuki Ito
Yuki Ito

97.0

10

Katharina Schmid
Katharina Schmid

91.9

11

Ema Klinec
Ema Klinec

91.0

12

Lisa Eder
Lisa Eder

85.9

13

Sara Takanashi
Sara Takanashi

85.4

14

Yuka Seto
Yuka Seto

83.3

15

Jenny Rautionaho
Jenny Rautionaho

80.6

16

Eva Pinkelnig
Eva Pinkelnig

79.6

17

Julia Kykkaenen
Julia Kykkaenen

78.3

18

Heidi Traaserud
Heidi Traaserud

76.9

19

Josephine Pagnier
Josephine Pagnier

72.0

20

Yuzuki Sato
Yuzuki Sato

71.0

21

Juliane Seyfarth
Juliane Seyfarth

69.3

22

Annika Sieff
Annika Sieff

66.6

23

Lara Malsiner
Lara Malsiner

64.4

24

Annika Belshaw
Annika Belshaw

61.9

25

Abigail Strate
Abigail Strate

59.8

26

Ringo Miyajima
Ringo Miyajima

58.6

26

Nozomi Maruyama
Nozomi Maruyama

58.6

28

Alvine Holz
Alvine Holz

56.2

29

Julia Muehlbacher
Julia Muehlbacher

55.5

30

Haruka Iwasa
Haruka Iwasa

52.3

Rozwiń
Terminarz
23 stycznia 2025
Skoki narciarskie
24 stycznia 2025
25 stycznia 2025
26 stycznia 2025
Skoki narciarskie
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1056
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
976
3
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
848
4
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
795
5
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
687
6
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
492
7
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
461
8
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
437
9
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
425
10
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
414
11
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
381
12
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
367
13
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
304
14
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
234
15
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
223
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
221
17
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
199
18
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
184
19
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
169
20
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
146
21
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
133
22
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
128
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
120
24
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
110
25
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
105
26
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
97
27
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
96
28
Killian Peier
Killian Peier
 
 
93
29
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
87
30
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
81
31
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
71
32
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
69
33
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
64
34
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
62
35
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
62
36
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
60
37
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
47
38
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
38
39
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
36
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
28
41
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
42
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
24
43
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
23
44
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
20
45
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
46
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
47
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
12
48
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
49
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
6
51
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
52
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
53
Jason Colby
Jason Colby
 
 
3
54
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
3
55
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
2
56
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
2
57
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
58
Alex Insam
Alex Insam
 
 
1
59
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Dobra informacja dla Probierza. Kadrowicz wrócił po przerwie
Dobra informacja dla Probierza. Kadrowicz wrócił po przerwie
| Piłka nożna / Włochy 
Szymon Żurkowski (fot. Getty)
Neymar blisko transferu! W tym klubie... już grał
Neymar (fot. Getty)
Neymar blisko transferu! W tym klubie... już grał
| Piłka nożna / Inne ligi 
"Jakby bali się latać". Małysz zapowiada zmiany, trenerzy wezwani
Adam Małysz (fot. PAP/Grzegorz Momot)
"Jakby bali się latać". Małysz zapowiada zmiany, trenerzy wezwani
fot. TVP
Mateusz Leleń
Sportowy wieczór (19.01.2025)
Sportowy wieczór (19.01.2025) [transmisja na żywo, online, live stream]
Sportowy wieczór (19.01.2025)
| Sportowy wieczór 
Trwają MŚ piłkarzy ręcznych. Zobacz terminarz, wyniki, tabele i plan transmisji
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2025. Sprawdź terminarz, wyniki, tabele i plan transmisji MŚ piłkarzy ręcznych w TVP
Trwają MŚ piłkarzy ręcznych. Zobacz terminarz, wyniki, tabele i plan transmisji
| Piłka ręczna / MŚ 2025 
Najgorzej w historii! Polska jeszcze nigdy nie była tak nisko na MŚ
Polscy piłkarze ręczni w najlepszym wypadku zajmą 25. miejsce w trwających mistrzostwach świata (fot. PAP / Adam Warżawa)
Najgorzej w historii! Polska jeszcze nigdy nie była tak nisko na MŚ
(fot. własne)
Maciej Wojs
Beniaminek rozstawiony w Pucharze Polski. Legia awansowała rzutem na taśmę!
Koszykarze Górnika Wałbrzych (fot. PAP)
Beniaminek rozstawiony w Pucharze Polski. Legia awansowała rzutem na taśmę!
| Koszykówka / Rozgrywki ligowe 
Do góry