Logo Nadawcy

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie

Podbił Europę i serce Natalii Maliszewskiej. Oto Piotr Michalski

Piotr Michalski (fot. Getty Images)
Piotr Michalski (fot. Getty Images)

Jest sympatykiem Formuły 1 i pasjonatem fotografii. Piotr Michalski, jeden z czołowych polskich panczenistów, podbił już Europę i serce Natalii Maliszewskiej. Później także Pekin – na igrzyskach był czwarty na 1000 i piąty na 500 metrów.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

Ostatnie miesiące są dla niego pasmem sukcesów. W grudniu w Calgary pobił rekordy Polski na 500 i 1000 metrów. W styczniu w Heerenveen został mistrzem Europy, wyrywając tytuł Merijnowi Scheperkampowi o 0,01 sekundy. Michalski do igrzysk podszedł jednak ze spokojem godnym Kimiego Raikkonena. I nie jest to porównanie przypadkowe, bo poza lodem lubi pościgać się także na gridzie.

PRZED STARTEM ZAPADA CISZA...

– W Sanoku są dwie drogi: jeśli nie sport, to sztuka. W mojej rodzinie wszyscy są po szkole muzycznej i właśnie ta dziedzina dotychczas u nas królowała. Aż pojawiło się łyżwiarstwo – opowiada Michalski. Sam tradycji muzycznych nie kultywuje nawet przed startami. Ściślej mówiąc: w hali nie słucha zupełnie niczego. – Kiedyś próbowałem, ale trudno było trafić w coś, co będzie mi pasowało danego dnia, na dany humor. Staram się więc chłonąć atmosferę startu. Być tam – mówi.

W łapaniu skupienia w ten sposób nie przeszkadzają mu nawet opustoszałe od dwóch lat obiekty. – Nie ma tego złego. Przynajmniej momentami łatwiej się skoncentrować – śmieje się zawodnik.

SZYBKI JAK SCHUMACHER

Mistrz Europy być może nie wyniósł z domu zamiłowania do muzyki, ale z pewnością zawdzięcza mu pasję do Formuły 1. – Tak jak zimą tradycyjnie siadaliśmy co weekend do skoków narciarskich, tak od wiosny – do oglądania wyścigów. Na początku jeszcze na zagranicznych kanałach, włoskich czy niemieckich, śledziliśmy zwycięstwa Schumachera. Hymny grane po wyścigu dla Ferrari i Michaela do dziś znam chyba na pamięć.

– Wejście Kubicy do Formuły 1 było dla nas wielkim wydarzeniem. Po jego wypadku pasja trochę zmalała, ale od czasu powrotu wróciła. I znów znam wszystkie szczegóły, śledzę plotki na Twitterze, jestem na bieżąco
– wyjaśnia Michalski.

Kiedyś idolem był Schumacher, później Kubica. Dziś 27-latek bardziej uważnie przygląda się młodym-zdolnym. – To niesamowite, że ktoś jako nastolatek potrafi wskoczyć do bolidu i jeździć w taki sposób – mówi. A wśród ulubieńców wymienia Lando Norrisa, Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza. W końcówce ubiegłego sezonu trzymał zaś kciuki za Maksa Verstappena. – Nie jestem jego ogromnym fanem, ale trzeba było przełamać tę passę Hamiltona – tłumaczy.

Ze względu na pasję Michalski zmienia czasem formułę ścigania i z lodu przenosi się na grid. – Bardzo lubię jeździć na gokartach, choć rzadko mam okazję. Nawet, gdy jestem w domu, to zazwyczaj bywam sam. A w pojedynkę to nie zabawa. Fajnie, że czasem z Natalką można się pościgać, bo naprawdę jeździ bardzo dobrze! Bierzemy wtedy do rywalizacji też kilku byłych łyżwiarzy z Białegostoku i ruszamy na tor. Raz na ruski rok, ale się udaje – mówi.

Piotr Michalski (fot. Getty Images)
Piotr Michalski (fot. Getty Images)

NIE PSTRYKAĆ. ROBIĆ ZDJĘCIA

Niedawno, za pośrednictwem mediów społecznościowych, dała się poznać inna wielka "zajawka" Michalskiego. Olimpijczyk wrzucił do internetu serię wykonanych przez siebie zdjęć. To z kolei wpływ nie rodzinnych tradycji, a Artura Wasia – wieloletniego kolegi z kadry, a obecnie trenera.

– W 2015 roku byliśmy z Arturem w Norwegii. Tam spędziłem z nim więcej czasu, z zadziwieniem oglądając jak rozkłada sprzęt i fotografuje. Zacząłem zadawać masę pytań, a później pod napływem emocji i gotówki wydałem wszystko na aparat – opowiada. I tak pstrykanie, jakie lubił od dzieciństwa, stało się prawdziwym robieniem zdjęć. – Artur pokazał, że to może być naprawdę fajnym procesem, a także dobrym relaksem i formą spędzania wolnego czasu – przyznaje.

Sam ma okazję używać aparatu głównie podczas wakacji. – Głowa może zająć się wtedy czymś innym niż sport i treningi. To bardzo fajne – mówi. I zaraża tym zainteresowaniem innych. – Natalia [Maliszewska] już kupiła swój aparat. Ostatnio fajne zdjęcia zaczął robić też Damian [Żurek]. Mamy więc taką grupę łyżwiarzy-fotografów – śmieje się zawodnik.

Do tej pory najczęściej utrwalał krajobrazy. W przyszłości chciałby jednak zrobić krok w stronę fotografii sportowej. – Rozumiem sport i wiem, na co zwracać uwagę. A to zawsze plus. Póki co kupiłem sobie obiektyw do tego typu wydarzeń, ale jeszcze nie miałem czasu go użyć. Być może kiedyś zdarzy mi się fotografować wyścig Formuły 1. To byłaby wspaniała przygoda! Obserwuję na instagramie kilkanaście osób zajmujących się tym zawodowo. Marzy mi się, by kiedyś też spróbować – stwierdził.

SPONSOR? MAMA I TATA

Pasja jest być może najcenniejszą rzeczą, jaką Michalski otrzymał dzięki swojej karierze. Panczeniści, licząc wszystkie zawody w sezonie, zarabiają niewiele. I jeśli nie mają odpowiedniego zaplecza finansowego, często są na tym stratni. Tymczasem rekordzista Polski i mistrz Europy pozostaje bez sponsora – mimo tego, że przed sezonem odbył kilka rozmów z potencjalnymi zainteresowanymi.

– Wiem, że ciężko się przebić i liczyłem się z tym, że nie będzie łatwo. Miałem troszkę nadziei, że znajdę kogoś, kto będzie w stanie zaufać i przeznaczyć na mnie nieco środków. Natomiast jestem świadomy, że jak już ktoś dorobił się ciężką pracą i ma pieniądze, wolałby przeznaczyć je na wsparcie bardziej medialnego zawodnika. W pełni to rozumiem i nie obrażam się na rzeczywistość – mówi olimpijczyk.

– Dla mnie taka sytuacja nie jest niczym nowym. Jesteśmy przyzwyczajeni do "jakoś to będzie" od lat. Odkąd kończy się rocznik juniora, kluby nie dostają wsparcia na zawodnika. Same ledwo wiążą koniec z końcem, więc trudno oczekiwać od nich wypłat. Pozostają drobne stypendia, nagrody i rodzice – przyznaje.

Niegdyś norweski biathlonista, Sturla Lægreid (który nota bene również wystartuje w Pekinie), zwrócił na siebie uwagę pisząc w miejscu przeznaczonym dla sponsorów "wujek i ciocia". Wygląda na to, że nasz mistrz Europy mógłby powtórzyć ten zabieg, reklamując mamę i tatę. Być może (i oby!) po igrzyskach nie będzie musiał już tego robić.

Piotr Michalski (fot. Getty Images)
Piotr Michalski (fot. Getty Images)

MIŁOŚĆ DO ŁYŻEW I... NATALII

Najcenniejszym i największym wsparciem jest natomiast narzeczona, którą Michalski jako jeden z niewielu zawodników mógł zabrać ze sobą na igrzyska. Specjalny przywilej? Nie. Chodzi o Natalię Maliszewską – naszą znakomitą specjalistkę od short tracku.

– Poznaliśmy się... w sumie przez internet. Napisałem do niej z gratulacjami po którymś z medali w Pucharze Świata. Z czasem nasz kontakt się poprawiał. Aż do tego stopnia, że przeprowadziłem się do Białegostoku i nie zamierzam uciekać – opowiada łyżwiarz.

– Co cię w niej zauroczyło? – dopytujemy.
– To bardzo otwarta osoba. Nie lubię, gdy ktoś gra, udaje. A Natalka jest bardzo bezpośrednia – mówi prosto z mostu. To był jej czar. Imponują mi też jej wyniki, do których doszła ciężką pracą. I tym, że jest po prostu dobrą osobą. Zadziorą na lodowisku, ale na ogół człowiekiem o bardzo ciepłym sercu.

– Jej sukcesy są czymś, czego zazdrościsz czy bardziej kopem motywacyjnym?
– Do wszystkiego doszła sumienną pracą. Imponuje mi to. Tym co robi pokazuje, że nie ma dróg na skróty – trzeba trenować i wierzyć w to, że praca przyniesie owoce. U mnie wydała je z opóźnieniem, ale też zadziałało! Natalka jest przykładem na to, ile pokory trzeba, by dążyć po spełnienie marzeń.

– Mało kiedy zdarza wam się mieć zgrupowanie w jednym miejscu. Mieszkacie razem, ale to związek na odległość.
– Staram się odrzucić to myślenie, że ktoś na kogoś musi czekać w domu. Każde z nas ma do wykonania swoje zadania. Czasami trzeba długo czekać, nim się zobaczymy, a później jak już do tego dochodzi, cały ten kilkudniowy czas spędzamy między walizkami a praniem. Na szczęście próbę czasu chyba już przetrwaliśmy i nauczyliśmy się takiego życia. Być może po sezonie uda się zaplanować jakieś dłuższe wakacje. No bo kiedy odpoczywać, jak nie po igrzyskach?

I znów zostaniemy na walizkach. Nie pamiętam już, kiedy nie miałem przy sobie żadnej. Bo nawet, gdy wracam do domu, nie ma sensu ich chować. W samochodzie zawsze mam jakieś buty rowerowe. Ich się nawet nie wyciąga, leżą tam cały rok. Ale nie ma co narzekać. Kariera sportowca jest piękna, a kiedyś się skończy. Chciałbym po prostu, żeby ludzie docenili to, ile poświęcamy w drodze po sukces.

– Do Białegostoku przeniosłeś się specjalnie dla Natalii?
– Oczywiście! Powiem więcej: przed przeprowadzką w ogóle nie znałem tego miasta. I bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Gdy odrzuci się wszelkie stereotypy i żarty związane z tym regionem dostrzega się, że żyje się tu bardzo fajnie. Poza tym mamy świetne połączenie z Warszawą, co przy naszym trybie życia jest ogromnym plusem.

– Wspomniałeś, że w wolnych chwilach – gdy już uda wam się spotkać – chodzicie z Natalią na gokarty. A na łyżwy?
– Rekreacyjnie? Broń Boże, jak najdalej! (śmiech) Ale zdarza się, że nasza grupa sprinterska korzysta z gościnności grupy shorttrackowej. Zdarzało się, że mieliśmy wspólne zgrupowania w Gdańsku czy Opolu i wtedy próbowaliśmy swoich sił na krótkim torze. Natalka na długim była raz – nie wiem, czy jej się spodobało, ale ciekawie było zobaczyć jak sobie radzi.

– Nie myślałeś, żeby kiedyś spróbować wystartować w zawodach w short tracku?
– Wiem z czym to się je, bo w kategoriach dziecięcych startowaliśmy z Górnikiem Sanok. Oczywiście, nie był to taki short track jak teraz widzę u Natalki, bardziej zabawa. Ale znam atmosferę tych zawodów. Teraz ze względów bezpieczeństwa wolę unikać takich "zabaw". Bo jak się jest, co by nie mówić, amatorem, trzeba bardzo ostrożnie. A w short tracku nie da się ostrożnie.

– Mimo wszystko mężczyźni z natury są szybsi. Pokonałbyś Natalię na krótkim torze?
– Absolutnie nie. Nawet jakbym jakimś cudem wyszedł na prowadzenie na pierwszych metrach, po wirażu oglądałbym jej plecy.

Piotr Michalski (fot. Getty Images)
Piotr Michalski (fot. Getty Images)

PO SEZONIE BĘDĄ... PALMY

Michalski z narzeczoną łączy nie tylko pasję do łyżwiarstwa, motorsportu i fotografii, ale również zamiłowanie do ciepłych miejsc z pięknymi widokami. – Majorce jestem w stanie wybaczyć nawet to, że czasem musimy tam jeździć na rowerach* – mówi. – Ostatnio byliśmy też na Gran Canarii i mam nadzieję, że przyszłość pozwoli kontynuować tę wyspiarską tradycję – dodaje.

Podróżnicze marzenia zakładają jednak również parę miejsc w kontynentalnej części świata. – Włochy są takim krajem przeze mnie nie odkrytym. Gdy już tam bywamy, to za każdym razem na północy. Poza tym chciałbym zobaczyć parę egzotycznych miejsc. Może to oklepane, ale w głowie siedzą mi Indonezja, wyspy Pacyfiku czy Meksyk – wylicza.

I dodaje, że w jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie widział, był niedawno. Chodzi o niemieckie Inzell – stałe miejsce zgrupowań polskiej kadry. Położone w Bawarii, w pobliżu granicy z Austrią, miasteczko znane jest z budzących zachwyt widoków.

NIM WAKACJE, TO... IGRZYSKA

W Pekinie panczenista z pewnością nie myślał jednak o wakacjach. Wiedział, że przed nim najważniejsze zadanie w dotychczasowej karierze. Na igrzyska przyjechał w końcu jako mistrz Europy – z szansą na bardzo dobry wynik. Spisał się... jeszcze lepiej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Do znakomitego piątego miejsca w sprincie dołożył także czwarte na 1000 metrów. Do podium zabrakło odpowiednio 0,03 i 0,08 sekundy.


Imponował nie tylko szybkością, ale także spokojem, który zachowuje zawsze, gdy tylko staje na starcie. – Uważam, że to moja siła. Już w poprzednim sezonie odczuwałem brak intensywnej tremy przed startem. Wiadomo, w pewnym momencie adrenalina wchodzi, ale zachowuje taki dobry poziom. Potrafię nad nią zapanować – opisywał sam zainteresowany. – Nie wzięło się to znikąd. Od miesięcy uczyłem się układać w głowie, że każdy start jest równy w hierarchii. Każdy bieg jest taki sam. Wiedziałem, że na igrzyskach też nie będę wystraszony. I choć to zawody, które rządzą się swoimi prawami, niewiadomą starałem się ograniczyć do minimum – dodał.

Dziś znaków zapytania już nie ma, bo znamy wszelkie rozstrzygnięcia. Piotr Michalski do kraju wróci jako jeden z bohaterów – najlepszy spośród tych, którzy Chiny opuszczą bez medalu.

* - niemal stałym elementem przedsezonowych przygotowań łyżwiarzy jest zgrupowanie rowerowe na Majorce

Zobacz też
Zmienił dyscyplinę, a później? "Ugasił olimpijski płomień nadziei rywali"
Zbigniew Bródka (fot. Getty Images)
polecamy

Zmienił dyscyplinę, a później? "Ugasił olimpijski płomień nadziei rywali"

| Inne zimowe / Łyżwiarstwo 
Bródka: nie tak wyobrażałem sobie koniec mojej kariery...
Zbigniew Bródka (fot. TVP)
tylko u nas

Bródka: nie tak wyobrażałem sobie koniec mojej kariery...

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Nie poszedł na łatwiznę. Bródka wykonał ostatnią misję na torze
Zbigniew Bródka (fot. Getty Images)

Nie poszedł na łatwiznę. Bródka wykonał ostatnią misję na torze

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Pogoń policjantki. W Pekinie wreszcie "dopadła" Kasaiego
Claudia Pechstein (fot. Getty Images)

Pogoń policjantki. W Pekinie wreszcie "dopadła" Kasaiego

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Jedna Polka walczyła, druga upadła. Złoto Holenderki
Karolina Bosiek (fot. PAP)

Jedna Polka walczyła, druga upadła. Złoto Holenderki

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Pożegnanie Zbigniewa Bródki. Mistrz odpadł w półfinale [WIDEO]
Zbigniew Bródka (fot. Getty Images)

Pożegnanie Zbigniewa Bródki. Mistrz odpadł w półfinale [WIDEO]

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Gest fair play pozbawił Polaka medalu? "Zepsułbym wyścig"
Piotr Michalski (fot. PAP)

Gest fair play pozbawił Polaka medalu? "Zepsułbym wyścig"

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Ostatni start mistrza! "Trzymajcie za mnie kciuki"
Zbigniew Bródka (fot. Getty Images)

Ostatni start mistrza! "Trzymajcie za mnie kciuki"

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Michalski: rozstrzygnięcia oglądałem na kontroli antydopingowej
Piotr Michalski (fot. TVP)
tylko u nas

Michalski: rozstrzygnięcia oglądałem na kontroli antydopingowej

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
Wielkie wyróżnienie dla Michalskiego na koniec igrzysk!
Piotr Michalski (fot. Getty Images)

Wielkie wyróżnienie dla Michalskiego na koniec igrzysk!

| Pekin 2022 / Łyżwiarstwo szybkie 
wyniki
Wyniki
19 lutego 2022
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg masowy - finał, finał

1

Irene Schouten
Irene Schouten

8:14.73

2

Ivanie Blondin
Ivanie Blondin

8:14.79

3

Francesca Lollobrigida
Francesca Lollobrigida

8:14.98

4

Mia Kilburg
Mia Kilburg

8:16.15

5

Bo-Reum Kim
Bo-Reum Kim

8:16.81

6

Valerie Maltais
Valerie Maltais

8:20.46

7

Marina Zujewa
Marina Zujewa

8:20.10

8

Ayano Sato
Ayano Sato

8:16.94

9

Claudia Pechstein
Claudia Pechstein

8:25.78

11

Marijke Groenewoud
Marijke Groenewoud

9:12.86

12

Giorgia Birkeland
Giorgia Birkeland

8:18.10

13

Dan Guo
Dan Guo

8:18.61

14

Nadezhda Morozova
Nadezhda Morozova

8:21.05

15

Elizaveta Golubeva
Elizaveta Golubeva

7:50.24

16

Qishi Li
Qishi Li

 

Rozwiń
Bieg masowy - finał, finał

1

Bart Swings
Bart Swings

7:47.11

2

Jae-Won Chung
Jae-Won Chung

7:47.18

3

Seung-Hoon Lee
Seung-Hoon Lee

7:47.20

4

Joey Mantia
Joey Mantia

7:47.20

5

Daniil Aldoshkin
Daniil Aldoshkin

7:47.59

6

Ryosuke Tsuchiya
Ryosuke Tsuchiya

7:58.82

7

Livio Wenger
Livio Wenger

7:47.86

8

Seitaro Ichinohe
Seitaro Ichinohe

7:48.56

9

Jorrit Bergsma
Jorrit Bergsma

7:50.25

10

Gabriel Odor
Gabriel Odor

8:10.46

11

Andrea Giovannini
Andrea Giovannini

7:47.93

12

Zhongyan Ning
Zhongyan Ning

7:48.07

13

Jordan Belchos
Jordan Belchos

7:48.14

14

Kristian Ulekleiv
Kristian Ulekleiv

7:48.52

15

Antoine Gelinas-Beaulieu
Antoine Gelinas-Beaulieu

8:13.35

16

Sven Kramer
Sven Kramer

7:13.37

Rozwiń
Start wspólny Półfinał 2, półfinał

1

Francesca Lollobrigida
Francesca Lollobrigida

8:34.19

2

Bo-Reum Kim
Bo-Reum Kim

8:34.23

3

Dan Guo
Dan Guo

8:34.39

4

Irene Schouten
Irene Schouten

8:34.43

5

Karolina Bosiek
Karolina Bosiek

8:34.42

6

Giorgia Birkeland
Giorgia Birkeland

8:34.46

7

Valerie Maltais
Valerie Maltais

8:35.47

8

Nadezhda Morozova
Nadezhda Morozova

8:42.23

9

Yauheniya Varabyova
Yauheniya Varabyova

8:43.65

10

Yelena Sokhryakova
Yelena Sokhryakova

8:45.00

11

Michelle Uhrig
Michelle Uhrig

9:02.52

12

Sandrine Tas
Sandrine Tas

8:37.77

13

Marit Fjellanger Boehm
Marit Fjellanger Boehm

8:42.28

14

Nana Takagi
Nana Takagi

9:10.03

-

Nikola Zdrahalova
Nikola Zdrahalova

 

Rozwiń
Bieg masowy - półfinał (bieg 1.), półfinał

1

Ivanie Blondin
Ivanie Blondin

8:28.68

2

Ayano Sato
Ayano Sato

8:28.77

3

Qishi Li
Qishi Li

8:29.01

4

Mia Kilburg
Mia Kilburg

8:29.93

5

Marijke Groenewoud
Marijke Groenewoud

8:30.92

7

Claudia Pechstein
Claudia Pechstein

8:30.99

8

Marina Zujewa
Marina Zujewa

8:31.54

9

Elizaveta Golubeva
Elizaveta Golubeva

8:53.99

10

Nadja Wenger
Nadja Wenger

8:31.50

11

Laura Gomez
Laura Gomez

8:31.66

12

Sofie Karoline Haugen
Sofie Karoline Haugen

8:33.77

13

Jee-Woo Park
Jee-Woo Park

8:53.64

14

Maria Rodriguez
Maria Rodriguez

5:24.53

Rozwiń
Bieg masowy - półfinał (bieg 2.), półfinał

1

Andrea Giovannini
Andrea Giovannini

7:43.58

2

Seung-Hoon Lee
Seung-Hoon Lee

7:43.63

3

Livio Wenger
Livio Wenger

7:44.08

4

Gabriel Odor
Gabriel Odor

7:44.28

5

Jordan Belchos
Jordan Belchos

7:46.05

6

Ryosuke Tsuchiya
Ryosuke Tsuchiya

7:48.43

7

Joey Mantia
Joey Mantia

7:44.37

8

Jorrit Bergsma
Jorrit Bergsma

7:44.42

9

Peter Michael
Peter Michael

7:58.04

10

Viktor Hald Thorup
Viktor Hald Thorup

8:21.94

11

Artur Janicki
Artur Janicki

7:44.48

12

Haotian Wang
Haotian Wang

7:46.30

13

Ignat Golovatsiuk
Ignat Golovatsiuk

7:53.59

14

Peder Kongshaug
Peder Kongshaug

6:55.43

15

Ruslan Zakharov
Ruslan Zakharov

2:49.52

Rozwiń
Bieg masowy - półfinał (bieg 1.), półfinał

1

Kristian Ulekleiv
Kristian Ulekleiv

7:56.67

2

Bart Swings
Bart Swings

7:56.74

3

Zhongyan Ning
Zhongyan Ning

7:56.75

4

Jae-Won Chung
Jae-Won Chung

7:56.76

5

Daniil Aldoshkin
Daniil Aldoshkin

7:56.83

6

Antoine Gelinas-Beaulieu
Antoine Gelinas-Beaulieu

7:56.93

7

Sven Kramer
Sven Kramer

7:58.22

8

Seitaro Ichinohe
Seitaro Ichinohe

7:58.54

9

Haralds Silovs
Haralds Silovs

7:59.50

10

Dmitry Morozov
Dmitry Morozov

8:08.73

11

Michele Malfatti
Michele Malfatti

8:02.09

12

Stefan Due Schmidt
Stefan Due Schmidt

7:58.01

13

Ian Quinn
Ian Quinn

7:58.03

14

Zbigniew Bródka
Zbigniew Bródka

8:17.49

-

Felix Rijhnen
Felix Rijhnen

 

Rozwiń
18 lutego 2022
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 metrów, finał

1

Thomas Krol
Thomas Krol

1:07.92

2

Laurent Dubreuil
Laurent Dubreuil

+0.40

3

Haavard Lorentzen
Haavard Lorentzen

+0.56

5

Zhongyan Ning
Zhongyan Ning

+0.68

6

Ignat Golovatsiuk
Ignat Golovatsiuk

+0.71

7

Marten Liiv
Marten Liiv

+0.73

8

Viktor Mushtakov
Viktor Mushtakov

+0.82

9

Cornelius Kersten
Cornelius Kersten

+0.87

10

Hein Otterspeer
Hein Otterspeer

+0.88

11

Paweł Kuliżnikow
Paweł Kuliżnikow

+0.95

12

Connor Howe
Connor Howe

+1.05

13

Damian Żurek
Damian Żurek

+1.16

14

Jordan Stolz
Jordan Stolz

+1.20

15

David Bosa
David Bosa

+1.43

16

Wataru Morishige
Wataru Morishige

+1.55

17

Dmitry Morozov
Dmitry Morozov

+1.69

18

Min-Kyu Cha
Min-Kyu Cha

+1.77

19

Ziwen Lian
Ziwen Lian

+2.01

20

Ryota Kojima
Ryota Kojima

+2.05

21

Tatsuya Shinhama
Tatsuya Shinhama

+2.08

22

Antoine Gelinas-Beaulieu
Antoine Gelinas-Beaulieu

+2.15

23

Denis Kuzin
Denis Kuzin

+2.15

24

Min-Seok Kim
Min-Seok Kim

+2.16

25

Bjoern Magnussen
Bjoern Magnussen

+2.22

26

Joel Dufter
Joel Dufter

+2.24

27

Mathias Voste
Mathias Voste

+2.30

28

Allan Dahl Johansson
Allan Dahl Johansson

+2.42

29

Austin Kleba
Austin Kleba

+2.65

30

Kai Verbij
Kai Verbij

+6.25

Rozwiń
17 lutego 2022
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 metrów, finał

1

Miho Takagi
Miho Takagi

1:13.19

2

Jutta Leerdam
Jutta Leerdam

+0.64

3

Brittany Bowe
Brittany Bowe

+1.42

4

Angelina Golikowa
Angelina Golikowa

+1.52

5

Antoinette de Jong
Antoinette de Jong

+1.73

6

Ireen Wust
Ireen Wust

+1.92

7

Kimberly Goetz
Kimberly Goetz

+2.21

8

Vanessa Herzog
Vanessa Herzog

+2.45

9

Darya Kachanova
Darya Kachanova

+2.45

10

Nao Kodaira
Nao Kodaira

+2.46

11

Nadezhda Morozova
Nadezhda Morozova

+2.50

12

Alexa Scott
Alexa Scott

+2.60

13

Olga Fatkulina
Olga Fatkulina

+2.68

14

Qishi Li
Qishi Li

+2.80

15

Qi Yin
Qi Yin

+2.81

16

Min-Sun Kim
Min-Sun Kim

+3.30

18

Ragne Wiklund
Ragne Wiklund

+3.40

19

Jekaterina Ajdowa
Jekaterina Ajdowa

+3.51

21

Ekaterina Sloeva
Ekaterina Sloeva

+3.64

22

Jingzhu Jin
Jingzhu Jin

+3.71

23

Ellia Smeding
Ellia Smeding

+3.98

24

Yu-Ting Huang
Yu-Ting Huang

+4.16

25

Hyun-Yung Kim
Hyun-Yung Kim

+4.31

26

Maddison Pearman
Maddison Pearman

+4.47

27

Nikola Zdrahalova
Nikola Zdrahalova

+5.56

28

Sandrine Tas
Sandrine Tas

+5.60

29

Mihaela Hogas
Mihaela Hogas

+6.14

30

Jee-Woo Park
Jee-Woo Park

+6.20

-

Hanna Nifantava
Hanna Nifantava

 

Rozwiń
15 lutego 2022
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy - finał A, finał

1

Norwegia
Norwegia

3:38.08

2

ROC
ROC

+2.38

Bieg drużynowy Finał B, o 3. miejsce

1

USA
USA

3:38.81

2

Holandia
Holandia

+2.81

Najnowsze
Siatkarki i siatkarze wyróżnieni. Rozdano nagrody sezonu... i 25-lecia
Siatkarki i siatkarze wyróżnieni. Rozdano nagrody sezonu... i 25-lecia
| Siatkówka / Rozgrywki Ligowe 
Wilfredo Leon (fot. PAP)
Manchester pożegnał De Bruyne! Ostatni mecz na stadionie City [WIDEO]
Kevin De Bruyne (fot. Getty Images)
Manchester pożegnał De Bruyne! Ostatni mecz na stadionie City [WIDEO]
FOTO
Wojciech Papuga
Beniaminek Ekstraklasy straci trenera? Wiceprezes przekazał szczegóły
Marcin Brosz (fot. Getty)
tylko u nas
Beniaminek Ekstraklasy straci trenera? Wiceprezes przekazał szczegóły
| Piłka nożna / Betclic 1 Liga 
LM znów bez United? To może być pierwszy przypadek od 30 lat!
Piłkarze Manchesteru United (fot. Getty Images)
LM znów bez United? To może być pierwszy przypadek od 30 lat!
FOTO
Wojciech Papuga
Kamil Stoch o końcu kariery: nie sądzę, że przeciągam czas [WYWIAD]
Kamil Stoch (fot. TVP)
tylko u nas
Kamil Stoch o końcu kariery: nie sądzę, że przeciągam czas [WYWIAD]
| Skoki 
Włosi bardzo dobrze rozpoczęli Euro!
Włochy – Czechy (fot. Getty Images)
Włosi bardzo dobrze rozpoczęli Euro!
| Piłka nożna 
Kamil Stoch o końcu kariery: nie sądzę, że przeciągam czas [WIDEO]
Kamil Stoch (fot. TVP)
Kamil Stoch o końcu kariery: nie sądzę, że przeciągam czas [WIDEO]
| Skoki 
Do góry