| Skoki narciarskie

Skoki. Christian Kathol – to on zastąpi Jukkarę jako kontroler sprzętu. "Mam w planach rewolucję" [WYWIAD]

Kamil Stoch latem już miał do czynienia z Christianem Katholem. Dał mu pierwszą dyskwalifikację od 2015 roku. (fot. Getty)
Kamil Stoch latem już miał do czynienia z Christianem Katholem. Dał mu pierwszą dyskwalifikację od 2015 roku. (fot. Getty)

Wiem, że moje stanowisko to w skokach gorące krzesło. Tym bardziej zależało mi, żeby wejść w nową rolę z czystą kartą. Chcę zrewolucjonizować pomiary kombinezonów – mówi przed inauguracją sezonu Pucharu Świata 2022/23 w Wiśle nowy kontroler sprzętu w skokach narciarskich Christian Kathol. Działacz wie, w co się wpakował i ilu może się narazić. Ale przekonuje też, że zrobi wszystko, aby nie stał się persona non grata. W domyśle: tak jak poprzednik.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

WARTO SPRAWDZIĆ: ONI BĘDĄ RZĄDZIĆ NA SKOCZNIACH, WYBRALIŚMY FAWORYTÓW ZIMY!

MICHAŁ CHMIELEWSKI, TVPSPORT.PL: – Pewnie już pana pytali, ale chciałbym zacząć od początku.
CHRISTIAN KATHOL, FIS: – Jak się tu znalazłem?

– Raczej "czy wie, w co się wpakował", ale możemy połączyć wątki.
– Byłem rok temu na wszystkich Pucharach Świata, z wyjątkiem czterech. Stale przyglądałem się temu, co robił Mika Jukkara [poprzedni kontroler – przyp. red.] i mu pomagałem. Dlatego moje życie pod tym względem zanadto się nie zmieni. Jeszcze minionej zimy łączyłem te wyjazdy z funkcją koordynatora FIS Cup, a to miejsce, w którym szef cyklu jednocześnie sprawdza sprzęt. Setki, jeśli nie tysiące razy. W dodatku tam trzeba uczyć zasad juniorów, czyli być z nimi na bieżąco. Myślę, że to zestaw umiejętności, który był jakimś argumentem, żeby wiosną władze Pucharu Świata zaproponowały to stanowisko akurat mnie. Cieszę się, że zostałem doceniony.

FIS zarządził tajemnicze spotkanie ze skoczkami. "Byliśmy zaskoczeni"

Czytaj też

Dawid Kubacki po wygranej w letnim cyklu z pewnością chciałby powtórzyć to zimą. Sezon rusza 4 listopada. (fot. PAP)

FIS zarządził tajemnicze spotkanie ze skoczkami. "Byliśmy zaskoczeni"

– Wiedział pan wcześniej, że Jukkara odejdzie?
– Nie. Chyba nikt się nie spodziewał takiej decyzji, tak późno po zakończeniu sezonu. Czasu na zastępstwo było mało, powiedział mi o wszystkim pod koniec maja.

– Gdzie trudniej być kontrolerem – u juniorów w trzeciej lidze, czy jednak w elicie? Pytam, bo w trakcie Letniego Grand Prix miał pan już porównanie.
– I jeszcze nie zostałem znienawidzony! Mam nadzieję, że tak już zostanie. Ale mówiąc poważnie, to zupełnie różne realia. W FIS Cup jest się bardziej wychowawcą i nauczycielem zasad, tak, żeby juniorzy zapoznali się z nimi na przyszłość. Oni i ich trenerzy, zwłaszcza z mniej biegłych w skokach nacji. A w elicie trzeba być sędzią.

– Właśnie. To miałem na myśli, mówiąc, że się pan wpakował. Mam wrażenie, że wszystko związane obecnie ze sprzętem w skokach oznacza podwójną presję. Zresztą, historia Jukkary – to, jakie emocje wzbudzał i jak wiele osób miało do niego zastrzeżenia – najlepiej tego dowodzi.
– Czy powinienem się bać?

– Nie wiem, dlatego pytam!
– Sam chciałbym wiedzieć. Ale szczerze mówiąc, nie czuję, że muszę. Nawet jeśli zgadzam się co do presji i ogólnej atmosfery wokół tematu. Dojdzie zainteresowanie mediów, kamery telewizji, pan sam pewnie by nie dzwonił, gdybym dalej pracował w FIS Cup. I tak dalej, na czele z niełatwymi często rozmowami ze sztabami reprezentacji. Będzie inaczej nawet niż w lecie, bo ten okres nie wzbudza społecznie aż tak wielkich emocji. Kontroler sprzętu to gorące krzesło i duże wyzwanie. Jednak nie musiałem robić analizy SWOT, żeby wiedzieć, że chcę się podjąć. Jestem raczej pewny siebie; mam przekonanie, że wchodzę do PŚ z pomysłem na to, żeby posprzątać spory i może również wymyślić coś nowego.

– Od minionej zimy już sporo się zmieniło.
– To także zasługa Miki.

– Pan zaczął dopiero na początku lipca...
– ...i już z bagażem tego, co wymyślono wcześniej. A to m.in. nowa metoda pomiaru ciała [na siedząco, to zmiana po siedmiu latach funkcjonowania poprzedniego systemu – przyp. red.], ostatnio dyskusja nad modyfikacją zasad co do szycia kombinezonów, które zawsze są budowane na limitach i teraz mogą być większe od ciała w przedziale 2-4 centymetry [do tej pory były to na sztywno 3 cm – przyp. red.], poza tym powstała książka sprzętu. Zaczynamy nowe czterolecie olimpijskie, więc jak zwykle dochodzi do korekt. Dużym projektem było nie tylko ich wprowadzenie, ale również wyedukowanie wszystkich kontrolerów pracujących dla FIS, aby zapoznali się z opisem zmian. Na ile było to możliwe, zależało mi, żeby wkroczyć w ten świat z czystą kartą. Jako że zacząłem później, cykl LGP poświęciłem w dużej mierze na rozeznanie się w środowisku. Dowiedziałem się na przykład, że Japończycy statystycznie mają dłuższe tułowie niż Europejczycy. Ale nie tylko to. Chciałem lepiej poznać ludzi, ich problemy, kwestie sporne itd. Jesienią w Zurychu zaprezentowałem wszystkie swoje obserwacje i część z nich chciałem poddać głosowaniu, żeby opisać nowe zasady, a część doprecyzować. I jestem z tej pracy zadowolony, zgodzono się z wieloma rozwiązaniami.

FIS zarządził tajemnicze spotkanie ze skoczkami. "Byliśmy zaskoczeni"

Czytaj też

Dawid Kubacki po wygranej w letnim cyklu z pewnością chciałby powtórzyć to zimą. Sezon rusza 4 listopada. (fot. PAP)

FIS zarządził tajemnicze spotkanie ze skoczkami. "Byliśmy zaskoczeni"

Rewolucja w skokach. FIS straci monopol na konkursy?

Czytaj też

Adam Małysz i Sandro Pertile (fot. PAP).

Rewolucja w skokach. FIS straci monopol na konkursy?

– Czy latem, które często służy testom nowego sprzętu, zauważył pan jakieś nowinki u skoczków?
– Oczywiście, głównie były to próby umieszczenia jak największej ilości materiału kombinezonów na przedniej części kroku. To był już rok temu spory problem, bo stroje koniec końców przechodziły kontrole, mimo że optycznie wydawały się od razu nielegalne. Ekipy nauczyły się naciągać je z pomocą pasków ponad biodrami, które pierwotnie wprowadzono po to, aby nie opuszczać kroku niżej. Tymczasem odkryliśmy, że te – zamiast wszywane poziomo – były na różnej wysokości z przodu ciała i z tyłu. Różnice sięgały kilku centymetrów. Spróbowaliśmy zatem skorygować wytyczne co do tego obszaru stroju. Muszą być teraz absolutnie poziome.

– To dziwne. Przecież w trakcie LGP znów krążyły zdjęcia kombinezonów, które wyglądały jak dżinsy hip-hopowców.
– Ale już nie będą, bo to przepis, który zacznie obowiązywać od Pucharu Świata w Wiśle. Zatwierdziliśmy go na spotkaniu na dobę przed finałem letniego cyklu w Klingenthal.

– Czy kontrolera bolą komentarze ze strony mniejszych ekip, że obowiązują "podwójne standardy", że się was "oszukuje", że to "niedorzeczne" i "żałosne"? Pytam, bo nie brakowało takich choćby w trakcie igrzysk w Pekinie.
– Tak, bolą. Choć – niestety – sprzęt do skoków, szczególnie kombinezony, to dość wyspecjalizowane technologie. Im mniej masz środków na ich dopracowywanie, tym bardziej będziesz z tyłu względem czołówki, którą stać na setki eksperymentów. Tak wygląda każdy sport. Innowacje są nieodłączną częścią rywalizacji, a naszym zadaniem jest reagowanie na nowinki. Nawet jeżeli chcielibyśmy wspierać skracanie tej przepaści, nie mamy takich narzędzi. Każdego lata FIS analizuje, co zobaczyła i następnie reguluje przepisy, umożliwiając oficjalnie nowe rozwiązania tudzież ich zakazując. Gdybym miał określić, co jest najtrudniejsze w moim nowym zadaniu, to wskazałbym chyba właśnie ten element. Wydarzenia z zimy zawsze są konsekwencją granic, jakie wytyczymy w przerwie między sezonami. Później po prostu należy ich nie przekraczać.

– A jednak każdy próbuje przekraczać.
– Bo każdy chce wygrać.

– Dlaczego 20 lat temu, gdy też każdy chciał wygrywać, o sprzęcie mówiło się znacznie mniej? Co poszło skokom źle, że dziś temat kombinezonów bywa ważniejszy niż to, kto zajął pierwsze miejsce?
– Kiedyś nie mierzono sprzętu aż tak dokładnie jak obecnie. I chyba nie posiadano badań, które tak jednoznacznie potwierdzałyby, jak duży wpływ ten sprzęt ma na osiągany rezultat. Dziś już każdy to wie, dlatego właśnie temat tak rozgrzewa środowisko. Trudno będzie kliknąć palcami i z tym skończyć. Można tylko dbać o sprawiedliwość. Mam cel, aby z naszej strony jeszcze wzbić to na wyższy poziom.

Rewolucja w skokach. FIS straci monopol na konkursy?

Czytaj też

Adam Małysz i Sandro Pertile (fot. PAP).

Rewolucja w skokach. FIS straci monopol na konkursy?

Na kontrolę jak po wyrok. Mika Jukkara i sekrety kombinezonów
Mika Jukkara odpowiada w FIS za kontrolę kombinezonów i sprzętu skoczków
Na kontrolę jak po wyrok. Mika Jukkara i sekrety kombinezonów

W weekend PŚ w Wiśle. Sprawdź program i plan transmisji w TVP

Czytaj też

PŚ w Wiśle, skoki w Wiśle, PŚ Wisła transmisja, PŚ Wisła na żywo, skoki Wisła na żywo, skoki Wisła transmisja

W weekend PŚ w Wiśle. Sprawdź program i plan transmisji w TVP

– W jaki sposób?
– Nowym narzędziem. Chcę, aby za rok skoczków mierzyli już naukowcy i skan komputerowy ciała. To będzie bezdyskusyjne. Uważam, że byłby to milowy krok dla Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Będziemy mieli obiektywne, precyzyjne dane, do których później porównamy wymiary sprzętu. To również ważne z punktu widzenia etyki. Ręczne pomiary okolic krocza wzbudzają kontrowersje i pewien niesmak.

– Romantycy skoków mówią: a może po prostu wróćmy do zasad sprzed 20 lat?
– To niemożliwe.

– Dlaczego?
– Zmieniły się technologie, profile skoczni, wszystko. Skoczkowie w sprzęcie z przełomu milleniów i współczesne skocznie byłyby jak dwa puzzle, których nie da się połączyć.

– To zweryfikujmy kolejne opcje. Czy FIS mogłaby sama szyć stroje dla ekip na Puchar Świata?
– Dyskutowaliśmy o tym. Tylko że to byłoby trudne, bo ekipy adaptują kombinezony często na godziny przed startem zawodów. Ma na to wpływ zmienna masa ciała skoczków, u kobiet także wymiary ciała, które mogą zmieniać się np. z uwagi na menstruację. Człowiek jest też wyższy o poranku, a niższy wieczorami. Trudno wyobrazić sobie, jak liczny sztab ludzi musiałby być pod skocznią, żeby na bieżąco móc pomagać zawodnikom przy nagłych potrzebach przeszywania strojów. Na dziś to nierealne.

– Kolejny pomysł brzmi: sprawdzać sprzęt wszystkim przed konkursami, a później zamykać go w magazynie na cały weekend zawodów. Sandro Pertile sam o tym wspominał.
– Być może jeszcze tej zimy raz lub dwa przeprowadzimy test, czy to możliwe. I wiosną zastanowimy się, czy to możliwe na stałe. To pomysł, który narodził się jesienią. Nie wiemy jeszcze jednak, gdzie tego spróbujemy. Za wcześnie na szczegóły.

W weekend PŚ w Wiśle. Sprawdź program i plan transmisji w TVP

Czytaj też

PŚ w Wiśle, skoki w Wiśle, PŚ Wisła transmisja, PŚ Wisła na żywo, skoki Wisła na żywo, skoki Wisła transmisja

W weekend PŚ w Wiśle. Sprawdź program i plan transmisji w TVP

Niewiarygodne! Polak przeskoczył skocznię w Planicy. Ma 15 lat [WIDEO]

Czytaj też

Kacper Tomasiak (fot. PZN/Instagram)

Niewiarygodne! Polak przeskoczył skocznię w Planicy. Ma 15 lat [WIDEO]

– A co ze z góry tworzoną listą skoczków do skontrolowania? Rok temu byliśmy zdumieni na wieść, że Mika Jukkara tworzy ją przed zawodami, zamiast obserwować konkurs i "polować" na nieuczciwych.
– Taka lista nadal będzie tworzona, ale musicie wiedzieć, że ona nie bierze się znikąd. Powstaje na podstawie obserwacji treningów i wcześniejszych zawodów. Do tego kontroler pracujący na rozbiegu może obecnie zgłaszać przez krótkofalówkę ew. nieprawidłowości i sugerować mi, że któryś ze startujących powinien zostać sprawdzony. Na pewno nie będę w trakcie Pucharu Świata wyłącznie siedział w kontenerze i odhaczał nazwiska na kartce.

– Powiedział pan, że nie został jeszcze znienawidzony. Co zrobić, żeby utrzymać ten status?
– Rozmawiać. I postępować czytelnie i klarownie.

– Niby niewiele.
– A jednocześnie wszystko, czego potrzeba. Tylko proszę pamiętać, że w rozmowie potrzeba dwóch stron, aby ta była wartościowa i czysta. To czasami bywa niełatwe. Domyślam się, że zwłaszcza przy okazji imprez mistrzowskich.

Niewiarygodne! Polak przeskoczył skocznię w Planicy. Ma 15 lat [WIDEO]

Czytaj też

Kacper Tomasiak (fot. PZN/Instagram)

Niewiarygodne! Polak przeskoczył skocznię w Planicy. Ma 15 lat [WIDEO]

Zobacz też
Pożegnanie mistrza świata. Zobacz ostatni skok Eisenbichlera [WIDEO]
Markus Eisenbichler podczas swojego ostatniego weekendu ze skokami w karierze (fot. Getty Images)

Pożegnanie mistrza świata. Zobacz ostatni skok Eisenbichlera [WIDEO]

| Skoki narciarskie 
Czas na finał PŚ w skokach! Zobacz program lotów w Planicy
Skoki narciarskie Planica 2025. Terminarz zawodów PŚ (27-30 marca). O której kwalifikacje i konkursy? [daty, godziny]

Czas na finał PŚ w skokach! Zobacz program lotów w Planicy

| Skoki narciarskie 
Tschofenig triumfuje. Zobacz klasyfikację generalną PŚ i Pucharu Narodów
Klasyfikacja generalna PŚ w skokach narciarskich 2024/25 [AKTUALIZACJA]

Tschofenig triumfuje. Zobacz klasyfikację generalną PŚ i Pucharu Narodów

| Skoki narciarskie 
Kiedy ostatni konkurs PŚ? Sprawdź kalendarz sezonu 24/25
Kiedy konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich? Sprawdź terminarz sezonu 2024/25

Kiedy ostatni konkurs PŚ? Sprawdź kalendarz sezonu 24/25

| Skoki narciarskie 
Planica: Polacy zagrozili mistrzom świata!
(fot. Getty)

Planica: Polacy zagrozili mistrzom świata!

| Skoki narciarskie 
wyniki
terminarz
klasyfikacje
Wyniki
dzisiaj
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1749.3

2

Niemcy
Niemcy

1720.2

3

Słowenia
Słowenia

1707.2

4

Polska
Polska

1680.6

5

Japonia
Japonia

1673.1

6

Norwegia
Norwegia

1484.1

7

Szwajcaria
Szwajcaria

1458.0

8

USA
USA

1350.9

9

Finlandia
Finlandia

561.6

10

Kazachstan
Kazachstan

551.6

Rozwiń
28 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Domen Prevc
Domen Prevc

459.1

2

Anze Lanisek
Anze Lanisek

454.8

5

Stefan Kraft
Stefan Kraft

433.5

7

Karl Geiger
Karl Geiger

418.3

8

Jan Hoerl
Jan Hoerl

418.2

10

Pius Paschke
Pius Paschke

409.4

11

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

409.1

12

Timi Zajc
Timi Zajc

408.7

13

Ren Nikaido
Ren Nikaido

404.1

14

Kamil Stoch
Kamil Stoch

401.1

16

Antti Aalto
Antti Aalto

397.7

17

Piotr Żyła
Piotr Żyła

397.5

19

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

392.7

20

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

389.6

21

Artti Aigro
Artti Aigro

389.4

22

Lovro Kos
Lovro Kos

387.7

24

Yukiya Sato
Yukiya Sato

386.2

26

Rok Masle
Rok Masle

377.7

29

Alex Insam
Alex Insam

365.0

30

Jakub Wolny
Jakub Wolny

363.6

Rozwiń
27 marca 2025
Skoki narciarskie

2

Pius Paschke
Pius Paschke

228.9

4

Domen Prevc
Domen Prevc

225.7

5

Piotr Żyła
Piotr Żyła

225.5

6

Kamil Stoch
Kamil Stoch

225.3

7

Timi Zajc
Timi Zajc

225.0

8

Stefan Kraft
Stefan Kraft

218.2

12

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

211.6

13

Anze Lanisek
Anze Lanisek

211.0

14

Antti Aalto
Antti Aalto

210.0

15

Jan Hoerl
Jan Hoerl

209.1

18

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

205.3

19

Karl Geiger
Karl Geiger

202.9

20

Lovro Kos
Lovro Kos

202.5

21

Sandro Hauswirth
Sandro Hauswirth

202.1

22

Ren Nikaido
Ren Nikaido

201.2

23

Yukiya Sato
Yukiya Sato

197.0

25

Stephan Embacher
Stephan Embacher

196.4

27

Artti Aigro
Artti Aigro

193.6

Rozwiń
23 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Słowenia
Słowenia

813.4

2

Austria
Austria

809.3

3

Japonia
Japonia

802.5

4

Niemcy
Niemcy

762.1

5

Polska
Polska

699.9

6

Finlandia
Finlandia

681.3

7

Szwajcaria
Szwajcaria

667.2

8

USA
USA

601.6

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

Rozwiń

1

Słowenia
Słowenia

543.5

2

Austria
Austria

539.5

3

Japonia
Japonia

535.4

4

Niemcy
Niemcy

507.2

5

Polska
Polska

471.2

6

Finlandia
Finlandia

453.5

7

Szwajcaria
Szwajcaria

445.8

8

USA
USA

412.2

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

13

Chiny
Chiny

178.5

14

Kazachstan
Kazachstan

163.0

15

Turcja
Turcja

153.6

Rozwiń
Terminarz
jutro
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1755
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
1623
3
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
1268
4
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
966
5
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
964
6
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
956
7
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
955
8
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
929
9
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
865
10
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
717
11
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
696
12
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
678
13
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
612
14
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
592
15
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
587
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
548
17
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
474
18
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
447
19
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
430
20
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
267
21
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
256
22
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
242
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
233
24
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
231
25
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
211
26
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
206
27
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
170
28
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
169
29
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
157
30
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
145
31
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
141
32
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
139
33
Killian Peier
Killian Peier
 
 
130
34
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
120
35
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
119
36
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
106
37
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
101
38
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
88
39
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
80
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
76
41
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
76
42
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
72
43
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
72
44
Yukiya Sato
Yukiya Sato
 
 
69
45
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
59
46
Alex Insam
Alex Insam
 
 
55
47
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
47
48
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
32
49
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
27
51
Eric Belshaw
Eric Belshaw
 
 
26
52
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
53
Maciej Kot
Maciej Kot
 
 
13
54
Yanick Wasser
Yanick Wasser
 
 
13
55
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
56
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
57
Jason Colby
Jason Colby
 
 
11
58
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
10
59
Eetu Nousiainen
Eetu Nousiainen
 
 
7
60
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
61
Rok Masle
Rok Masle
 
 
5
62
Soelve Jokerud Strand
Soelve Jokerud Strand
 
 
5
63
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
64
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
65
Rok Oblak
Rok Oblak
 
 
2
66
Kasperi Valto
Kasperi Valto
 
 
2
67
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
68
Andrew Urlaub
Andrew Urlaub
 
 
1
69
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
70
Tomas Kuisma
Tomas Kuisma
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Mecz na szczycie Betclic 2 Ligi. Oglądaj!
trwa
Mecz na szczycie Betclic 2 Ligi. Oglądaj!
| Piłka nożna / Betclic 2 Liga 
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wieczysta Kraków. Betclic 2 Liga, 24. kolejka. Transmisja online na żywo w TVP Sport (29.03.2025)
Kadrowicz może przejść do historii. Żaden Polak tego nie zrobił
Igor Milicić junior powalczy o mistrzostwo NCAA (fot. Getty).
Kadrowicz może przejść do historii. Żaden Polak tego nie zrobił
| Koszykówka 
Rewelacyjny wynik w lidze. Kolejne zwycięstwo
Winnipeg Jets wygrali 50. mecz w NHL (fot. Getty).
Rewelacyjny wynik w lidze. Kolejne zwycięstwo
| Hokej 
Pożegnanie mistrza świata. Zobacz ostatni skok Eisenbichlera [WIDEO]
Markus Eisenbichler podczas swojego ostatniego weekendu ze skokami w karierze (fot. Getty Images)
Pożegnanie mistrza świata. Zobacz ostatni skok Eisenbichlera [WIDEO]
| Skoki narciarskie 
Zwycięski powrót największej gwiazdy. Cenna wygrana
Stephen Curry w świetnym stylu wrócił do gry (fot. Getty).
Zwycięski powrót największej gwiazdy. Cenna wygrana
| Koszykówka / NBA 
Mamy olimpijską kwalifikację. Wielki sukces Polki!
Jekaterina Kurakowa wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie (fot. Getty).
Mamy olimpijską kwalifikację. Wielki sukces Polki!
| Inne zimowe / Łyżwiarstwo 
Czas na finał PŚ w skokach! Zobacz program lotów w Planicy
Skoki narciarskie Planica 2025. Terminarz zawodów PŚ (27-30 marca). O której kwalifikacje i konkursy? [daty, godziny]
Czas na finał PŚ w skokach! Zobacz program lotów w Planicy
| Skoki narciarskie 
Do góry