| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie

Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel rozpoczyna sezon. "Różnice będą coraz mniejsze"

Maryna Gąsienica-Daniel w akcji (fot. PAP)
Maryna Gąsienica-Daniel w akcji (fot. PAP)

Jak co roku, październikowym slalomem gigantem w Soelden rozpocznie się sezon alpejskiego Pucharu Świata. Ponownie liczymy w nim na Marynę Gąsienicę-Daniel, która znajduje się w światowej czołówce gigancistek. – Poziom jest wyśrubowany coraz bardziej – i sądzę, że różnice między nami będą coraz mniejsze – podkreśla zakopianka. Wskazuje też, co może być największym utrapieniem dla zawodniczek w nadchodzącym sezonie. I... cieszy się na powrót do miejsca, w którym złamała żebra. 

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

JAKUB POBOŻNIAK, TVP SPORT: – Puchar Świata jak co roku wystartuje w Soelden. Jak wyglądają twoje ostatnie przygotowania?
MARYNA GĄSIENICA-DANIEL: – Jesteśmy już w Austrii, na Pitztal, na lodowcu. Mimo że spadło troszeczkę śniegu, to wszystkie lodowce w Europie są w opłakanym stanie. Jest bardzo kiepsko ze śniegiem, z warunkami, chociaż trzeba przyznać, że te ostatnie dwa-trzy dni nie były takie złe. Jeździmy po lodowcowym lodzie, więc jest hardcore (śmiech – przyp. red.).

– To przez warunki przygotowywałaś się do sezonu głównie poza Europą?
– Byliśmy pięć tygodni w Argentynie, zrobiliśmy tam naprawdę dużo. Wykorzystaliśmy wszystkie dni tak, jak było to zaplanowane. A o to w Europie teraz trudno. W Argentynie byłam już w zeszłym roku – i było super, więc to powtórzyliśmy. Tam panuje zima, są dobre warunki, dużo tras i możliwości. Aż osiem tras było zamkniętych dla zawodników i przeznaczonych tylko dla nas. Super sprawa. 

– Udało się coś tej Argentyny zobaczyć bez nart?
– Szczerze mówiąc – mało. Te dni mieliśmy bardzo napięte, dojazd na trening, trening, jedzenie, potem drugi trening. Naprawdę jest mało czasu. A jak masz wolny dzień to też coś trochę odpocząć. Ale natury trochę zobaczyłam. W zeszłym roku płynęliśmy nawet statkiem, żeby zobaczyć pingwiny, tyle że pingwinów nie było. Ale kormorany też są ładne (śmiech – przyp. red.). Teraz było więcej spacerów.

– A co było zanim była Argentyna i narty? Jak wygląda twój czas po zakończeniu sezonu aż do pierwszych zgrupowań na nartach?
– Zwykle sezon startowy kończymy w marcu, ale to nie równa się z zakończeniem sezonu narciarskiego, oj nie. Zdarza się, że testujemy sprzęt i do połowy kwietnia. Potem miałam dwutygodniową przerwę. W tym roku nie wykorzystałam jej na wakacje, ale też ze względu na to, że miałam bardzo dużo różnych rzeczy do zrobienia w domu. I też jakby chciałam zostać w domu, bo jednak my bardzo dużo wyjeżdżamy, więc dla mnie spędzenie czasu z rodziną i popracowanie trochę w ogródku, spędzenie czasu z pieskiem to też są w pewnym sensie wakacje. Spędziłam ten czas w domu, a potem zaczęły się treningi kondycyjne.

– Czas na wypoczynek jest mocno ograniczony.
– Zdecydowanie. Takich chwil na całkowite wakacje mamy mało. Zwykle latem próbuje sobie wpleść kilka dni w Chorwacji. To nie wakacje, bo po prostu trenuje dwa razy dziennie, ale jestem nad morzem i jestem w ciepłym. Potem jest jeszcze zgrupowanie kondycyjne – tym razem dwa tygodnie w Cetniewie.

– Trochę trzeba popracować, żeby potem móc pojeździć na nartach.
– Szczerze mówiąc to te narty... Wiadomo, że też są ciężkimi treningami, ale to jest przyjemność. A trening kondycyjny to jest po prostu przygotowanie do sezonu, ale on jest naprawdę trudny i ciężki. To prawdziwa harówka.

– Harówką musi być też organizacja zgrupowań, gdy prawie nigdzie nie ma śniegu.
– To fakt. Na najgorszy okres wyjechaliśmy do Argentyny, więc mieliśmy dużo szczęścia. Ale po Argentynie byliśmy w Szwajcarii, w Saas-Fee. I choć to lodowiec, to faktycznie jest bardzo mało śniegu i bardzo szybko sprzęt się niszczy. Może nie było jeszcze jazdy po kamieniach, ale faktycznie zdarza się taki "piach ze śniegu", który działa jak papier ścierny na krawędzie i ta narta się po prostu niszczy.

– Serwismeni w tym roku będą mieli podwójnie trudne zadanie. Nie dość, że warunki na stokach niszczą narty, to jeszcze nowe zasady w przygotowywaniu nart. Wprowadzane przez FIS zakazy stosowania fluoru to dla was duże wyzwanie?
– Z tymi zasadami będzie dużo stresu. FIS chce, żeby zasada o niestosowaniu fluoru była stosowana jak najszybciej. A na razie maszyny do pomiarów stężenia fluoru nie dają zbyt jednoznacznych wyników. Mogą z tego wynikać naprawdę różne rzeczy, choć mam nadzieję, że będzie w porządku.

– Jak to dokładnie wygląda? Jest całkowity zakaz stosowania wyrobów z fluorem czy są dopuszczalne jakieś minimalne wartości?
– Teoretycznie jest jakaś tam tolerancja, ale – co jest najgorsze – nie do końca jest możliwość sprawdzania tego dla każdego serwismena, bo maszyny do pomiarów są bardzo drogie i nie każda federacja może pozwolić sobie na jej zakup. Mój serwismen wymienił wszystko: smary, szczotki, wyczyścił wszystkie maszyny, tak by nie było żadnej styczności z fluorem. Liczymy, że to wystarczy, ale to wszystko wyjdzie na pierwszych testach. Te mają być w Soelden.

– Więcej testów w dzień startu. Tak jakby wam mało było stresów.
– Mówimy w środowisku, że to będzie tegoroczny covid, bo z tym było tak samo. Szedłeś na badanie, czułeś się zdrowy i czekałeś na wynik, czy będziesz miał negatywny, czy może pozytywny. Podobnie będzie z fluorem. Te testy będą wybiórcze, po przejeździe, wytypowane zostaną trzy-cztery zawodniczki – i maszyna sprawdzi im czy na nartach znajduje się fluor. 

– Badanie jest wybiórcze, a z fluorem możecie zetknąć się choćby na trasie, jeżeli ktoś wcześniej go użył, prawda?
– Nieprzyjemne byłoby, gdyby zdyskwalifikowane zostały zawodniczki, które teoretycznie nie przewiniły. Ale może być tak, że ktoś nie używał zakazanych substancji i poniesie konsekwencje, ktoś użył, a ich nie poniesie. Myślę, że mogą być z tym afery. Tym bardziej, że niektórzy testowali już narty, które nigdy nie miały kontaktu z fluorem, a badanie ten kontakt wykazywało.

– Serwismen pracuje nad dopasowaniem się do zmian przepisów. Nad czym ty najbardziej teraz pracowałaś?
– Staram się ustabilizować moją górną część ciała, ręce i tułów, żeby te przejazdy były po prostu trochę bardziej stabilne. Pracuję nad tym bardzo dużo, ale inne zawodniczki na pewno też nad tym pracują.

– Czujesz, że w czymś jesteś mocniejsza niż przed rokiem?
– Udało mi się dobrze potrenować supergigant i wydaje mi się, że w tej konkurencji zrobiłam krok do przodu. Na zgrupowaniu w Argentynie dobraliśmy sprzęt, mieliśmy na to sporo czasu i mam nadzieję, że w zawodach będę potrafiła utrzymać te dobre odczucia z tamtych próbnych startów.

– Inne zawodniczki też szykują się teraz w Pitztal. Jest okazja, żeby porównać się w akcji na treningach?
– Też jest do tego okazja, choć każda z nas stara się jechać swoje i nie patrzeć na inne dziewczyny. Każdy po prostu próbuje wykorzystać na tyle te przejazdy, na ile może. Chodzi o znalezienie optymalnych ustawień, a nie tylko ściganie. Ale na pewno gdzieś tam się patrzy na czasy i można zerknąć też na innych jak jeżdżą.

– To co wiesz o swojej formie przed Soelden?
– Są to zawody, które odbywają się dosyć wcześnie, to wiedzą wszyscy. Mimo wszystko jest to pierwszy start, który już liczy się do cyklu Pucharu Świata i po prostu trzeba go wystartować dobrze. Ja po prostu chciałabym podejść do tego startu naprawdę z dobrym nastawieniem w głowie, z dobrym pomysłem na przejazd. Wydaje mi się, że z formą już jest dobrze. Najważniejsze w dniu pierwszego startu będzie dobre samopoczucie i pewność siebie. 

– Rywalki w gigancie na pewno też nie próżnują, a konkurencja jest wielka.
– Myślę, że jest 10 dziewczyn, które spokojnie mogą wygrać zawody Pucharu Świata. Oczywiście może się okazać, że jest ich nawet więcej. Może się okazać, że jedna zawodniczka wygra kilka startów pod rząd, ale potencjał wielu dziewczyn jest naprawdę olbrzymi. Poziom jest wyśrubowany coraz bardziej – i sądzę, że różnice między nami będą coraz mniejsze.

– A ty jesteś w tej grupie dziesięciu dziewczyn?
– Dziękuję za wiarę (śmiech – przyp. red.). Mam nadzieję, że tak.

– W tym sezonie nie macie żadnej kluczowej imprezy, mistrzostw świata czy igrzysk – tylko Puchar Świata. To też pozwala inaczej się przygotować?

– Myślę, że to jest też fajne, że to jest dobre, że ten sezon teoretycznie jest trochę luźniejszy. Nie ma tej głównej dwutygodniowej imprezy. Jest tylko Puchar Świata, tylko klasyfikacja generalna i to jest najważniejsze. Ale w przygotowaniach nie ma żadnej różnicy, może tylko w planie startowym, bo nigdzie nie utkniemy na więcej niż dwa tygodnie (śmiech – przyp. red.).

– Jak podoba ci się kalendarz startów? Które z miejsc w tegorocznym Pucharze Świata są twoimi ulubionymi?
– Mamy więcej zawodów w Ameryce, nie tylko wyjazd na cztery dni do Killington, więc może będzie okazja trochę się zaaklimatyzować. Z drugiej strony dwa giganty mają być w Kanadzie, w Mont Tremblant. Nigdy tam nie byłam, ale słyszałam, że tamta trasa jest – jak dla nas – bardzo płaska. A dobrze wiemy, że ja łatwych i płaskich tras nie lubię. Nie jestem najwyższą i najcięższą zawodniczką, więc na pewno płaskie odcinki nie należą do moich specjalności. Z drugiej strony bardzo cieszę się na Kronplatz, który bardzo lubię, lubię też bardzo Soldeu w Andorze, bo Andora ma trudne trasy – i tym razem nie będzie na koniec zimy, tylko w połowie sezonu, przy znacznie lepszych warunkach. 

– Znowu będzie też okazja pościgać się w Tatrach, w Jasnej.
– Mam nadzieję, że na Słowacji będzie dużo kibiców, nie tak, jak dwa lata temu, gdy był covid. To będzie bardzo blisko mojego domu. Dodatkowo lubię tę górę, mam dosyć dobre wspomnienia, choć... złamałam tam żebra (śmiech – przyp. red.). Z drugiej strony to tam robiłam bardzo dobre przejazdy, to tam byłam nawet trzecia po pierwszym przejeździe. Wierzę, że będę w stanie to powtórzyć.

– A o wsparcie na Słowacji możemy być spokojni.
– No mam nadzieję, że przyjedziecie (śmiech – przyp. red.). I że kibice też. Bliżej na razie się nie da, bo zawodów na Nosalu to się chyba za swojej kariery nie doczekam (śmiech – przyp. red.).

Maryna – twarda dziewczyna. "Powiedziałam, że jadę po medal"
Pekin 2022, igrzyska olimpijskie, narciarstwo alpejskie, sylwetka
Maryna – twarda dziewczyna. "Powiedziałam, że jadę po medal"

Zobacz też
Triumf medalisty olimpijskiego! Wygrał ostatnie zawody sezonu
Timon Haugan wygrał slalom w Sun Valley (fot. Getty Images)

Triumf medalisty olimpijskiego! Wygrał ostatnie zawody sezonu

| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie 
101. zwycięstwo! Amerykanka śrubuje niesamowity rekord
Mikaela Shiffrin (fot. Getty Images)

101. zwycięstwo! Amerykanka śrubuje niesamowity rekord

| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie 
Alpejskie ostatki. Szwajcarska dominacja
Marco Odermatt (fot. PAP/EPA)

Alpejskie ostatki. Szwajcarska dominacja

| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie 
Znamy medalistów MP w narciarstwie alpejskim!
Maryna Gąsienica-Daniel (fot. Getty)

Znamy medalistów MP w narciarstwie alpejskim!

| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie 
Znamy triumfatora Kryształowej Kuli! To mistrz olimpijski
Marco Odermatt (z lewej), Loic Meillard (w środku) i Thomas Tumler (z prawej) (fot. Getty Images)

Znamy triumfatora Kryształowej Kuli! To mistrz olimpijski

| Inne zimowe / Narciarstwo alpejskie 
wyniki
Wyniki
27 marca 2025
Narciarstwo alpejskie
Slalom After 2nd Run, finał

1

Timon Haugan
Timon Haugan

1:43.61

2

Clement Noel
Clement Noel

+0.03

3

Fabio Gstrein
Fabio Gstrein

+0.37

4

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

+0.42

5

Loic Meillard
Loic Meillard

+0.65

6

Linus Strasser
Linus Strasser

+1.34

7

Benjamin Ritchie
Benjamin Ritchie

+1.63

8

Victor Muffat Jeandet
Victor Muffat Jeandet

+1.96

9

Tanguy Nef
Tanguy Nef

+2.03

10

Steven Amiez
Steven Amiez

+2.11

11

Dominik Raschner
Dominik Raschner

+2.22

12

Armand Marchant
Armand Marchant

+2.30

13

Filip Zubcic
Filip Zubcic

+2.42

14

Manuel Feller
Manuel Feller

+2.48

15

Johannes Strolz
Johannes Strolz

+2.56

16

Michael Matt
Michael Matt

+2.60

17

Alex Vinatzer
Alex Vinatzer

+2.61

18

David Ryding
David Ryding

+2.63

19

Theodor Braekken
Theodor Braekken

+2.70

20

Albert Popov
Albert Popov

+2.73

21

Daniel Yule
Daniel Yule

+3.00

-

Paco Rassat
Paco Rassat

 

-

Samuel Kolega
Samuel Kolega

 

-

Kristoffer Jakobsen
Kristoffer Jakobsen

 

-

Lucas Pinheiro
Lucas Pinheiro

 

Rozwiń
Slalom After 2nd Run, finał

1

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin

1:45.92

2

Lena Duerr
Lena Duerr

+1.13

3

Andreja Slokar
Andreja Slokar

+1.14

4

Wendy Holdener
Wendy Holdener

+1.60

5

Katharina Liensberger
Katharina Liensberger

+1.94

6

Paula Moltzan
Paula Moltzan

+2.00

7

Melanie Meillard
Melanie Meillard

+2.19

8

Mina Fuerst Holtmann
Mina Fuerst Holtmann

+2.21

9

Ali Nullmeyer
Ali Nullmeyer

+2.60

10

Zrinka Ljutic
Zrinka Ljutic

+2.68

11

Lara Colturi
Lara Colturi

+2.74

12

Katharina Huber
Katharina Huber

+2.81

13

Emma Aicher
Emma Aicher

+2.87

14

Camille Rast
Camille Rast

+2.91

15

Anna Swenn-Larsson
Anna Swenn-Larsson

+3.05

16

Sara Hector
Sara Hector

+3.10

17

Hanna Aronsson Elfman
Hanna Aronsson Elfman

+3.27

18

Lara Della Mea
Lara Della Mea

+3.42

19

Neja Dvornik
Neja Dvornik

+3.55

20

Laurence St-Germain
Laurence St-Germain

+3.59

21

Cornelia Oehlund
Cornelia Oehlund

+4.51

Rozwiń
Slalom After 1st Run, konkurs

1

Timon Haugan
Timon Haugan

51.39

2

Clement Noel
Clement Noel

+0.10

3

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

+0.14

4

Fabio Gstrein
Fabio Gstrein

+0.43

5

Lucas Pinheiro
Lucas Pinheiro

+0.54

6

Kristoffer Jakobsen
Kristoffer Jakobsen

+1.43

7

Linus Strasser
Linus Strasser

+1.47

8

Loic Meillard
Loic Meillard

+1.68

9

Steven Amiez
Steven Amiez

+1.77

10

Manuel Feller
Manuel Feller

+1.89

11

Victor Muffat Jeandet
Victor Muffat Jeandet

+2.00

12

Armand Marchant
Armand Marchant

+2.01

13

Tanguy Nef
Tanguy Nef

+2.11

14

Samuel Kolega
Samuel Kolega

+2.20

15

Benjamin Ritchie
Benjamin Ritchie

+2.37

16

David Ryding
David Ryding

+2.60

17

Dominik Raschner
Dominik Raschner

+2.67

18

Albert Popov
Albert Popov

+2.73

18

Johannes Strolz
Johannes Strolz

+2.73

20

Paco Rassat
Paco Rassat

+2.75

21

Alex Vinatzer
Alex Vinatzer

+3.04

22

Daniel Yule
Daniel Yule

+3.11

23

Filip Zubcic
Filip Zubcic

+3.23

24

Michael Matt
Michael Matt

+3.46

25

Theodor Braekken
Theodor Braekken

+3.61

-

Atle McGrath
Atle McGrath

 

Rozwiń
Slalom After 1st Run, konkurs

1

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin

52.05

2

Lena Duerr
Lena Duerr

+0.59

3

Wendy Holdener
Wendy Holdener

+1.02

4

Katharina Liensberger
Katharina Liensberger

+1.22

5

Melanie Meillard
Melanie Meillard

+1.38

6

Anna Swenn-Larsson
Anna Swenn-Larsson

+1.48

7

Lara Colturi
Lara Colturi

+1.79

8

Paula Moltzan
Paula Moltzan

+1.86

9

Andreja Slokar
Andreja Slokar

+1.87

10

Emma Aicher
Emma Aicher

+1.91

11

Katharina Huber
Katharina Huber

+1.93

12

Zrinka Ljutic
Zrinka Ljutic

+1.99

13

Mina Fuerst Holtmann
Mina Fuerst Holtmann

+2.08

14

Camille Rast
Camille Rast

+2.14

15

Sara Hector
Sara Hector

+2.16

16

Neja Dvornik
Neja Dvornik

+2.37

17

Hanna Aronsson Elfman
Hanna Aronsson Elfman

+2.57

18

Ali Nullmeyer
Ali Nullmeyer

+2.79

19

Laurence St-Germain
Laurence St-Germain

+3.21

20

Lara Della Mea
Lara Della Mea

+3.31

21

Cornelia Oehlund
Cornelia Oehlund

+4.06

-

Katharina Truppe
Katharina Truppe

 

-

Marie Lamure
Marie Lamure

 

-

Martina Peterlini
Martina Peterlini

 

Rozwiń
26 marca 2025
Narciarstwo alpejskie
Giant Slalom After 2nd Run, finał

1

Loic Meillard
Loic Meillard

2:15.21

2

Marco Odermatt
Marco Odermatt

+0.95

3

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

+1.14

4

Lucas Pinheiro
Lucas Pinheiro

+1.33

5

Stefan Brennsteiner
Stefan Brennsteiner

+1.39

6

Marco Schwarz
Marco Schwarz

+1.93

7

Zan Kranjec
Zan Kranjec

+2.01

8

Timon Haugan
Timon Haugan

+2.06

9

Luca De Aliprandini
Luca De Aliprandini

+2.09

10

Anton Grammel
Anton Grammel

+2.36

11

Patrick Feurstein
Patrick Feurstein

+2.37

12

Leo Anguenot
Leo Anguenot

+2.47

13

Thomas Tumler
Thomas Tumler

+2.58

14

Filip Zubcic
Filip Zubcic

+2.91

15

River Radamus
River Radamus

+3.21

16

Thibaut Favrot
Thibaut Favrot

+3.37

17

Atle McGrath
Atle McGrath

+3.45

18

Alexis Monney
Alexis Monney

+7.10

19

Stefan Rogentin
Stefan Rogentin

+7.31

-

Clement Noel
Clement Noel

 

-

Raphael Haaser
Raphael Haaser

 

-

Sam Maes
Sam Maes

 

-

Joan Verdu
Joan Verdu

 

Rozwiń
Giant Slalom After 1st Run, konkurs

1

Loic Meillard
Loic Meillard

1:10.35

2

Lucas Pinheiro
Lucas Pinheiro

+0.53

3

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

+0.65

4

Joan Verdu
Joan Verdu

+0.80

5

Stefan Brennsteiner
Stefan Brennsteiner

+0.96

6

Marco Odermatt
Marco Odermatt

+0.98

7

Filip Zubcic
Filip Zubcic

+1.03

7

Luca De Aliprandini
Luca De Aliprandini

+1.03

9

Thomas Tumler
Thomas Tumler

+1.29

10

Anton Grammel
Anton Grammel

+1.44

11

Patrick Feurstein
Patrick Feurstein

+1.60

12

Zan Kranjec
Zan Kranjec

+1.71

13

Timon Haugan
Timon Haugan

+1.79

14

Marco Schwarz
Marco Schwarz

+1.96

15

Sam Maes
Sam Maes

+2.12

16

Leo Anguenot
Leo Anguenot

+2.16

17

Raphael Haaser
Raphael Haaser

+2.21

18

River Radamus
River Radamus

+2.41

19

Atle McGrath
Atle McGrath

+2.54

20

Thibaut Favrot
Thibaut Favrot

+3.35

21

Clement Noel
Clement Noel

+4.86

22

Alexis Monney
Alexis Monney

+4.97

23

Stefan Rogentin
Stefan Rogentin

+5.68

-

Alexander Steen Olsen
Alexander Steen Olsen

 

-

Luca Aerni
Luca Aerni

 

-

Flavio Vitale
Flavio Vitale

 

-

Franjo von Allmen
Franjo von Allmen

 

Rozwiń
25 marca 2025
Narciarstwo alpejskie
Giant Slalom After 2nd Run, finał

1

Lara Gut-Behrami
Lara Gut-Behrami

2:10.01

2

Federica Brignone
Federica Brignone

+0.14

3

Sara Hector
Sara Hector

+0.80

4

Thea Stjernesund
Thea Stjernesund

+2.30

5

Lara Colturi
Lara Colturi

+2.54

6

Neja Dvornik
Neja Dvornik

+3.34

7

Wendy Holdener
Wendy Holdener

+3.56

8

A. J. Hurt
A. J. Hurt

+3.61

9

Estelle Alphand
Estelle Alphand

+3.66

10

Stephanie Brunner
Stephanie Brunner

+4.80

11

Mina Fuerst Holtmann
Mina Fuerst Holtmann

+5.21

12

Nina O'Brien
Nina O'Brien

+5.23

14

Giorgia Collomb
Giorgia Collomb

+5.48

15

Lauren Macuga
Lauren Macuga

+6.87

16

Ana Bucik
Ana Bucik

+7.72

17

Lena Duerr
Lena Duerr

+12.14

-

Emma Aicher
Emma Aicher

 

-

Camille Rast
Camille Rast

 

-

Sofia Goggia
Sofia Goggia

 

Rozwiń
Giant Slalom After 1st Run, konkurs

1

Lara Gut-Behrami
Lara Gut-Behrami

1:04.07

2

Federica Brignone
Federica Brignone

+0.45

3

Sara Hector
Sara Hector

+0.68

4

Sofia Goggia
Sofia Goggia

+1.51

5

Lara Colturi
Lara Colturi

+1.99

6

Thea Stjernesund
Thea Stjernesund

+2.17

7

Camille Rast
Camille Rast

+2.41

8

Neja Dvornik
Neja Dvornik

+2.65

9

Wendy Holdener
Wendy Holdener

+3.02

10

A. J. Hurt
A. J. Hurt

+3.04

11

Lena Duerr
Lena Duerr

+3.42

12

Estelle Alphand
Estelle Alphand

+3.54

13

Nina O'Brien
Nina O'Brien

+4.09

14

Giorgia Collomb
Giorgia Collomb

+4.31

15

Mina Fuerst Holtmann
Mina Fuerst Holtmann

+4.48

16

Emma Aicher
Emma Aicher

+4.93

17

Stephanie Brunner
Stephanie Brunner

+5.05

19

Ana Bucik
Ana Bucik

+5.40

20

Lauren Macuga
Lauren Macuga

+6.09

-

Paula Moltzan
Paula Moltzan

 

-

Alice Robinson
Alice Robinson

 

-

Valerie Grenier
Valerie Grenier

 

-

Julia Scheib
Julia Scheib

 

-

Zrinka Ljutic
Zrinka Ljutic

 

-

Britt Richardson
Britt Richardson

 

-

Katie Hensien
Katie Hensien

 

-

Kajsa Lie
Kajsa Lie

 

-

Katharina Liensberger
Katharina Liensberger

 

Rozwiń
23 marca 2025
Narciarstwo alpejskie
Super G, finał

1

Lukas Feurstein
Lukas Feurstein

1:10.96

2

Raphael Haaser
Raphael Haaser

+0.19

3

Franjo von Allmen
Franjo von Allmen

+0.42

4

Stefan Rogentin
Stefan Rogentin

+0.68

5

Marco Odermatt
Marco Odermatt

+0.96

6

Stefan Eichberger
Stefan Eichberger

+1.03

7

Vincent Kriechmayr
Vincent Kriechmayr

+1.21

7

Fredrik Moeller
Fredrik Moeller

+1.21

9

Stefan Babinsky
Stefan Babinsky

+1.24

10

Giovanni Franzoni
Giovanni Franzoni

+1.47

11

Nils Allegre
Nils Allegre

+1.53

12

Adrian Smiseth Sejersted
Adrian Smiseth Sejersted

+1.68

13

Ryan Cochran Siegle
Ryan Cochran Siegle

+1.90

14

Justin Murisier
Justin Murisier

+1.96

15

James Crawford
James Crawford

+1.98

16

Daniel Hemetsberger
Daniel Hemetsberger

+2.09

17

Loic Meillard
Loic Meillard

+2.38

18

Christof Innerhofer
Christof Innerhofer

+2.61

19

Jared Goldberg
Jared Goldberg

+4.30

-

Jan Zabystran
Jan Zabystran

 

-

Alexis Monney
Alexis Monney

 

-

Dominik Paris
Dominik Paris

 

-

Miha Hrobat
Miha Hrobat

 

-

Benno Brandis
Benno Brandis

 

Rozwiń
Super G, finał

1

Lara Gut-Behrami
Lara Gut-Behrami

1:12.35

2

Lindsey Vonn
Lindsey Vonn

+1.29

3

Federica Brignone
Federica Brignone

+1.33

4

Marta Bassino
Marta Bassino

+1.45

5

Romane Miradoli
Romane Miradoli

+1.59

6

Cornelia Huetter
Cornelia Huetter

+1.66

7

Ariane Raedler
Ariane Raedler

+1.76

8

Alice Robinson
Alice Robinson

+1.96

9

Emma Aicher
Emma Aicher

+2.01

10

Laura Pirovano
Laura Pirovano

+2.18

11

Kira Weidle-Winkelmann
Kira Weidle-Winkelmann

+2.24

12

Kajsa Lie
Kajsa Lie

+2.33

13

Elena Curtoni
Elena Curtoni

+2.47

14

Roberta Melesi
Roberta Melesi

+2.73

15

Corinne Suter
Corinne Suter

+2.86

16

Joana Haehlen
Joana Haehlen

+3.12

17

Michelle Gisin
Michelle Gisin

+3.25

18

Mirjam Puchner
Mirjam Puchner

+3.50

19

Sofia Goggia
Sofia Goggia

+3.58

-

Lauren Macuga
Lauren Macuga

 

-

Ilka Stuhec
Ilka Stuhec

 

-

Malorie Blanc
Malorie Blanc

 

Rozwiń
22 marca 2025
Narciarstwo alpejskie
ODWOŁANY Downhill, finał
ODWOŁANY Downhill, finał
Najnowsze
Nowe informacje o stanie zdrowia Woffindena. Mistrz świata przeszedł operację
Nowe informacje o stanie zdrowia Woffindena. Mistrz świata przeszedł operację
| Motorowe / Żużel 
Tai Woffinden (fot. Getty Images)
Omawiamy Puchar Króla i Puchar Polski! Oglądaj "Futbolówkę"!
Futbolówka – Puchar Króla i Puchar Polski. Barcelona, Real, Legia, Pogoń i inni grają o finały!
trwa
Omawiamy Puchar Króla i Puchar Polski! Oglądaj "Futbolówkę"!
| Piłka nożna 
Kolejna trudna misja Ojrzyńskiego. "Powrót? Nie byłem zdeterminowany"
Leszek Ojrzyński (fot. Getty Images)
polecamy
Kolejna trudna misja Ojrzyńskiego. "Powrót? Nie byłem zdeterminowany"
fot. TVP
Maciej Rafalski
Powrót rywala Szczęsnego! Wziął udział w treningu z drużyną
Marc-Andre ter Stegen trenował z drużyną Barcelony (fot. Getty Images)
Powrót rywala Szczęsnego! Wziął udział w treningu z drużyną
| Piłka nożna / Hiszpania 
"Trener Grbić z każdej imprezy chce przywozić medale"
Reprezentacja Polski w siatkówce (fot. Getty Images)
"Trener Grbić z każdej imprezy chce przywozić medale"
| Siatkówka / Reprezentacja 
Patron skoczków na zakręcie. Oto nowy trener polskiej kadry
Maciej Maciusiak (fot. TVP)
Patron skoczków na zakręcie. Oto nowy trener polskiej kadry
fot. TVP
Mateusz Leleń
Szeremeta poznała pierwszą rywalkę w Pucharze Świata
Julia Szeremeta (fot. Getty)
Szeremeta poznała pierwszą rywalkę w Pucharze Świata
| Boks 
Do góry