Logo Nadawcy

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka

Nie last dance, lecz last chance. Statystyki nie oszukasz: ostatnia szansa Fajdka

Paweł Fajdek (fot. PAP)
Paweł Fajdek (fot. PAP)

Paweł Fajdek po czterech wygranych konkursach z rzędu we wtorek uległ Ethanowi Katzbergowi i kilku innym młociarzom. Na mityngu w Szekesfehervar Kanadyjczyk prężył muskuły i potwierdził, że jako mistrz świata ma ochotę na złoto olimpijskie. Fajdek – już 35-latek – też o nim marzy. Z Polaków-gigantów w Tokio jako pierwszy tę sprawę załatwił Wojciech Nowicki. Statystyki nie kłamią: Paryż będzie ostatnią dużą szansą na triumf. Nestorów rzutu młotem historia widywała, ale dawno albo na dopingu.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

👉 Polskie gwiazdy bez igrzysk. Winne urazy i bezlitosne zasady

Dla elity młociarzy to będą trialsy, próba generalna. Tam będzie warto już pokazać, ile się natrenowało – to Paweł Fajdek mówił nam w połowie kwietnia o mityngu w Szekesfehervar. I rzeczywiście, jeśli spojrzeć w kalendarz, to od Węgier do eliminacji tej konkurencji na igrzyskach w Paryżu zostają 24 dni. W tym czasie wciąż można sporo zrobić w treningu.

I będzie trzeba, bo na te 24 dni najmocniejszy jest Ethan Katzberg.

Mityng w Szekesfehervar nie dał odpowiedzi. Młociarze gonią formę i Kanadyjczyka

Po zawodach rangi Continental Tour Gold na Węgrzech to Kanadyjczyk – najmłodszy w historii mistrz świata po Budapeszcie sprzed roku – pozostaje niekwestionowanym liderem list światowych. Wprawdzie odkąd w Kenii na inaugurację sezonu rzucił 84,38 metra, później w Europie wyglądał już nieco bledziej. Teraz jednak wrócił. We wtorek nie tylko przekroczył granicę 80 m, ale postarał się o dużo więcej. Wynik 81,78 m być może nie robi wrażenia w kontekście jego życiówki, ale przewaga, którą pokazał nad równie ciężko trenującymi do igrzysk rywalami – już jak najbardziej. Węgry dowiodły też, że ochotę na sukcesy ma też Mychajło Kochan – już nie taki młody Ukrainiec, który czwarty raz w tym roku wyraźnie przerzucił osiemdziesiątkę.

Polacy – patrząc tylko na odległości – spisali się w kratkę. Istotne, że Wojciech Nowicki po krótkiej pauzie wrócił do wygrywania z Fajdkiem. Po serii czterech porażek tym razem na trzecie miejsce wystarczyło mu 79,36 m przy 76,60 tego drugiego.

Poza tym, że trwa robota na Paryż, te rezultaty w przypadku naszych nie mówią prawie nic o ich możliwościach. A przynajmniej powinniśmy mieć taką nadzieję, bo grono rzucających słabiej obecnie jest większe.

Wszystkim zostały 24 dni. W tym momencie sezonu już nie tyle na mocną siłownię, co szlifowanie ubytków w technice.

Będzie mnie stać na to, żeby w Paryżu uzyskać 81-82 metry – przekonywał Paweł po wygranej w niedzielę Diamentowej Lidze we Francji. – Przetrenowałem zimę mądrze i bez większych problemów. Liczę, że pracą po drodze to wszystko odda w momencie, który mnie interesuje – to jeszcze jego wypowiedź z wiosny. Czyli sprzed chwili, w której dowiedział się o przedwczesnej śmierci ojca.

Kto wygra młot w Paryżu? Tokio pokazało, żeby uważać na niespodzianki

Realnych kandydatów do medalu w Paryżu jest więcej niż liczba miejsc na podium – zauważa jednak, trochę w kontekście zapowiedzi Pawła, Tomasz Spodenkiewicz. Autor profilu Athletics News na X mówi też coś, co z polskiej perspektywy może być niepokojące: że to – i zwiększająca się liczba nacji, które mają w szerokiej czołówce swoich kandydatów – jest kluczowa zmiana względem lat, w których biało-czerwoni kosili w młocie wszystko jak leci.

Listy światowe w tym roku są płaskie. 11 zawodników rzuciło 79 m i więcej. Reprezentują 10 różnych państw (w tym dwa zbanowane przez MKOl).

Jednak nawet gdyby nie były płaskie, to we Francji zawsze może wyskoczyć ktoś znienacka. Tak jak Katzberg w Budapeszcie; tak samo, co wcześniej m.in. Eivind Henriksen na IO w Tokio. O ile poza wyskokiem Ethana nikt inny nie wystrzelił z poziomem konkurencji ponad normę, to głębia ławki kandydatów robi wrażenie. Nie można wykluczyć, że jeśli lekkoatletom spasuje rodzaj betonu w kole, to olimpijska chwała – tak jak celuje Fajdek – będzie we Francji faktycznie powieszona na 81 metrach lub wyżej.

Nowicki, który Węgrami pokazał, że chyba kończy się jego okres harówki przedolimpijskiej, na razie rzucił 80,95 m. Pawła, w jego być może najtrudniejszej sportowej wiośnie w życiu, bo przedziurawionej rodzinną tragedią, dotąd było stać na 80,02 m – jego pierwsze zresztą od finału MŚ 2023.

Dwóch polskich królów: Wojciech i Paweł. Jeden może, drugi powinien

Obaj nasi mistrzowie są obecnie w diametralnie różnej sytuacji. Nowicki od powrotu z wygranych ME w Rzymie obniżył loty, ale można ufać, że z Joanną Fiodorow zrobili to celowo. Trenerka sama na X wytłumaczyła, że trwa ostatni etap roboty, która oddać w pełni ma Wojtkowi na przełomie lipca i sierpnia.

Ja już jestem "dziadek", tu trzeba się oszczędzać. Musicie zrozumieć, że nie możemy już z Pawłem błyszczeć cały czas, bo to już nie są te lata – tłumaczył też mistrz, gdy po dekoracji medalowej we Włoszech przyszedł nas odwiedzić w studio. – Jeden szczyt formy i tylko to mnie interesuje. Oto jest nasz plan – wtórowała mu "Fiedzia".

Oni jednak dziś mogą pozwolić sobie na to, żeby tak mówić. Nowicki, który w 11 dużych imprezach z rzędu wywalczył 11 medali, w tym olimpijskie złoto, karierę ma już "rozliczoną". Jest legendą, królem swojego fachu. Białostoczanin nadal dużo chce, ale on już tylko coś może.

Paweł, którego olimpijski wątek kariery płynął dotąd meandrami, przeciwnie: chyba trochę musi.

Mistrz-weteran? Sto lat temu albo na dopingu. Innych nie było

To jasne, że gdyby kariera ekscentryka z Żarowa skończyła się bez złota z igrzysk, nikt jego wielkości mu nie odbierze. To pięciokrotny z rzędu mistrz świata (2011-2022), rekordzista Polski (83,93 m), autor 11. najlepszego rezultatu w historii i to wliczając ordynarnych koksiarzy. Olimpijską ulgę przyniosło mu Tokio, gdzie po walce ze swoimi demonami zakończył konkurs na trzecim miejscu. Jest charyzmatyczny, czasem pyskaty, niekiedy kontrowersyjny. Ale to bezsprzecznie ikona polskiego sportu, którą niezależnie od prywatnych opinii należy cenić.

Jednak w sporcie zawsze jest druga strona. A ta mówi: miałeś wszystko, Pawle, żeby być kiedyś rekordzistą świata. I miałeś też wszystko, żeby złoto igrzysk załatwić nawet 12 lat temu w Londynie.

Fajdek, który otwarcie mówi, po co jedzie do Paryża, z wiekiem coraz mniej deklaruje i się odgraża. Ale to pewne, że chce tam wygrać i poczuć się naprawdę spełniony jako sportowiec. Niestety, statystyki historyczne mówią jasno: to może być realnie ostatnia jego szansa na taki triumf. To – podobnie jak Nowicki – rocznik 1989. Starszych mistrzów w młocie mieliśmy jedynie w 1908 w Londynie (35,5 roku) i w 1920 w Antwerpii. Patrick Ryan, który tam wygrał, miał niemal 38 lat. Trzeci na tej liście jest Dilszod Nazarow i to jest jedyna współczesna historia. W Rio w 2016 miał 34 lata, tyle że chwilę potem jego nazwisko splugawił doping.

Sport na poziomie mistrzowskim dziś może trwać dłużej niż kiedykolwiek, to bardzo się zmieniło. Przykładem choćby Anita Włodarczyk i jej złoto z Tokio, jednak zasadne jest pytanie, gdzie leży granica. Anita, trapiona dodatkowo kontuzjami, też dobija już 40-tki. I widać, że każdy organizm ma swoje limity. To naturalna kolej rzeczy – wskazuje Spodenkiewicz.

Dlatego do Los Angeles z walką o złoto lepiej po prostu nie czekać. Bo o ile tam będzie pewnie "last dance", to tu i teraz odbędzie się raczej "last chance".

Cuda zawsze są możliwe. Tyle że mało prawdopodobne

Nowicki olimpijczykiem zostanie trzeci raz, bo to był typ, który do wielkiego sportu dojrzewał w swoim – trochę wolniejszym – tempie. Fajdka czeka czwarte podejście i oby drugi finał. Ceniona baza Tilastopaja podaje, że więcej – pięciu występów w IO – doczekało wyłącznie czterech młociarzy w historii, w tym nasz Szymon Ziółkowski. To od trzech lat osobisty trener Pawła.

Który wie, jak zarządzać weteranami, bo sam w takim wieku występował – przypominał zawodnik, gdy PZLA ogłaszała ich współpracę. Szymon wie też, jak smakuje złoto igrzysk.

Obaj nasi młociarze zarzekają się wstępnie, że po Paryżu karier nie kończą. Nowicki jest żołnierzem i zadaniowcem. Fajdka kusi szósty tytuł mistrza świata. Metą obu być może będą igrzyska w USA za cztery lata, przedzielone – kto wie – gościnnymi występami Dolnoślązaka w klatce MMA. W Los Angeles cuda będą możliwe, bo jako 39-latkowie na podium nadal nie byliby najstarszymi, którym taka sztuka się udała. Ale znów: 39-latek Ossian Skiold ze srebrem to historia z 1928 roku. Absolutny fenomen, czyli 46-letni Matt McGrath, swój krążek wywalczył równo przed wiekiem. Współcześnie w wieku 40 lat w olimpijskim TOP3 umiał znaleźć się tylko Iwan Cichan w Rio, jednak – podobnie jak z Nazarowem – to nazwisko jest zabrudzone. Cuchnie chemią, dyskwalifikacją i kompromitacją.

Transmisje z igrzysk olimpijskich w Paryżu w Telewizji Polskiej.

Zobacz też
Co za tłum! Ponad 30 tysięcy witało mistrza olimpijskiego
Letsile Tebogo powitany w kraju (fot. Getty Images/Twitter)

Co za tłum! Ponad 30 tysięcy witało mistrza olimpijskiego

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka 
Medal smakuje jeszcze lepiej. Ona dawniej... "nie umiała" biegać!
Konrad Bukowiecki i Natalia Kaczmarek (fot. Getty Images)
polecamy

Medal smakuje jeszcze lepiej. Ona dawniej... "nie umiała" biegać!

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka 
Rekord olimpijski i złoto! Znakomity maraton w Paryżu
Sifan Hassan )fot. Getty Images)

Rekord olimpijski i złoto! Znakomity maraton w Paryżu

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka 
Andrejczyk nie owija w bawełnę. "Spieprzyłam sprawę"
Maria Andrejczyk (fot. Getty)

Andrejczyk nie owija w bawełnę. "Spieprzyłam sprawę"

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka 
Kolejny rekord olimpijski! Fantastyczna walka na finiszu
Bryce Deadmon i Rai Benjamin (fot. Getty)

Kolejny rekord olimpijski! Fantastyczna walka na finiszu

| Paryż 2024 / Lekkoatletyka 
Wyniki
11 sierpnia 2024
Lekkoatletyka
Maraton, finał

1

Sifan Hassan
Sifan Hassan

2:22:55.00

2

Tigst Assefa
Tigst Assefa

2:22:58.00

3

Hellen Onsando Obiri
Hellen Onsando Obiri

2:23:10.00

4

Sharon Lokedi
Sharon Lokedi

2:23:14.00

5

Amane Beriso Shankule
Amane Beriso Shankule

2:23:57.00

6

Yuka Suzuki
Yuka Suzuki

2:24:02.00

7

Delvine Meringor
Delvine Meringor

2:24:56.00

8

Stella Chesang
Stella Chesang

2:26:01.00

9

Lonah Chemtai
Lonah Chemtai

2:26:08.00

10

Eunice Chumba
Eunice Chumba

2:26:10.00

11

Fatima Ezzahra Gardadi
Fatima Ezzahra Gardadi

2:26:30.00

12

Dakotah Lindwurm
Dakotah Lindwurm

2:26:44.00

13

Jessica Stenson
Jessica Stenson

2:26:45.00

14

Sardana Trofimova
Sardana Trofimova

2:26:47.00

15

Peres Jepchirchir
Peres Jepchirchir

2:26:51.00

16

Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf

2:28:10.00

17

Majida Maayouf
Majida Maayouf

2:28:35.00

18

Thalia Valdivia
Thalia Valdivia

2:29:01.00

19

Hanne Verbruggen
Hanne Verbruggen

2:29:03.00

20

Mekdes Woldu
Mekdes Woldu

2:29:20.00

21

Florencia Borelli
Florencia Borelli

2:29:29.00

22

Helen Bekele
Helen Bekele

2:29:43.00

23

Emily Sisson
Emily Sisson

2:29:53.00

24

Genevieve Gregson
Genevieve Gregson

2:29:56.00

25

Meritxell Soler
Meritxell Soler

2:29:56.00

26

Tereza Hrochova
Tereza Hrochova

2:30:00.00

27

Citlali Moscote
Citlali Moscote

2:30:03.00

28

Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack

2:30:12.00

29

Domenika Mayer
Domenika Mayer

2:30:14.00

30

Sofiia Yaremchuk
Sofiia Yaremchuk

2:30:20.00

31

Mokulubete Blandina Makatisi
Mokulubete Blandina Makatisi

2:30:20.00

32

Cian Oldknow
Cian Oldknow

2:30:29.00

33

Zhanna Mamazhanova
Zhanna Mamazhanova

2:30:51.00

34

Tigist Gashaw
Tigist Gashaw

2:30:53.00

35

Malindi Elmore
Malindi Elmore

2:31:08.00

36

Aleksandra Lisowska
Aleksandra Lisowska

2:31:10.00

37

Irvette van Zyl
Irvette van Zyl

2:31:14.00

38

Laura Hottenrott
Laura Hottenrott

2:31:19.00

39

Kaoutar Farkoussi
Kaoutar Farkoussi

2:31:34.00

40

Magdalena Shauri
Magdalena Shauri

2:31:58.00

41

Daiana Ocampo
Daiana Ocampo

2:32:02.00

42

Esther Navarrete
Esther Navarrete

2:32:07.00

43

Rose Chelimo
Rose Chelimo

2:32:08.00

44

Rebecca Cheptegei
Rebecca Cheptegei

2:32:14.00

45

Gerda Steyn
Gerda Steyn

2:32:51.00

46

Clara Evans
Clara Evans

2:33:01.00

47

Khishigsaikhan Galbadrakh
Khishigsaikhan Galbadrakh

2:33:26.00

48

Munkhzaya Bayartsogt
Munkhzaya Bayartsogt

2:33:27.00

49

Maor Tiyouri
Maor Tiyouri

2:33:37.00

50

Anne Luijten
Anne Luijten

2:33:42.00

51

Mao Ichiyama
Mao Ichiyama

2:34:13.00

52

Carolina Wikstroem
Carolina Wikstroem

2:34:20.00

53

Mary Granja
Mary Granja

2:34:34.00

54

Marie Perrier
Marie Perrier

2:34:56.00

55

Julia Mayer
Julia Mayer

2:35:14.00

56

Gladys Tejeda
Gladys Tejeda

2:35:36.00

57

Susana Santos
Susana Santos

2:35:57.00

58

Dolshi Tesfu
Dolshi Tesfu

2:36:30.00

59

Deshun Zhang
Deshun Zhang

2:36:47.00

60

Camille French
Camille French

2:37:21.00

61

Silvia Ortiz
Silvia Ortiz

2:37:23.00

62

Luz Mery Rojas
Luz Mery Rojas

2:37:24.00

63

Margarita Hernandez
Margarita Hernandez

2:37:24.00

64

Angelika Mach
Angelika Mach

2:37:56.00

65

Camilla Richardsson
Camilla Richardsson

2:38:02.00

66

Moira Stewartova
Moira Stewartova

2:38:07.00

67

Giovanna Epis
Giovanna Epis

2:38:26.00

68

Helalia Lukeiko Johannes
Helalia Lukeiko Johannes

2:38:36.00

69

Mercyline Chelangat
Mercyline Chelangat

2:39:40.00

70

Meline Rollin
Meline Rollin

2:40:17.00

71

Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac

2:41:13.00

72

Yuyu Xia
Yuyu Xia

2:42:10.00

73

Rosa Chacha
Rosa Chacha

2:42:14.00

74

Melody Julien
Melody Julien

2:42:32.00

75

Angie Orjuela
Angie Orjuela

2:42:57.00

76

Li Bai
Li Bai

2:44:44.00

77

Clementine Mukandanga
Clementine Mukandanga

2:45:40.00

78

Rose Harvey
Rose Harvey

2:51:03.00

79

Shantoshi Shrestha
Shantoshi Shrestha

2:55:06.00

80

Kinzang Lhamo
Kinzang Lhamo

3:52:59.00

-

Jackline Sakilu
Jackline Sakilu

 

-

Sinead Diver
Sinead Diver

 

-

Fiona O'Keeffe
Fiona O'Keeffe

 

-

Megertu Alemu
Megertu Alemu

 

-

Joan Melly
Joan Melly

 

-

Melat Kejeta
Melat Kejeta

 

-

Rutendo Nyahora
Rutendo Nyahora

 

-

Chloe Herbiet
Chloe Herbiet

 

-

Calli Thackery
Calli Thackery

 

-

Rahma Tahiri
Rahma Tahiri

 

-

Matea Parlov
Matea Parlov

 

Rozwiń
10 sierpnia 2024
Lekkoatletyka
4 x 400 m, finał

1

USA
USA

3:15.27

2

Holandia
Holandia

3:19.50

3

Wielka Brytania
Wielka Brytania

3:19.72

4

Irlandia
Irlandia

3:19.90

5

Francja
Francja

3:21.41

6

Kanada
Kanada

3:22.01

7

Belgia
Belgia

3:22.40

-

Jamajka
Jamajka

 

Rozwiń
1500 m, finał

1

Faith Chepngetich Kipyegon
Faith Chepngetich Kipyegon

3:51.29

2

Jessica Hull
Jessica Hull

3:52.56

3

Georgia Bell
Georgia Bell

3:52.61

4

Diribe Weltejl
Diribe Weltejl

3:52.75

4

Laura Muir
Laura Muir

3:53.37

6

Susan Ejore
Susan Ejore

3:56.07

7

Nikki Hiltz
Nikki Hiltz

3:56.38

8

Elinor St. Pierre
Elinor St. Pierre

3:57.52

9

Agathe Guillemot
Agathe Guillemot

3:59.08

11

Agueda Marques
Agueda Marques

4:00.31

12

Gudaf Tsegay
Gudaf Tsegay

4:01.27

Rozwiń
100 m przez płotki, finał

1

Masai Russell
Masai Russell

12.33

2

Cyrena Samba-Mayela
Cyrena Samba-Mayela

12.34

3

Jasmine Camacho-Quinn
Jasmine Camacho-Quinn

12.36

4

Nadine Visser
Nadine Visser

12.43

5

Grace Stark
Grace Stark

12.43

6

Devynne Charlton
Devynne Charlton

12.56

7

Alaysha Johnson
Alaysha Johnson

12.93

-

Ackera Nugent
Ackera Nugent

 

Rozwiń
Rzut oszczepem, finał

1

Haruka Kitaguchi
Haruka Kitaguchi

65.80

2

Jo-Ane van Dyk
Jo-Ane van Dyk

63.93

3

Nikola Ogrodnikova
Nikola Ogrodnikova

63.68

4

Sara Kolak
Sara Kolak

63.40

5

Flor Ruiz
Flor Ruiz

63.00

6

Yulenmis Aguilar
Yulenmis Aguilar

62.78

7

Kathryn Mitchell
Kathryn Mitchell

62.63

9

Elina Tzengko
Elina Tzengko

61.85

10

Momone Ueda
Momone Ueda

61.64

11

Marie-Therese Obst
Marie-Therese Obst

61.14

12

Mackenzie Little
Mackenzie Little

60.32

Rozwiń
4 x 400 m, finał

1

USA
USA

2:54.43

2

Botswana
Botswana

2:54.53

3

Wielka Brytania
Wielka Brytania

2:55.83

4

Belgia
Belgia

2:57.75

5

RPA
RPA

2:58.12

6

Japonia
Japonia

2:58.33

7

Włochy
Włochy

2:59.72

8

Zambia
Zambia

3:02.76

9

Francja
Francja

3:07.30

Rozwiń
5000 m, finał

1

Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen

13:13.66

2

Ronald Kwemoi
Ronald Kwemoi

13:15.04

3

Grant Fisher
Grant Fisher

13:15.13

4

Dominic Lokinyomo Lobalu
Dominic Lokinyomo Lobalu

13:15.27

5

Hagos Gebrhiwet
Hagos Gebrhiwet

13:15.32

6

Biniam Mehary
Biniam Mehary

13:15.99

7

Edwin Kurgat
Edwin Kurgat

13:17.18

8

Isaac Kimeli
Isaac Kimeli

13:18.10

9

Graham Blanks
Graham Blanks

13:18.67

10

Jacob Krop
Jacob Krop

13:18.68

11

John Heymans
John Heymans

13:19.25

12

Yann Schrub
Yann Schrub

13:20.63

13

Mike Foppen
Mike Foppen

13:21.56

14

Addisu Yihune
Addisu Yihune

13:22.33

15

Thierry Ndikumwenayo
Thierry Ndikumwenayo

13:24.07

16

Hugo Hay
Hugo Hay

13:26.71

17

Narve Nordaas
Narve Nordaas

13:31.34

18

Stewart McSweyn
Stewart McSweyn

13:31.38

19

Dawit Seare
Dawit Seare

13:31.50

20

Oscar Chelimo
Oscar Chelimo

13:31.56

21

George Mills
George Mills

13:32.32

22

Thomas Fafard
Thomas Fafard

13:49.69

Rozwiń
800 m, finał

1

Emmanuel Wanyonyi
Emmanuel Wanyonyi

1:41.19

2

Marco Arop
Marco Arop

1:41.20

3

Djamel Sedjati
Djamel Sedjati

1:41.50

4

Bryce Hoppel
Bryce Hoppel

1:41.67

5

Mohamed Attaoui
Mohamed Attaoui

1:42.08

6

Gabriel Tual
Gabriel Tual

1:42.14

7

Tshepiso Masalela
Tshepiso Masalela

1:42.82

8

Max Burgin
Max Burgin

1:43.84

Rozwiń
Zobacz więcej
Najnowsze
Półmaraton Warszawski: Polacy tuż za podium, triumf Argentynki i Marokańczyka
nowe
Półmaraton Warszawski: Polacy tuż za podium, triumf Argentynki i Marokańczyka
| Lekkoatletyka 
Zwycięzca Soufian Bouquantar z Maroka, jego rodak Mohamed El Ghazouany (2. miejsce) i Kenijczyk Edwin Soi (3. miejsce, fot. PAP)
Kubacki o Thurnbichlerze: to co robił, żeby zrobić pod górkę Kamilowi, to zakrawa o zbrodnię
Dawid Kubacki (fot. Getty Images)
Kubacki o Thurnbichlerze: to co robił, żeby zrobić pod górkę Kamilowi, to zakrawa o zbrodnię
| Skoki narciarskie 
Absurd? Szaleństwo? Urban na wylocie z Górnika Zabrze!
Jan Urban może odejść z Górnika Zabrze (fot. Getty).
Absurd? Szaleństwo? Urban na wylocie z Górnika Zabrze!
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Magazyn "3. Seria": skoczkowie komentują zmiany w kadrze. Oglądaj!
Magazyn "3. Seria" – Planica. Skoczkowie komentują zmiany w kadrze! (fot. TVP)
trwa
Magazyn "3. Seria": skoczkowie komentują zmiany w kadrze. Oglądaj!
| Skoki narciarskie 
"Lewy" z kolejną bramką? Kiedy mecz Barcelona – Girona na żywo w TVP?
"Lewy" z kolejną bramką? Sprawdź, kiedy mecz Barcelona – Girona na żywo w TVP (fot. Getty)
"Lewy" z kolejną bramką? Kiedy mecz Barcelona – Girona na żywo w TVP?
| Piłka nożna / Hiszpania 
Ucieczka, plandeka i wojna pingpongowa. Top momenty sezonu w skokach
W tym sezonie Pucharu Świata sporo się działo... (fot. TVP Sport/Eurosport)
polecamy
Ucieczka, plandeka i wojna pingpongowa. Top momenty sezonu w skokach
foto1
Michał Chmielewski
Zniszczoł stanowczo o zwolnieniu Thurbichlera: bardzo dobra decyzja!
Aleksander Zniszczoł (fot. Getty Images)
Zniszczoł stanowczo o zwolnieniu Thurbichlera: bardzo dobra decyzja!
| Skoki narciarskie 
Do góry