| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Ten serial chyba nigdy się nie skończy. Nieco już zapomniany Superpuchar Polski ma odbyć się 24 kwietnia w Białymstoku, ale tego dnia na miejscowym stadionie odbywają się targi książki. A jest jeszcze jeden, równie poważny powód, dla którego mecz między Jagą a Wisłą Kraków miałby się ostatecznie nie odbyć.
Saga o Superpucharze rozbrzmiewa od lata zeszłego roku i nikt nie wie, jak doprowadzić ją do szczęśliwego zakończenia. W czerwcu 2024 PZPN poinformował, że mecz ma się odbyć 7 lipca, a więc na dwanaście dni przed startem rozgrywek ligowych. Jagiellonia postawiła weto, bowiem taki plan zburzyłby przygotowania do sezonu.
– Przede wszystkim ze szkoleniowego punktu widzenia nie jestem w stanie przygotować zespołu na mecz o stawkę w tym terminie. To będzie środek okresu przygotowawczego – mówił wówczas na łamach ″Sport.pl″ trener Adrian Siemieniec. Co więcej, stadion w Białymstoku nie był tego dnia dostępny, bo odbywał się tam kongres Świadków Jehowy.
Prezes Wisły Jarosław Królewski proponował, by mecz przenieść do Krakowa, ale na takie rozwiązanie nie zgodził się mistrz Polski.
Jagiellonia apelowała, by mecz odbył się w weekend 13/14 lipca, a więc na tydzień przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Tak byłoby najwygodniej i zgodnie z tradycją. PZPN nie przyjął tego terminu. Być może dlatego, że liczna delegacja federacji wybierała się wtedy do Niemiec, gdzie 14 lipca odbywał się finał Euro 2024.
W ten sposób uruchomiono lawinę, która nie zatrzymała się do dziś. Po drodze przerobiono inne propozycje. Był pomył, by zagrać w... Miami. Potem mecz miał odbyć się w grudniu, ale i ta propozycja nie doszła do skutku.
PZPN ciągle lobbował, by mecz doszedł do skutku. W ten sposób ustalono kolejną datę – 24 kwietnia. Znalezienie wolnego terminu nie było łatwe, głównie ze względu na Jagiellonię, która nadal walczy na trzech frontach. W 1/4 finału Pucharu Polski zmierzy się 26 lutego z Legią Warszawa. W Lidze Konferencji czeka ją dwumecz z TCS Backa Topola, więc wcale nie jest wykluczone, że awansuje do 1/8 finału.
24 kwietnia jawi się jak pierwszy możliwy termin, ale i ten scenariusz prawdopodobnie się nie ziści. Dlaczego? Tego dnia na stadionie miejskim w Białymstoku odbywają się... targi książki. Stadion nie jest więc dostępny. PZPN po raz kolejny wybrał więc termin, który nie jest realny ze względu na brak dostępnego stadionu.
Jest jeszcze inny powód, który sprawia, że rozegranie Superpucharu 2024 w roku 2025 jest bardzo wątpliwe. A tym powodem jest trwający konflikt dotyczący kibiców Wisły. Kolejne kluby odmawiają wpuszczenia zorganizowanej grupy fanów Białej Gwiazdy i nie inaczej będzie w Białymstoku przy okazji meczu o Superpuchar. Nowa uchwała PZPN w tej sprawie w zasadzie niczego nie zmienia. Przecież już ta poprzednia umożliwiała karanie klubów, a niewiele z tego wynikało.
Ot choćby w trzeciej kolejce krakowianie zagrają w Gdyni z Arką i już wiadomo, że tam też nie zostaną wpuszczeni ze względu na trwający remont.
A co z Superpucharem? Zapytaliśmy w Białymstoku i odpowiedź jest prosta. Jagiellonia nie ma zamiaru wpuścić kibiców Wisły na ten mecz. W klubie spodziewają się negatywnej decyzji policji.
Co w takiej sytuacji? Jarosław Królewski już w zeszłym roku zapowiedział, że w takiej sytuacji, drużyna także nie pojedzie do Krakowa. Upewniliśmy się we wtorek – ta deklaracja jest nadal ważna. Jeśli kibice Wisły nie zostaną wpuszczeni na stadion Jagiellonii, drużyna także nie pojedzie do Białegostoku. To oczywiście pod warunkiem, że uda się znaleźć termin, gdy stadion będzie wolny.
A więc saga z Superpucharem może skończyć się i tak. Z wielomiesięcznym opóźnieniem, gdy wreszcie udałoby się znaleźć wolny termin, piłkarze Jagiellonii wyjdą na murawę tylko po to, by tam poczekać aż sędzia odgwiżdże walkower. To będzie niezła reklama polskiego futbolu.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.