| Inne

Futbol flagowy na igrzyskach olimpijskich? Reprezentacja Polski chce zagrać w Los Angeles

Reprezentacja Polski w futbolu flagowym już myśli o występie na igrzyskach olimpijskich (fot.
Reprezentacja Polski w futbolu flagowym już myśli o występie na igrzyskach olimpijskich (fot. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce/Facebook)

Wkrótce poznamy nowe dyscypliny, które pojawią się w programie igrzysk w Los Angeles. O wejście do rodziny olimpijskiej stara się futbol amerykański w wersji flagowej. – Ta dyscyplina jest skierowana do wszystkich. To edukacyjny sport, który można uprawiać od najmłodszych lat – opowiada w rozmowie z TVPSPORT.PL Daniel Piechnik, trener reprezentacji Polski w futbolu flagowym.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ
O pieniądzach w futbolu amerykańskim. Dlaczego to tak mało popularny sport? [WYWIAD]

Czytaj też

Lowlanders Białystok (fot. PAP)

O pieniądzach w futbolu amerykańskim. Dlaczego to tak mało popularny sport? [WYWIAD]

FUTBOL I IGRZYSKA – TO SKOMPLIKOWANE...

Futbol z piłką o obłym kształcie jest sportem numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Samo Super Bowl przyciąga przed ekrany ponad 100 milionów widzów, a dla wielu mieszkańców USA sam sport uchodzi za świętość. Choć Amerykanie osiągają ogromne sukcesy w wielu sportach, szczególnie podczas igrzysk olimpijskich, to futbolu amerykańskiego próżno szukać w oficjalnym programie.

Owszem, futbol amerykański był obecny w St. Louis (1904) i Los Angeles (1932), ale za każdym razem jako "sport pokazowy". Wówczas na igrzyskach rywalizowały między ze sobą drużyny uniwersyteckie, a 28 lat później gwiazd ligi akademickiej.

Choć w ostatnich latach były próby, aby futbol amerykański mógł być sportem olimpijskim, to był odrzucany przez wiele powodów. Brutalność sportu, obawy dotyczące zdrowia zawodników, ilość drużyn, koszty sprzętu, czy harmonogram igrzysk nie pasujący do ram NFL. 

W 2013 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zarejestrował w prawach członka Międzynarodową Federację Futbolu Amerykańskiego (IFAF). Pozwoliło to na głosowania nad włączeniem futbolu amerykańskiego do igrzysk olimpijskich w przyszłości. W 2015 roku komisja nie zezwoliła jednak na taki krok, po tym jak mistrzostwa świata w futbolu odbyły się z wielkimi problemami i z mniejszą liczbą drużyn. Pojawiły się obawy, że będzie kłopot ze skompletowaniem 8 reprezentacji. 

Dopiero w lutym 2022 roku IFAF i NFL połączyły siły, aby flagowa odmiana tego sportu stała się sportem olimpijskim za 6 lat w Los Angeles. Rozpoczęła się ofensywna promocja tego sportu na całym świecie. Gwiazdy i przedstawiciele ligi w Europie, Azji, Ameryce Południowej czy Afryce, zachęcały do popularyzacji dyscypliny.

Postrzegamy futbol flagowy jako sport wszechstronny, co czyni go świetnym narzędziem do szerzenia wartości futbolu amerykańskiego na całym świecie – powiedział wiceprezes NFL, Troy Vincent.

W lipcu 2022 roku futbol flagowy zadebiutował podczas igrzysk sportów nieolimpijskich – World Games – w amerykańskim Birmingham. Rozgrywki z udziałem męskich i kobiecych reprezentacji pokazywała stacja NFL Network.



O pieniądzach w futbolu amerykańskim. Dlaczego to tak mało popularny sport? [WYWIAD]

Czytaj też

Lowlanders Białystok (fot. PAP)

O pieniądzach w futbolu amerykańskim. Dlaczego to tak mało popularny sport? [WYWIAD]

Co za bohaterstwo! Skrzydłowy wyciągnął kierowcę z płonącego auta

Czytaj też

Skrzydłowy Minnesota Vikings KJ Osborn wyciągnął kierowcę z płonącego samochodu

Co za bohaterstwo! Skrzydłowy wyciągnął kierowcę z płonącego auta

FLAGÓWKA WCHODZI NA SALONY

Podczas World Games wśród mężczyzn triumfowali Amerykanie, a wśród pań prym wiodły Meksykanki. I to właśnie rozgrywająca złotych medalistek, Diana Flores była jedną z gwiazd tegorocznego Super Bowl. Ponad 100 milionów widzów na żywo oglądało reklamę z jej udziałem w czasie przerwy spotkania. Nie był to przypadkowy zabieg, a kolejny element promocji futbolu flagowego w ramach kampanii, aby ten sport dołączył do rodziny olimpijskiej.

W reklamie widzimy jak Meksykanka przerywa wywiad i ucieka przed starającymi się zerwać jej flagę gwiazdami NFL takimi jak Jalen Ramsey, Sauce Gardner, Aidan Hutchinson, Cam Heyward, czy goniącym ją w stroju kurczaka Davante Adamsem. W reklamie wzięła udział choćby legenda światowego tenisa, Billie Jean King, która pomagała Flores w "ucieczce". To kolejna reklama, która ma pokazać, że futbol mogą uprawiać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Flores przygodę z futbolem flagowym rozpoczęła w wieku 8 lat, a w kadrze narodowej występuje od 2014 roku, gdy miała 16 lat.

Mój ojciec zwykł mi mówić: "jesteś silna" i to jest coś, z czym dorastałam. Ważne jest, aby pamiętać o mocy słów i wpływie, jaki mają na chłopców i dziewczęta dla następnych pokoleń. Dla mnie to zaszczyt być Meksykanką, latynoską, która reprezentuje kobiety na całym świecie. Piszemy na nowo historię kobiet w sporcie i czuję się bardzo zaszczycona i błogosławiona, że jestem tam, gdzie jestem dzisiaj – powiedziała w rozmowie z "Los Angeles Times".


Flores nie tylko uczestniczyła w reklamie Super Bowl, ale była też w sztabie szkoleniowym legendarnego rozgrywającego Peytona Manninga podczas meczu gwiazd – Pro Bowl. Po raz pierwszy w historii podczas tego wydarzenia nie odbył się tradycyjny mecz futbolu amerykańskiego, a flagowego. Nie zabrakło efektownych zagrań, ale i też domieszki show.



Co za bohaterstwo! Skrzydłowy wyciągnął kierowcę z płonącego auta

Czytaj też

Skrzydłowy Minnesota Vikings KJ Osborn wyciągnął kierowcę z płonącego samochodu

Co za bohaterstwo! Skrzydłowy wyciągnął kierowcę z płonącego auta

Legenda kończy karierę. Jego historia zachwyciła cały świat

Czytaj też

Tom Brady (fot. Getty/Twitter)

Legenda kończy karierę. Jego historia zachwyciła cały świat

O CO CHODZI W FUTBOLU FLAGOWYM?

Futbol amerykański w wersji którą serwuje NFL ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Ci drudzy często narzekają na długość i monotonność rozgrywki, brutalność, czy skomplikowane zasady. Futbol flagowy choć jest podobnym sportem, różni się w wielu aspektach. Po pierwsze, standardowy mecz futbolowy rozgrywany jest na prostokątnym boisku o długości całkowitej 120 jardów, podczas gdy te do odmiany flagowej składa się dwóch jednakowych kwadratów stykających się bokami. Optymalnie bok takiego kwadratu powinien mieć długość 25 jardów.

W porównaniu do swojego rodzica, "flagówka" to sport bezkontaktowy, w którym blokowanie i przewracanie na ziemię jest zabronione. To również sport kompleksowy, co oznacza, że dzieci i młodzież uczestniczące w treningach rozwijają nie tylko umiejętności motoryczne jak biegi, zwroty i skoki, ale też techniczne, jak rzucanie i łapanie piłki. Rozgrywka jest szybsza i dynamiczna. Zawodnicy grają bez kasków i ochraniaczy. Mają przypięte do paska flagi, które należy zerwać, jeśli chce zatrzymać się akcje.

Na placu gry znajdują się dwie drużyny liczące po pięciu zawodników. Ta, która jest przy posiadaniu piłki nazywana jest drużyną ataku, ta przeciwna – obrony. Drużyna ataku ma cztery próby (cztery akcje), by przenieść piłkę z granicy własnej strefy do połowy boiska. Jeśli jej to się uda, zyskuje kolejne cztery próby na zdobycie przyłożenia na końcu pola punktowego przeciwnika.

Drużyna będąca przy piłce może zdecydować się na akcję biegową lub podaniową. Akcja kończy się w momencie, gdy rozgrywający zbyt długo zwleka z podaniem (na pozbycie się jej ma tylko 7 sekund) lub gdy zawodnik będący w posiadaniu piłki straci przynajmniej jedną ze swoich trzech flag. Akcja kończy się także kiedy zawodnik z piłką znajdzie się poza boiskiem, bądź gdy futbolówka dotknie ziemi po niecelnym podaniu. Po każdej zmianie posiadania, za wyjątkiem przechwytów, piłka ustawiana jest na linii 5 jardów od pola punktowego drużyny atakującej.

Mecz trwa 40 minut i składa się z dwóch połów, które trwają po 20 minut. Przyłożenie warte jest, tak jak w futbolu amerykańskim 6 punktów. Po zdobyciu przyłożenia drużyny mogą zdecydować się na podwyższenie warte jeden punkt (grane ze środka linii 5 jardów) lub dwa (grane ze środka linii 12 jardów).



Legenda kończy karierę. Jego historia zachwyciła cały świat

Czytaj też

Tom Brady (fot. Getty/Twitter)

Legenda kończy karierę. Jego historia zachwyciła cały świat

Niewiarygodne, a prawdziwe. Stracił karierę przez... internetowy związek

Czytaj też

Internetowy związek z Lennay Kekua zniszczył marzenia Manti Te'o na karierę w NFL (fot. Getty/Twitter)

Niewiarygodne, a prawdziwe. Stracił karierę przez... internetowy związek

DYSCYPLINA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Ta dyscyplina jest skierowana do wszystkich. To edukacyjny sport, który mogą grać dzieci od najmłodszych lat. Prowadzimy w klubie szkolenia dla dzieci od 7 latopowiada w rozmowie z TVPSPORT.PL, Daniel Piechnik, który jest selekcjonerem oraz głównym trenerem reprezentacji Polski w futbolu flagowym. To szkoleniowiec, który od wielu lat angażuje się we flagówkowe projekty na terenie całej Polski, a także cyklicznie organizuje turniej futbolu flagowego w Kolbudach. Ma także na swoim koncie sukcesy w roli trenera futbolu amerykańskiego. W 2021 roku jako szkoleniowiec Bydgoszcz Archers zdobył mistrzostwo Polski. Teraz ma odpowiadać za stworzenie drużyny, która w przyszłości będzie reprezentować nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles.

Prowadzę z Dawidem Agradym w gminie Kolbudy zajęcia z futbolu flagowego. Postawiliśmy na szkolenie od pierwszych klas szkoły podstawowej. Uważam, że tylko tak jesteśmy w stanie zaszczepić bakcyla od najmłodszych lat. Mówię o perspektywie dziesięcioletniej, bo tak planujemy naszą pracę. Zaczynaliśmy w marcu zeszłego roku od pracy z piątką dzieci. Obecnie mamy 45 zawodników w klubie i to mówimy o gminie wiejskiej. To efekt dziesiątek spotkań na lekcjach WF-u. Widzimy, że ta dyscyplina sprawdza się nawet w formie lekcyjnej. Zyskaliśmy sporo zawodników po lekcjach pokazowych. Nauczyciele są bardzo zadowoleni tą dyscypliną. Najliczniejsza nasza grupa to u11, gdzie mamy 20 osób. Widzimy jak w ostatnich miesiącach te dzieci zrobiły olbrzymi postęp, jeśli chodzi o technikę i sprawność ruchową. Jeśli chcemy pomóc rozwojowi futbolu amerykańskiego w Polsce, to powinniśmy zrobić wszystko, żeby futbol flagowy też stał się popularny. Po tym jak dzieci zaczęły grać w futbol flagowy, już zaczęły się interesować futbolem amerykańskim i poznawać zasady tego sportuopowiada.

Prowadzimy zajęcia w grupach koedukacyjnych, w których są chłopcy i dziewczęta. Najmłodsi mają siedem lat i są bardzo drobni. Wiadomo, że jak w każdym sporcie może dojść do upadku lub zderzenia, ale nie jest to intencjonalne. Póki co nie mieliśmy żadnych kontuzji. Mogę przyznać, że kontakt fizyczny w futbolu flagowym jest mniejszy niż w piłce nożnej czy koszykówcedodaje.

Jak przyznaje w rozmowie, pierwsza fala futbolu flagowego w Polsce przypadła na 2009 rok. Wówczas we Wrocławiu została założona pierwsza liga szkolna. W 2013 roku udało się zaś zorganizować pierwsze mistrzostwa Polski do lat 16. – Wtedy mieliśmy szansę, którą później zaniedbaliśmy ją jako środowisko. Od zeszłego roku znowu obserwujemy wzrost zainteresowania futbolem flagowym. Jest coraz więcej grup młodzieżowych i dziecięcych – mówi Piechnik, a następnie dodaje.

Za bardzo w futbolu amerykańskim skupialiśmy się na drużynach seniorskich, tylko, żeby gonić wynik. Mało drużyn nadal ma solidne programy juniorskie – wynika to z małej popularności dyscypliny. Na szczęście kluby dojrzewają już do tego, że etapy w rekrutacji zawodników spośród zawodników dwudziestokilkuletnich już nie są tym, co polski futbol powinien charakteryzować. Wzorem Austriaków czy Niemców powinniśmy rekrutować dzieciaków od najmłodszych lat. Jesteśmy w kryzysie i mam nadzieję, że futbol flagowy pozwoli futbolowi amerykańskiemu z niego się wydostać. Ministerstwo nas zauważyło, dostaliśmy dofinansowanie na reprezentację i liczymy, że te środki pozwolą na rozwój obu dyscyplin, między którymi jest synergia. Futbol flagowy nie ma ambicji bycia osobną dyscypliną. Zawsze będziemy starali się zawodników z futbolu amerykańskiego do grania w flagówkę i na odwrót.





Niewiarygodne, a prawdziwe. Stracił karierę przez... internetowy związek

Czytaj też

Internetowy związek z Lennay Kekua zniszczył marzenia Manti Te'o na karierę w NFL (fot. Getty/Twitter)

Niewiarygodne, a prawdziwe. Stracił karierę przez... internetowy związek

"Peszkin" w klatce, powrót legendy. Sportowcy też obchodzili prima aprilis

Czytaj też

Sławomir Peszko (fot. PAP)

"Peszkin" w klatce, powrót legendy. Sportowcy też obchodzili prima aprilis

POLSKA ZGŁASZA GOTOWOŚĆ

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce reaktywował reprezentację narodową w futbolu amerykańskich, a także zdecydował się na stworzenie kadr w futbolu flagowym. Cel jest jasny – igrzyska w Los Angeles. Choć jeszcze nie ma potwierdzenia, że ten sport zostanie wprowadzony do programu olimpijskiego, Polacy są już gotowi na taki scenariusz. Mają pięć lat na przygotowanie się do wielkiej imprezy.

Kiedy objąłem kadrę narodową w lutym zeszłego roku, postawiłem na to żebyśmy się już przygotowywali się do IO w Los Angeles. Postawiliśmy na budowę kadry do lat 19 i na budowę kadry seniorskiej opartej na zawodników, którzy mają nie więcej niż 26 lat, co oczywiście sprawiło, że pula znakomitych zawodników jakich mamy w Polsce, została mocno ograniczona. Jesteśmy jednak w stanie te chude lata przeboleć względem perspektywy pięcioletniej – mówi Piechnik, który zdradza plany kadry na przyszłość.

W tym roku chcemy pojechać z kadrą seniorską na mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w irlandzkim Limerick. W reprezentacji grają zawodnicy, którzy uprawiają futbol amerykański i flagówka jest dla nich drugim sportem, ale mamy też takich, którzy wyłącznie trenują futbol flagowy. W zeszłym roku mieliśmy cykl pięciu turniejów mistrzostw Polski, dodatkowo zorganizowaliśmy kilka try-outów, podczas których zawodnicy mogli zademonstrować swoje umiejętności. To wciąż amatorska dyscyplina, a dla wielu jest to wciąż poboczna działalność. Ten sport uprawiają sprinterzy, trenerzy przygotowania fizycznego.

Reprezentacja Polski dopiero raczkuje w futbolu flagowym, ale ma już za sobą pierwsze zwycięstwo z Litwą podczas turnieju w Zabrzu.

Rozegraliśmy jeden turniej na hali, na którym zmierzyliśmy się z reprezentacjami Serbii, Ukrainy i Litwy. Udało nam się pokonać Litwinów, a z Serbami i Ukraińcami przegraliśmy nieznacznie. Serbowie byli bardzo doświadczeni, mieli zawodników trzydziestoletnich i pokazali, że nie zawsze trzeba grać skomplikowane schematy taktyczne, żeby wygrywać. Czasami trzeba je egzekwować. Ukraina była bardzo zmotywowana i wygrała cały turniej. Mieli zawodników z doświadczeniem w ligach europejskich. Dla nas nie był to kubeł zimnej wody. Nie mieliśmy wielkich wyobrażeń, że jesteśmy znakomicie przygotowani, ale jednak zabrakło zimnej krwi i doświadczenia. Z dobrej strony na turnieju pokazała się nasza reprezentacja do lat 19, która wygrała z seniorską kadrą Litwy i walczyła jak równy z równym z Ukrainą. To oni w perspektywie kilku lat będą budowali reprezentację i jeśli wszystko pójdzie dobrze, będą nas reprezentować na igrzyskach olimpijskich – powiedział Piechnik, który jest optymistyczny, co do przyszłości.



Choć inne reprezentacje, jak choćby Włochy stawiają na zawodników amerykańskiego pochodzenia, Piechnik ma inne wyobrażenie na kształt polskiej kadry. – Nie idziemy tą drogą, chcemy, żeby to była reprezentacja Polski, a nie najemników – stwierdził i zdradził plany reprezentacji Polski w najbliższych miesiącach.

W tym roku zaplanowaliśmy trzy zgrupowania – w maju, w lipcu i sierpniu. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu technicznym odnośnie mistrzostw Europy. Jesteśmy zainteresowani, żeby wziąć udział, ale czekamy na ostateczne decyzje organizatorów. Pojedziemy do Limerick w składzie dwunastoosobowym plus sztab. To będzie nasz pierwszy test przeciwko najlepszym reprezentacjom na Starym Kontynencie. Jeśli uda nam się zająć odpowiednio wysokie miejsce, to będziemy w stanie zakwalifikować się na mistrzostwa świata, które odbędą się w Lahti w Finlandii. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu od Ministerstwa Sportu, uda nam się te cele zrealizować. Po tych mistrzostwach będziemy wiedzieć, jak wyglądamy na tle świata. Nie ma rankingów flagówkowych, jak w przypadku choćby piłki nożnej, więc będą liczyć się wyniki wyłącznie na dużych imprezach, aby zagrać na igrzyskach.

30 marca rzecznik MKOl Mark Adams potwierdził, że futbol amerykański w wersji flagowej spełnił wszystkie kryteria wymagane w staraniach o wejście do programu igrzysk olimpijskich. Teraz Międzynarodowa Federacja Futbolu Amerykańskiego (IFAF) musi poczekać do zaplanowanej na październik sesji MKOl w Bombaju, gdzie zapadnie ostateczna decyzja. Jeśli tak się stanie, to być może za pięć lat zobaczymy polskich futbolistów w mieście aniołów.

"Peszkin" w klatce, powrót legendy. Sportowcy też obchodzili prima aprilis

Czytaj też

Sławomir Peszko (fot. PAP)

"Peszkin" w klatce, powrót legendy. Sportowcy też obchodzili prima aprilis

Czterokrotny zdobywca Super Bowl Gary Kubiak ma polskie korzenie: jestem dumny z tego skąd pochodzę
Gary Kubiak (fot. Getty)
Czterokrotny zdobywca Super Bowl Gary Kubiak ma polskie korzenie: jestem dumny z tego skąd pochodzę

Zobacz też
Wielki finał Ligi Mistrzów! Sprawdź plan transmisji w TVP
Wielki finał Ligi Mistrzów! Sprawdź plan transmisji w TVP (fot. Getty)

Wielki finał Ligi Mistrzów! Sprawdź plan transmisji w TVP

| Inne 
Polki najlepsze w zawodach Pucharu Świata!
Polskie szpadzistki wygrały zawody Pucharu Świata (fot. Polski Związek Sz

Polki najlepsze w zawodach Pucharu Świata!

| Inne 
TVP Sport oddaje swoje media społecznościowe poszukiwanym dzieciom!
(fot. Itaka)

TVP Sport oddaje swoje media społecznościowe poszukiwanym dzieciom!

| Inne 
Zwycięstwo Polki w Pucharze Świata!
Anna Puławska zwyciężyła w zawodach kajakarskiego Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Zwycięstwo Polki w Pucharze Świata!

| Inne 
Trzy medale Polaków na rozpoczęcie zawodów PŚ!
Polki wywalczyły srebrny medal w K4 500 metrów (fot.

Trzy medale Polaków na rozpoczęcie zawodów PŚ!

| Inne 
Co za sukces! Niebywały rekord Polski
Agata Załęcka (fot. materiały prasowe)

Co za sukces! Niebywały rekord Polski

| Inne 
Wyjątkowy pojedynek mistrza. Zremisował z... całym światem
W akcji Magnus Carlsen (fot. Getty).

Wyjątkowy pojedynek mistrza. Zremisował z... całym światem

| Inne 
19-letnia Polka na Evereście! Niesamowity wyczyn
Zo

19-letnia Polka na Evereście! Niesamowity wyczyn

| Inne 
Himalaje nie wybaczają. Są kolejne ofiary śmiertelne
Lhotse i Makalu (fot. Getty)

Himalaje nie wybaczają. Są kolejne ofiary śmiertelne

| Inne 
Sukces Polki! Gra dalej na MŚ
Natalia Bajor wywalczyła awans do kolejnej rundy mistrzostw świata (fot. Getty Images)

Sukces Polki! Gra dalej na MŚ

| Inne 
Najnowsze
Kiedy kolejny wyścig Formuły 1? Sprawdź terminarz sezonu 2025
nowe
Kiedy kolejny wyścig Formuły 1? Sprawdź terminarz sezonu 2025
| Motorowe / Formuła 1 
Terminarz wyścigów F1 na 2025 rok. Kiedy wyścigi Formuły 1? Sprawdź kalendarz
Stoch odniósł się do słów o końcu kariery. "Kiedyś chciałem po cichu"
Kamil Stoch (fot. Getty)
nowe
Stoch odniósł się do słów o końcu kariery. "Kiedyś chciałem po cichu"
| Skoki 
Ostatnia kolejka Betclic 1 Ligi. Oglądaj Multi1ligę! [NA ŻYWO]
Multi1liga. Betclic 1 Liga, 34. kolejka. Transmisja łączona ze wszystkich meczów online na żywo w TVP Sport (25.05.2025)
transmisja
Ostatnia kolejka Betclic 1 Ligi. Oglądaj Multi1ligę! [NA ŻYWO]
| Piłka nożna / Betclic 1 Liga 
"Lisek w domu". Mityng skoku o tyczce [ZAPIS]
Mityng skoku o tyczce: Lisek w domu
"Lisek w domu". Mityng skoku o tyczce [ZAPIS]
| Lekkoatletyka 
Lavillenie atakował rekord świata. Wietrzne show tyczkarzy u "Liska w domu"
Piotr Lisek (fot. Getty)
Lavillenie atakował rekord świata. Wietrzne show tyczkarzy u "Liska w domu"
foto1
Michał Chmielewski
18-letni talent z Polski na celowniku... Arsenalu!
Adrian Przyborek (fot. PAP)
18-letni talent z Polski na celowniku... Arsenalu!
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Jest kolejna decyzja w sprawie Rosji na igrzyskach
Rosjan ponownie nie zobaczymy na igrzyskach (fot. Getty Images)
Jest kolejna decyzja w sprawie Rosji na igrzyskach
| Hokej 
Do góry