| Skoki

Ucieczka, plandeka i wojna pingpongowa. Top momenty sezonu w skokach

W tym sezonie Pucharu Świata sporo się działo... (fot. TVP Sport/Eurosport)
W tym sezonie Pucharu Świata sporo się działo... (fot. FIS/Eurosport)

Nieprawdą jest, że pod kątem sportowym Puchar Świata 2024/25 w skokach dałoby się zamknąć w słowie "Austria". A nawet jeśli, to kończąca się zima przyniosła kibicom tej dyscypliny dużo więcej ciekawego. W TVPSPORT.PL wybieramy jej najważniejsze, najciekawsze i najbardziej wyraziste momenty. Nie, nie zapomnieliśmy o "belce Sundala".

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ
Żyła kończy sezon. "Miałem trochę radości"

Czytaj też

Piotr Żyła (fot. Getty)

Żyła kończy sezon. "Miałem trochę radości"

To był Puchar Świata, w którym Polakom do branży budowlanej uciekł dyrektor dyscypliny. W którym belkoza, czyli gorączkowe i bez pomyślunku zmienianie długości najazdu, osiągnęła kolejne granice niesmaku. Zwłaszcza że ta belka – a raczej plandeka reklamowa za nią – lubi się odczepić i pacnąć skoczka w plecy. Tej zimy Niemcy znów wierzyli w triumf w Turnieju Czterech Skoczni, ale mieli co najmniej takiego pecha, jak już na tej imprezie spotkał Stefana Krafta.

Ale od początku. To jest nasz top sezonu w skokach, w którym nie do końca skupialiśmy się tylko na sporcie.

22. MEKKA STAŁA SIĘ MĘKĄ

Zacznijmy od tego tematu, żeby mieć go z głowy. Pierwszy raz w historii konkurs skoków na Holmenkollen odbył się w dniu innym niż niedziela. Frekwencja w roboczy czwartek zapowiadała się na fatalną, ale gdy w Trondheim wybuchł kombinezonowy skandal dekady, stało się jeszcze gorzej. Widok szarego, surowego betonu współgrał z ogólną posępną atmosferą wokół dyscypliny. Wrażenie spotęgowała kuriozalna konferencja Sandro Pertile – o skandalu – i zawieszenie skoczków, którzy w tym samym czasie brali udział w treningu. Co gorsza, zawody były koszmarnie nudne, a odległości krótkie. Skoczków kilka dni później pomścił chociaż Ilkka Herola. Kombinator pofrunął w Oslo na niesłychane 146 metrów. Też przy pustych trybunach.


21. KONTUZJA HUBERA SZANSĄ DLA ORTNERA

Dla Daniela Hubera już cała zima zaczęła się od dramatu. Austriaka, który błyszczał na koniec poprzedniego PŚ, dopadła kontuzja i w trybie last minute do kadry na PŚ w Lillehammer dowołano Maximiliana Ortnera. Młodzian bez żadnego doświadczenia odpłacił się w najlepszy możliwy sposób. W inauguracyjnym konkursie był trzeci. I całą zimę miał fantastyczną.


20. SANDRO DAŁ RADĘ: IDŹCIE GRAĆ W PINGPONGA

Drugi weekend zimy, Ruka, Finlandia. Pierwszy konkurs został storpedowany przez wiatr, ale jury FIS jakoś dociągnęło go do końca. Potem na warunki narzekali publicznie Norwegowie, a słysząc to, Sandro Pertile stwierdził: – skoki zawsze były sportem podatnym na pogodę i kto tego nie akceptuje, niech przerzuci się na grę w tenisa stołowego. Halvor Egner Granerud wziął to do siebie. Dzień później dobrze skoczył w kwalifikacjach, a zanim odpiął narty, pokazał do kamery gest. Gest odbijania rakietką piłeczki. Dyplomacja pingpongowa.

Żyła kończy sezon. "Miałem trochę radości"

Czytaj też

Piotr Żyła (fot. Getty)

Żyła kończy sezon. "Miałem trochę radości"

19. PASCHKE AS, A POTEM ZGASŁ

Skakał jak nigdy wcześniej. A że nie jest już młodzieniaszkiem, to jego popisy wzbudzały dodatkowe zainteresowanie. Pius Paschke w grudniu w Titisee-Neustadt był najlepszy we wszystkich trzech konkursach. A przed TCS zdążył nazbierać aż siedem podiów, w tym pięć pierwszych miejsc. I co? I stało się to, co zwykle. Paschke za każdym razem w karierze (!) zaliczał spadek formy na tournée. Tym razem ten był wyjątkowo bolesny. Gdy w Zakopanem w ogóle nie wszedł do drugiej serii, stało się jasne, że ten etap zimy – dominacji Piusa – mamy już za sobą. Niełatwo przyszło, za łatwo poszło.


18. RODZEŃSTWO WZIĘŁO WSZYSTKO

Tata i mama Prevc muszą mieć dobre życie. Najpierw ikoną skoków został Peter, potem liderem PŚ został Domen (2016/17), a później na szczyt weszli jeszcze Cene i Nika. To jest notoryczne bodźcowanie się sukcesami dzieci. Coś wspaniałego. Jednak MŚ w Trondheim musiały być dla nich szczególne, bo Domen i Nika na dużej skoczni skoczyli na remis. On sięgnął po złoto u panów, a ona – u kobiet. Historia jedna na miliard.

17. PIOTRA ZWIAŁO DO DRUGIEJ LIGI

Na polskim podwórku ostatnia zima też była ciekawa. Wątki biało-czerwone zaczynamy od występu Piotra Żyły w Pucharze Kontynentalnym. Dwukrotny mistrz świata, jeszcze jako aktualny czempion, wystartował najpierw w drugiej lidze w Ruce, a następnie jeszcze w Lahti i Zakopanem. Nie było go na tym poziomie od 2016 roku, zresztą wtedy też incydentalnie. Wiślanin radził sobie raczej nieźle, choć teraz sam przyznał: – jaka była ta zima, pokazał COC na Wielkiej Krokwi. Raz 67 m, raz 147. Ale skakać chce mi się dalej, a wnioski z niej wyciągnę.

16. TWARDOSZ NIE WYMIĘKŁA. HISTORYCZNA WYGRANA

Wreszcie mamy powody do zadowolenia z tego, co dzieje się w kadrze kobiet. Anna Twardosz jako pierwsza Polka wystąpiła w finałowym konkursie PŚ. W sumie w elicie punktowała dziesięciokrotnie, a raz na znakomitym 15. miejscu. Jest nadzieja, zwłaszcza że Ania ma dopiero 24 lata. Ale pewności siebie najbardziej dodał jej występ na zapleczu. W grudniu w Notodden, w dobrej stawce rywalek, okazała się najlepsza. Był to pierwszy tego typu triumf polskiej skoczkini.

15. SLIDE BUG, JAK W DELUXE SKI JUMP

Mimo że to Nika Prevc wyjechała z żeńskich lotów jako rekordzistka świata (236 m), największe zamieszanie w Vikersund zrobiła Abigail Strate. Kanadyjka w jednym ze skoków popisała się wysportowaniem na najwyższym poziomie. Wylądowała dość blisko, bo 172,5 m od progu, ale tylko na jednej narcie. Drugiej przy tej prędkości nie była w stanie dołożyć do śniegu. Udało się dopiero przed 210. metrem. Czapki z głów. Sądziliśmy, że tzw. slide bug jest możliwy tylko w grze Deluxe Ski Jump.


14. DZIESIĘĆ RAZY AUSTRIAK

Austria wygra Puchar Narodów w PŚ, Austriak wygrał Kryształową Kulę, Austriak wygrał Turniej Czterech Skoczni i m.in. Puchar Kontynentalny. Zima jednej nacji? Ten obraz burzą nieco wyniki z Trondheim, choć niżej też było ciekawie. A raczej nudno. To niewiarygodne, jak bardzo zawodnicy z tego państwa zdominowali rywalizację w FIS Cup. Pierwszych dziesięć miejsc w tym cyklu zajęli skoczkowie z tego kraju. Thomas Thurnbichler uważa, że to efekt komppleksowego, spójnego i przemyślanego rozwoju całego środowiska. Może mieć facet rację.


13. JESZCZE JEDNA W DÓŁ I NIE MUSIAŁABY SKAKAĆ

Wróćmy na chwilę na żeńskie loty w Vikersund. Jest sobota, trwa konkurs kobiet. Zanim jury odwołało go wobec trudnych warunków, zapewniło kibicom żenujące widowisko. Startując zawody z belki nr 22, zjechało aż do najazdu nr 11. I gdy na skok czekała Nika Prevc, Słowenka miała mieć dodane do noty aż 81,1 punktu. To nie ma nic wspólnego z równą rywalizacją, takie kwiatki jak przyznawanie komukolwiek 67,5 m już przed skokiem nie powinny mieć miejsca. Szczęśliwie tamte zawody przerwano, niemniej FIS ma potężny problem, z którym nie umie sobie poradzić. Różnica w belkach wynika nie tylko ze zmiennych warunków, ale też z gigantycznych różnic w poziomie zawodniczek. To nie Niki wina, że jest znakomita. Ale jeśli większość pozostałych, mając już duże doświadczenie na poziomie PŚ, nie potrafi latać na choćby zbliżonym poziomie, co to mówi o stanie tego sportu? I czy jest jakakolwiek nadzieja na poprawę, skoro technika aż tylu pań jest wciąż tak przeciętna?

12. POTENCJAŁ NIKI POKAZUJĄ WYNIKI

Jak już wspomnieliśmy, Prevc odskoczyła obecnie rywalkom o lata świetlne. Skacze kapitalnie, buduje swoją legendę. Na koniec zimy wygrała 10 razy z rzędu, a w tym czasie również sięgnęła po dwa złota MŚ. Przy czym wyjątkowy był styl, w jakim zakończyła okres startowy. W Lahti, tuż przed odebraniem Kryształowej Kuli, zdemolowała konkurentki. Nad drugą Seliną Freitag miała aż 51,4 punktu przewagi. To najwięcej historii Pucharu Świata bez podziału na płeć.

11. STEFAN SOBIE ZACZEKA

Wracamy do męskiego PŚ. I do dominacji Austriaków. I do TCS, który chociaż rozstrzygnął się między trio z kadry Andreasa Widhoelzla, nie miała prawa rozczarować. Daniel Tschofenig dopiero w ostatniej próbie w Bischofshofen zapewnił sobie Złotego Orła, przy czym wszystko odbyło się w kuriozalnych okolicznościach. Bo tuż przed skokiem Stefana Krafta warunki na skoczni tak się poprawiły, że jury przez blisko dziesięć minut nie zezwalało na jego wieńczącą turniej próbę. Stefan

na górze stał, stygł, było mu niewygodnie w zapiętych butach. A czas mijał. Gdy skoczył, poradził sobie nieźle, ale niewystarczająco. I przegrał. To wywołało wielką dyskusję, m.in. o tzw. korytarzach wietrznych, jakie na każde zawody ustala jury. Wywołał ją sam poszkodowany, choć gdy wszystko przemyślał, wycofał się z zarzutów wobec FIS. To nie zmienia faktu, że temat korytarzy jest nadal trudny. Bo to źle, że naraz można dostać zielone światło i przy podmuchu w plecy, i przy takim pod narty.

Puścił do skoku pijanego Ahonena. Teraz rozlicza konkurs cudów

Czytaj też

Janne Ahonen (fot. Getty Images)

Puścił do skoku pijanego Ahonena. Teraz rozlicza konkurs cudów

10. STOCH ODRZUCONY

My też tej zimy mieliśmy swoje burze. Ale chyba ta, jaka wybuchła w Internecie po ogłoszeniu składu na MŚ, była największa. Sztab kadry nie zabrał na nie Kamila Stocha. Mistrza ominęła ta impreza pierwszy raz od 20 lat. Dziwiły okoliczności takiej decyzji, dziwił brak jasno określonych i ogłoszonych wytycznych. Dziwiło tłumaczenie tego wyboru przez Thomasa Thurnbichlera. Ale krzyk jego obrońców też dziwił, zwłaszcza gdy przeistaczał się w obrzydliwe, hejterskie wpisy kierowane pod jego adresem. Stoch bowiem skakał tej zimy przeciętnie tak samo jak pozostali. Tak samo zasługiwał na te MŚ, jak nie zasługiwał. Sportowo Polacy nie stracili ani nie zyskali. Tylko legendy żal.

9. POLKA BIŁA REKORD, ALE TO NIE REKORD

Witamy w świecie FIS, gdzie nic nie jest logiczne. Od zawodów w Lake Placid Polacy wiedzą, że rekordowy skok z treningu lub odwołanej serii liczy się jako rekord na skoczni mamuciej, ale nie liczy się na skoczni dużej. To na pewno wie już Pola Bełtowska, która najpierw pofrunęła na 131 m – najdalej w historii Mackenzie Intervale – a potem jury odwołało serię. Co zabawne, FIS już zdążyła wrzucić to wideo do sieci, nazywając skok rekordem, ale potem trzeba było się z tego wycofywać. Pola, następnym razem na wszelki wypadek poleć tyle na mamucie. A absurdami świata FIS się nie przejmuj.

8. NIEŚMIESZNE JAJCA W WYKONANIU ZAJCA

Timi Zajc, Willingen, ręce w górę i lecimy – na kontrolę sprzętu do Christiana Kathola. Wydarzenia z tamtego konkursu mikstów w Niemczech były pierwszym alarmem, że sprawdzanie sprzętu w PŚ jest fikcją. Słoweniec został zdyskwalifikowany w 1. serii, ale na drugą – jako że jego kadra awansowała – nie mógł zgodnie z nowymi przepisami włożyć nowego stroju. Włożył więc ten sam i tym razem ten okazał się dobry. Wszystko, dlatego że wcześniej – ostentacyjnie, na oczach kamer – wyciągnął go, łamiąc wszelkie zasady. Choć tak naprawdę, to zrobił to samo, co inni, tyle że się nie chował. Tego wszystkiego nie dowiedzieliśmy się z późniejszego oświadczenia FIS, bo tak samo jak się pojawiło, tak szybko zniknęło.

7. FAJNEGO MIELIŚMY DYREKTORA

Gdybyśmy w programie 3. Seria nie ciągnęli tak za język prezesa Adama Małysza, to żadnej afery by nie było. I nie podpuszczali. A tak? Małysz powiedział, że spodziewał się więcej po Alexandrze Stoecklu, którego ściągnął do Polski do roli dyrektora dyscypliny, a ten w afekcie zrezygnował ze stanowiska tuż przed MŚ. Wyglądało to PR-owo bardzo brzydko dla PZN, ale tylko dopóki na jaw nie wyszło, że Austriako-Norweg ma na boku inną pracę – w branży budowlanej, o której zapomniał lub nie chciał się pochwalić w Krakowie. Zdaje się, że Stoeckl wykorzystał zamieszanie, żeby skupić się na jednym. Szkoda, bo miała być u nas Ameryka, zachód i wielki rozwój. A jest z grubsza tak, jak było. Czyli znów z vacatem w strukturach.

Puścił do skoku pijanego Ahonena. Teraz rozlicza konkurs cudów

Czytaj też

Janne Ahonen (fot. Getty Images)

Puścił do skoku pijanego Ahonena. Teraz rozlicza konkurs cudów

Mistrz świata oddał ostatni skok. Piękne pożegnanie [WIDEO]

Czytaj też

Markus Eisenbichler podczas swojego ostatniego weekendu ze skokami w karierze (fot. Getty Images)

Mistrz świata oddał ostatni skok. Piękne pożegnanie [WIDEO]

6. PRAWDZIWY NOCNY KOMUNIKAT – O POŻEGNANIU

Jeden vacat został zapewniony szybko. Bo na tej samej konferencji, gdzie pożegnaliśmy Thomasa Thurnbichlera, powitaliśmy w roli nowego trenera kadry Macieja Maciusiaka. Informację, że briefing Adama Małysza jest rano, dostaliśmy dzień wcześniej późnym wieczorem. Szybka akcja. Nawet obrusik pod stolik załatwiano tuż przed. Zresztą stolik na mikrofony także.

5. PIERWSZY Z NOWEGO TYSIĄCLECIA

Podczas gdy my zimę spędzaliśmy na szukaniu przyczyn złej formy skoczków, Austriakom kręciło się w głowach od świętowania. Pierwsze poważne powody ku temu nastąpiły już w Wiśle. To tam w grudniu Tschofenig napisał historię nie tylko swoją, co całych skoków. Wygrywając pierwsze zawody PŚ w karierze, stał się jednocześnie pierwszym skoczkiem w męskim PŚ, który dokonał tego jako urodzony w XXI wieku. Albo wręcz w trzecim tysiącleciu. Tak, to drugie lepiej brzmi.

4. SUNDAL, LILLEHAMMER, AWARIA

Może na Lysgardsbakken nie było kibiców. Może panowała wiosenna aura. Ale emocji w weekend inaugurujący PŚ nie brakowało i już nawet nie chodzi o protestujących pod skocznią Palestyńczyków. Ani o wyniki. Wydarzeniem weekendu – obok procedury czipowania kombinezonów i już wtedy zgłaszanych do FIS wątpliwości z tym związanych – okazał się kwalifikacyjny skok Kristoffera Eriksena Sundala. W sobotę Norwegowi w uzyskaniu 135 metrów i dobrej prędkości na rozbiegu pomogła plandeka z reklamami, która zsuwając się, dosłownie zepchnęła go z belki. A że belka była tam dość wysoka, to cud, że trafił nartami w tory, w zasadzie w nie wskakując. Ale działacze wyciągnęli wnioski. Potem na innych plandekach i innych skoczniach widniało ostrzeżenie: nie ruszać, gdy skoczek siedzi gotów do skoku. Bo inny mógłby w te tory nie trafić.


3. LOT SEZONU NA OKURAYAMIE. POBIŁ NIEPOBIJALNE

Kiedy Kamil Stoch w 2019 roku lądował na Okurayamie aż 148,5 m od progu, wydawało się, że dalej tam już się nie da. Stanisławowi Snopkowi po Willingen i Trondheim Adama Małysza trafił się kolejny epokowy skok Polaka do skomentowania. Farciarz! Tyle tylko, że Robin Pedersen tej zimy postanowił jeszcze tę granicę przesunąć. Jego 152 metry, które bez problemu ustał, są bezsprzecznie lotem tej zimy. A emocje towarzyszące wyczekiwaniu na wideo z tego wyczynu kibice zapamiętają na długo. Okurayama tym samym awansowała na liście największych na świecie skoczni już na 10. miejsce – nawet przed słynne słowackie Kraliky i norweską Renę.


2. NORWEGII W TYM KSZTAŁCIE JUŻ NIE MA. PYTANIE CZY SKOKÓW TEŻ

Jeden post Jakuba Balcerskiego, jedno popołudnie, dwie dyskwalifikacje z listy wyników. A potem trzy rezygnacje sponsorów, pięciu zawieszonych zawodników oraz trzech trenerów. I miliard pytań.

To, co wydarzyło się po konkursie na dużej skoczni w Trondheim, jest najbardziej paskudną historią minionych lat w skokach narciarskich. Tu nie trzeba nic więcej dodawać. Może jedynie pytanie: czy FIS będzie mieć na tyle siły, żeby wreszcie wypłukać szlam, jakim od lat okryta jest ta dyscyplina? Czy jednak znów zarządzający skokami wybiorą półśrodki? Bo to, że oszustwa sprzętowe są normą od dawna, raczej nie dziwi. To paradoksalnie nie jest wina sztabów, które się na to decydują. To wina federacji, w której przepisy może i są dobre, lecz kontrole sprzętu i stosowania się do tych przepisów pozostają kabaretem i fikcją. Dla skoków pod wieloma względami bije ostatni dzwonek. Nie mamy niestety stuprocentowej pewności, że ekipa Sandro Pertile go słyszy.

1. DOMEN SKOCZYŁ JAK DEMON

Zwycięzca naszego rankingu wyłonił się podczas przedostatniego skoku sezonu. Domen Prevc dał się ponieść i wylądował najdalej w historii na obiekcie w Planicy. Po raz pierwszy od sześciu lat ktoś osiągnął co najmniej ćwierć kilometra. Na moment zapomnieliśmy o decyzjach jury, które regularnie przez ostatnie miesiące – w myśl maksymy "safety first" – odzierało zawody z odrobiny szaleństwa. 254,5 metra to rekord świata według wykładni FIS, na co pewnie Ryoyu Kobayashi uśmiecha się szelmowsko. Lot Prevca może być symbolem i nadzieją na lepsze jutro dyscypliny. Wyczyn sportowy przyćmił na koniec przykry skandal.


Mistrz świata oddał ostatni skok. Piękne pożegnanie [WIDEO]

Czytaj też

Markus Eisenbichler podczas swojego ostatniego weekendu ze skokami w karierze (fot. Getty Images)

Mistrz świata oddał ostatni skok. Piękne pożegnanie [WIDEO]

Mocne słowa o zwolnieniu trenera. "Ogon macha psem" [WIDEO]
fot. Getty
Mocne słowa o zwolnieniu trenera. "Ogon macha psem" [WIDEO]

Zobacz też
"Obali to każdy prawnik". Norweskie skoki w kropce, FIS... też
Marius Lindvik zdyskwalifikowany, Magnus Brevig zawieszony. To echa skandalu na MŚ (fot. PAP)
polecamy

"Obali to każdy prawnik". Norweskie skoki w kropce, FIS... też

| Skoki 
Skoczek wyjawił. Po skandalu otrzymali oferty od... największego rywala
Magnus Brevig, zawieszony trener norweskich skoczków (fot. PAP).

Skoczek wyjawił. Po skandalu otrzymali oferty od... największego rywala

| Skoki 
Przeskoczył Wielką Krokiew i Skalite, kończy karierę skoczka
Andrea Campregher

Przeskoczył Wielką Krokiew i Skalite, kończy karierę skoczka

| Skoki 
Sensacyjna zmiana trenerska w skokach!
Rune Velta (ostatni z prawej)

Sensacyjna zmiana trenerska w skokach!

| Skoki 
Z Wielkopolski do kadry skoków. To on będzie bronił Polski przed FIS
fot.
tylko u nas

Z Wielkopolski do kadry skoków. To on będzie bronił Polski przed FIS

| Skoki 
wyniki
klasyfikacje
Wyniki
30 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Anze Lanisek
Anze Lanisek

482.1

2

Domen Prevc
Domen Prevc

475.0

6

Pius Paschke
Pius Paschke

438.9

9

Jan Hoerl
Jan Hoerl

420.4

10

Karl Geiger
Karl Geiger

419.8

11

Timi Zajc
Timi Zajc

419.7

12

Stefan Kraft
Stefan Kraft

413.3

13

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

412.5

14

Markus Mueller
Markus Mueller

403.1

15

Kamil Stoch
Kamil Stoch

400.8

16

Antti Aalto
Antti Aalto

400.4

17

Ren Nikaido
Ren Nikaido

399.4

18

Lovro Kos
Lovro Kos

397.9

19

Artti Aigro
Artti Aigro

397.1

21

Tate Frantz
Tate Frantz

384.2

22

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

382.3

26

Jakub Wolny
Jakub Wolny

364.5

27

Valentin Foubert
Valentin Foubert

357.3

28

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

355.7

29

Killian Peier
Killian Peier

320.5

30

Kevin Bickner
Kevin Bickner

314.1

Rozwiń
29 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1749.3

2

Niemcy
Niemcy

1720.2

3

Słowenia
Słowenia

1707.2

4

Polska
Polska

1680.6

5

Japonia
Japonia

1673.1

6

Norwegia
Norwegia

1484.1

7

Szwajcaria
Szwajcaria

1458.0

8

USA
USA

1350.9

9

Finlandia
Finlandia

561.6

10

Kazachstan
Kazachstan

551.6

Rozwiń
28 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Domen Prevc
Domen Prevc

459.1

2

Anze Lanisek
Anze Lanisek

454.8

5

Stefan Kraft
Stefan Kraft

433.5

7

Karl Geiger
Karl Geiger

418.3

8

Jan Hoerl
Jan Hoerl

418.2

10

Pius Paschke
Pius Paschke

409.4

11

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

409.1

12

Timi Zajc
Timi Zajc

408.7

13

Ren Nikaido
Ren Nikaido

404.1

14

Kamil Stoch
Kamil Stoch

401.1

16

Antti Aalto
Antti Aalto

397.7

17

Piotr Żyła
Piotr Żyła

397.5

19

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

392.7

20

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

389.6

21

Artti Aigro
Artti Aigro

389.4

22

Lovro Kos
Lovro Kos

387.7

24

Yukiya Sato
Yukiya Sato

386.2

26

Rok Masle
Rok Masle

377.7

29

Alex Insam
Alex Insam

365.0

30

Jakub Wolny
Jakub Wolny

363.6

Rozwiń
27 marca 2025
Skoki narciarskie

2

Pius Paschke
Pius Paschke

228.9

4

Domen Prevc
Domen Prevc

225.7

5

Piotr Żyła
Piotr Żyła

225.5

6

Kamil Stoch
Kamil Stoch

225.3

7

Timi Zajc
Timi Zajc

225.0

8

Stefan Kraft
Stefan Kraft

218.2

12

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

211.6

13

Anze Lanisek
Anze Lanisek

211.0

14

Antti Aalto
Antti Aalto

210.0

15

Jan Hoerl
Jan Hoerl

209.1

18

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

205.3

19

Karl Geiger
Karl Geiger

202.9

20

Lovro Kos
Lovro Kos

202.5

21

Sandro Hauswirth
Sandro Hauswirth

202.1

22

Ren Nikaido
Ren Nikaido

201.2

23

Yukiya Sato
Yukiya Sato

197.0

25

Stephan Embacher
Stephan Embacher

196.4

27

Artti Aigro
Artti Aigro

193.6

Rozwiń
23 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Słowenia
Słowenia

813.4

2

Austria
Austria

809.3

3

Japonia
Japonia

802.5

4

Niemcy
Niemcy

762.1

5

Polska
Polska

699.9

6

Finlandia
Finlandia

681.3

7

Szwajcaria
Szwajcaria

667.2

8

USA
USA

601.6

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

Rozwiń
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1805
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
1652
3
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
1290
4
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
1056
5
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
1006
6
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
996
7
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
989
8
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
955
9
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
910
10
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
776
11
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
726
12
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
678
13
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
638
14
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
612
15
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
587
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
572
17
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
474
18
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
458
19
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
444
20
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
267
21
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
267
22
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
266
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
245
24
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
242
25
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
212
26
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
211
27
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
173
28
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
171
29
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
165
30
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
158
31
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
157
32
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
157
33
Killian Peier
Killian Peier
 
 
132
34
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
127
35
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
122
36
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
116
37
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
111
38
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
88
39
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
80
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
76
41
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
76
42
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
72
43
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
72
44
Yukiya Sato
Yukiya Sato
 
 
69
45
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
59
46
Alex Insam
Alex Insam
 
 
55
47
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
47
48
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
32
49
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
27
51
Eric Belshaw
Eric Belshaw
 
 
26
52
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
53
Maciej Kot
Maciej Kot
 
 
13
54
Yanick Wasser
Yanick Wasser
 
 
13
55
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
56
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
57
Jason Colby
Jason Colby
 
 
11
58
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
10
59
Eetu Nousiainen
Eetu Nousiainen
 
 
7
60
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
61
Rok Masle
Rok Masle
 
 
5
62
Soelve Jokerud Strand
Soelve Jokerud Strand
 
 
5
63
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
64
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
65
Kasperi Valto
Kasperi Valto
 
 
2
66
Rok Oblak
Rok Oblak
 
 
2
67
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
68
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
69
Tomas Kuisma
Tomas Kuisma
 
 
1
70
Andrew Urlaub
Andrew Urlaub
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Hiszpanie chwalą Szczęsnego. "Zasłużył na pozostanie w bramce"
nowe
Hiszpanie chwalą Szczęsnego. "Zasłużył na pozostanie w bramce"
| Piłka nożna / Hiszpania 
Wojciech Szczęsny (fot. PAP/EPA)
Przeszkodzenie Lechowi w mistrzostwie? "Nie czuję dodatkowej motywacji"
Interwencja Macieja Kikolskiego w meczu z Jagiellonią Białystok (fot. PAP).
tylko u nas
Przeszkodzenie Lechowi w mistrzostwie? "Nie czuję dodatkowej motywacji"
Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Rozgoryczenie Ancelottiego. "Byliśmy bliżej zwycięstwa"
Carlo Ancelotti poniósł trzecią w tym sezonie porażkę z Barceloną (fot. Getty).
Rozgoryczenie Ancelottiego. "Byliśmy bliżej zwycięstwa"
| Piłka nożna / Hiszpania 
"Lewy" z kolejnym trofeum. Ta liczba robi wrażenie!
Robert Lewandowski z trofeum za Puchar Hiszpanii (fot. Getty).
"Lewy" z kolejnym trofeum. Ta liczba robi wrażenie!
| Piłka nożna / Hiszpania 
Szczęsny głodny trofeów. "Mam nadzieję na jeszcze jeden finał"
Wojciech Szczęsny wybronił kilka strzałów w finale Pucharu Króla (fot. TVP Sport)
tylko u nas
Szczęsny głodny trofeów. "Mam nadzieję na jeszcze jeden finał"
| Piłka nożna / Hiszpania 
Szczęsny z Pucharem Króla i głodem trofeów. "Jeszcze jeden finał przed nami i..." [WYWIAD WIDEO]
Maja Strzelczyk i Wojciech Szczęsny (fot. TVP)
Szczęsny z Pucharem Króla i głodem trofeów. "Jeszcze jeden finał przed nami i..." [WYWIAD WIDEO]
| Piłka nożna / Hiszpania 
Niesamowita seria trenera Barcelony. Ma patent na finały!
Radość Hansiego Flicka po golu Julesa Kounde (fot. Getty).
Niesamowita seria trenera Barcelony. Ma patent na finały!
| Piłka nożna / Hiszpania 
Do góry