Sobotni konkurs Skoków w Punkt wzbudził sporo dyskusji. Na Wielkiej Krokwi nie liczyły się noty za styl ani przeliczniki za wiatr, a wyłącznie suma drużynowych odległości. Zawody wzbudziły wiele entuzjazmu i pytań, czy to przyszłość skoków narciarskich.
Dopiero co zakończony sezon skoków narciarskich był dość trudny i to nie tylko z polskiej strony. Choć biało-czerwoni poza Pawłem Wąskiem nie osiągali oczekiwanych rezultatów, to i na podwórku międzynarodowym mówiło się dużo i źle – głównie przez aferę sprzętową, w którą zamieszani byli Norwegowie. Po tym, jak sprawa trafiła do mediów, część skoczków z tego kraju wykluczono z rywalizacji.
Wydawało się więc, że wszyscy potrzebują głębszego oddechu i odrobiny zabawy po sezonie. Zagwarantowały je zawody Skoki w Punkt, które w sobotę odbyły się w Zakopanem. Idea była prosta: skoczków różnych narodowości podzielono na drużyny prowadzone przez kapitanów będących legendami dyscypliny. W dwóch seriach członkowie teamów mieli za zadanie skoczyć równo 1000 m.
Ostatecznie Team Schmitt osiągnął 1000 m, podobnie jak Team Goldberger. Teamowi Thomasa Morgensterna do sukcesu zabrakło metra, Teamowi Małysza półtora metra, a zespół Gregora Schlierenzauera "wyskakał" 995,5 m.
– Najlepsza w tym wszystkim przede wszystkim była zabawa, szacowanie punktów, które musieli zdobyć zawodnicy... Strategia w ostatniej rundzie była bardzo trudna. 125 m najłatwiej można było skoczyć, ponieważ była czerwona linia, trzeba było tylko oszacować belkę. Jak Domen Prevc miał na nią siadać, powiedziałem: "Kurczę, dziesiąta, bo wieje z boku, z tyłu, troszeczkę z przodu w niektórych miejscach, a później szła "lufa", więc nie było możliwości go później wycofać – powiedział TVP SPORT Adam Małysz.
– To miała być zabawa i pokazanie, że bez przeliczników się da i można zrobić fajny event – podkreślił.
Domen Prevc uzyskał w zmaganiach nieoficjalny rekord Polski w długości skoku. Wylądował na 150,5 metra. – Zapytałem się go, dlaczego nie lądował na 140. metrze. Odpowiedział: "Wiedziałem, że mogę skoczyć rekord!" – roześmiał się najsłynniejszy polski skoczek w historii. Został również dopytany o kontynuację formuły zawodów. – Myślę, że nie w każdy weekend, ale warto takie zmagania przeprowadzać. Raz w roku spokojnie. Może zrobić trochę przerwy w zmaganiach Pucharu Świata? To dla zawodników rozluźnienie się i nabranie dystansu, ale też pokazanie czegoś, co wszyscy zrozumieją – zakończył.
– Co mi się najbardziej podobało? Atmosfera, zabawa i element rywalizacji. Pogoda nie była za bardzo do skakania, bo warunki były trudne. Przypuszczam, że gdyby był to Puchar Świata, to gdy momentami było 8 metrów, byłyby przerwy. Tu czekano aż wiatr zelżał do sześciu i jedziemy dalej. To było spoko. Też to, że można było sobie wybierać belki. Ja tam trochę popłynąłem, przeszarżowałem (śmiech). I tak było fajnie! – powiedział z kolei Piotr Żyła.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1004 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.