Już w najbliższy piątek, 10 listopada, rozpoczną się mistrzostwa świata U-17. W Indonezji powalczy także reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Włodarskiego. Poniżej można zapoznać się z listą stadionów, na których rozgrywane będą mecze turnieju. Transmisje ze wszystkich spotkań mundialu w Telewizji Polskiej.
Stadiony MŚ U-17 2023. Gdzie zagrają Polacy na mundialu w Indonezji?
Polacy rywalizację w mistrzostwach rozpoczną od dwóch meczów na Si Jalak Harupat Stadium w Bandungu. To właśnie tam zmierzą się z Japonią (11 listopada) i Senegalem (14 listopada). Na swoje ostatnie grupowe spotkanie Biało-Czerwoni udadzą się do stolicy kraju, Dżakarty, która oddalona jest od miejsca rozgrywania poprzednich meczów o 150 kilometrów.
Z Argentyną Polacy zmierzą się 17 listopada na najnowszym stadionie mundialu – Jakarta International Stadium. Obiekt ten został otwarty w kwietniu 2022 roku. Może pomieścić ponad 80 tysięcy widzów.
– sobota, 11 listopada: Japonia – Polska (10:00)
– wtorek, 14 listopada: Senegal – Polska (10:00)
– piątek, 17 listopada: Polska – Argentyna (10:00)
Stadiony mistrzostw świata U-17 w piłce nożnej w Indonezji 2023 [LISTA]
Jakarta International Stadium, Dżakarta
Stadion w ponad 13-milionowej stolicy kraju jest największym obiektem, na których będą mogli grać młodzi zawodnicy podczas mundialu. Jego oficjalna pojemność to 82 tysiące miejsc siedzących, ale na mistrzostwach dostępne będzie 23 442 z nich. Z budową obiektu były niemałe problemy, ponieważ znajduje się on na grząskim terenie i niemożliwe było wybudowanie kondygnacji podziemnych. W kwietniu 2022 roku stadion otworzył młodzieżowy turniej piłkarski, w którym zagrały m.in. FC Barcelona U18 i Atletico Madryt U18. Jakarta International Stadium należy do najwyższych na świecie, a ponadto posiada rozsuwany dach.
Si Jalak Harupat Stadium, Bandung
Pomimo, że ten niespełna 30-tysięczny obiekt przypisywany jest do miasta Bandung, to tak naprawdę znajduje się na jego południowych obrzeżach, we wsi Soreang. Stadion ten podczas mundialu U17 będzie mogło wypełnić 22 700 fanów, a w 2018 roku miał on okazję gościć Igrzyska Azjatyckie. Został on zbudowany w tradycyjnym układzie z bieżnią, która spełnia międzynarodowe normy. Co ciekawe, powstał na początku XXI wieku na polach uprawnych, a jego koszt wzbudził niemałe poruszenie, ponieważ ostatecznie wydano na niego prawie dwa razy więcej, niż planowano (70 milionów rupii indonezyjskich). Grało na nim wiele lokalnych drużyn, m.in. siedmiokrotny mistrz kraju – Persib Bandung.
Manahan Stadium, Surakarta
Przenosząc się dalej na zachód od stolicy kraju, natrafimy na Manahan Stadium w Surakarcie. To właśnie na tej perełce, położonej w centrum półmilionowego miasta, odbędą się półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał mistrzostw świata U17. Dobra lokalizacja stadionu na środku wyspy Jawa sprawia, że obiekt ten jest dostępny dla fanów z innych miast, a nawet z blisko położonych krajów. Dla widzów na mundialu dostępne będzie 19 700 miejsc.
Gelora Bung Tomo Stadium, Surabaja
Ostatni stadion mundialu U17 położony jest najdalej od stolicy, bo prawie 800 kilometrów. Jednocześnie jest najbardziej "klimatyczny" z powodu niecodziennego designu i położenia blisko podmokłych terenów. Został otwarty w 2010 roku i będzie mogło na nim zasiadać najwięcej kibiców ze wszystkich dostępnych na turnieju obiektów – aż 44 200 fanów. Obiekt słynie z niesamowitej atmosfery, jaką tworzą na nim sympatycy klubu Persebaya Surabaja. To właśnie na nim rozegrany zostanie mecz otwarcia mistrzostw pomiędzy Indonezją a Ekwadorem.
Czytaj też: MŚ U17. Czterej zawodnicy usunięci z kadry po skandalu. Co to oznacza dla reprezentacji Polski?