Podczas podcastu "The Diary of a CEO" Thierry Henry zdobył się na ważne wyznanie. – Przez całą moją karierę, odkąd się urodziłem, cierpiałem na depresję – powiedział mistrz świata 1998, mistrz Europy 2000 i wicemistrz świata z 2006 roku.
Thierry Henry osiągnął w karierze wszystko. Jego "koronnymi" sukcesami były tytuły mistrza świata 1998, mistrza Europy 2000 czy wicemistrza świata z 2006 roku. Ponadto sięgnął po trumf w Lidze Mistrzów UEFA z FC Barceloną w sezonie 2008/2009. Z bycia piłkarzem przeszedł w bycie trenerem. Pracował jako asystent w Belgii, współpracował z AS Monaco FC, a obecnie prowadzi kadrę Francji U-21.
Bogata lista sukcesów i doświadczeń nie uchroniła jednak byłego napastnika Trójkolorowych przed problemami. W podcaście "The Diary of a CEO" Thierry Henry przyznał, że wiele lat zmagał się z depresją. – Kłamałem przez wiele lat, ponieważ społeczeństwo nie było gotowe, by usłyszeć to, co chciałem powiedzieć – przyznał.
– Kiedy byłem małym chłopcem, nie widziałem wokół siebie wiele miłości czy czułości. Kiedy mój tata po raz pierwszy wziął mnie w ramiona, powiedział, że: "To dziecko będzie niesamowitym piłkarzem". Od tego momentu byłem zaprogramowany, by odnieść sukces. Mój tata przejął kontrolę nad moim ciałem. Było to trudne – wyznał.
– Pewnego dnia kiedy miałem 13 lat wygraliśmy mecz. Strzeliłem sześć goli. Zawsze koncentrowano się jednak na tym, czego nie zrobiłem. Słyszałem: "Tu straciłeś kontrolę, tu podanie, a poza tym jeszcze to i to". To wszystko mogło spowodować, że dzięki temu będę kimś lub te doświadczenia mnie złamią. Uznałem, że stanę się kimś – dodał. – Nie bałem się porażek, bo one kształtują. Bałem się tego, że ludzie nie będą zadowoleni – wyjaśnił.
W trwającym prawie dwie godziny nagraniu Henry przyznał, że wygrywając najważniejsze trofea w piłce nożnej wciąż próbował zadowolić swojego ojca. Zawodnik wyjawił, że miał czas w życiu, w którym płakał każdego dnia. – Przez całą moją karierę, odkąd się urodziłem, cierpiałem na depresję. Czy o tym wiedziałem? Nie. Czy coś z tym zrobiłem? Nie. Ale przystosowałem się do tego w pewnym sensie – wyjawił.
***
Jeśli potrzebujesz porady i wsparcia, nie wahaj skorzystać z pomocy. Ośrodki Interwencji Kryzysowej (OIK) znajdziesz każdym większym mieście. Wiele z nich jest czynna całą dobę. Możesz tam otrzymać BEZPŁATNĄ pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Jeśli masz silne myśli samobójcze, możesz zgłosić się do szpitala psychiatrycznego.
Poniżej znajdziesz numery telefonów zaufania do organizacji oferujących pomoc w kryzysie psychicznym. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na 112.
- 800 70 2222 Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym
- 116 111 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 116 123 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 800 108 108 Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie)
- 800 111 123 Tumbo Pomaga pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie
- 22 484 88 01 Antydepresyjny telefon zaufania
WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ.