Golden League. Dania – Polska 21:23: sensacyjne zwycięstwo Polek nad rywalkami z mistrzostw Europy

Polskie szczypiornistki pokonały w Aarhus Danię 23:21 (12:14) w swym drugim meczu podczas towarzyskiego turnieju Golden League. To ważny triumf zawodniczek Leszka Krowickiego – Dunki będą bowiem ich grupowymi rywalkami podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Transmisja wszystkich meczów Euro w Telewizji Polskiej.
Sylwia Lisewska (fot. Getty)

Duńczycy zaczynają walkę z handlem meczami przez... aplikację dla zawodników

Dla Polek to pierwsze zwycięstwo nad Dunkami od lat. Tylko od 2011 roku przegrały z nimi pięć spotkań. Niektóre z porażek były wyjątkowo bolesne – jak choćby ta w meczu o brązowy medal mistrzostw świata w 2013 roku, gdy uległy 26:30.

W sobotę zespół Krowickiego rozegrał znakomite drugie trzydzieści minut spotkania. Przed przerwą Polki miały dobre okresy gry – w pewnym momencie prowadziły nawet 9:6 – ale to rywalki wygrywały po pierwszej połowie 14:12.

Leszek Krowicki (fot. Getty) Po zmianie stron biało-czerwone szybko przejęły inicjatywę. Trzy gole zdobyte z rzędu pozwoliły im objąć prowadzenie 15:14, którego nie dały sobie już odebrać. Na kila minut przed końcem gry miały trzy gole przewagi.

Obie drużyny nie wystąpiły w sobotę w swych najsilniejszych składach. Polki do Danii udały się bez kontuzjowanych Karoliny Kudłacz-Gloc i Joanny Szarawagi. Trener rywalek, Klavs Bruun Joergensen, dał natomiast szansę kilku zmienniczkom. Jedna z nich, Mia Rej, doznała poważnej kontuzji kolana.

W niedzielę na zakończenie udziału w turnieju Polki zagrają w Horsens z aktualnymi mistrzyniami świata i wicemistrzyniami olimpijskimi, Francuzkami. Dwa dni temu uległy natomiast Norweżkom 27:34.

Turniej Golden League, Aarhus:

Dania – Polska 21:23 (14:12)
Najwięcej goli: dla Danii – Stine Jorgensen 8, Laerke Nolsoe Pedersen 5, Mette Tranborg 3; dla Polski – Kinga Achruk 5, Aleksandra Rosiak 4, Kinga Grzyb, Joanna Drabik – po 3