Argentyna okazała się lepsza od Chorwacji i zameldowała się w finale mistrzostw świata! Piłkarze Lionela Scaloniego rozegrali kapitalne zawody. A jak na murawie Lusail Iconic Stadium zaprezentowali się zawodnicy Zlatko Dalicia? Sprawdźcie oceny obu drużyn!
Argentyna:
Nie miał wiele pracy w tym meczu. Chorwaci oddali pierwszy celny strzał w drugiej połowie i Martinez poradził sobie z nim bez problemu.
Biegał od jednego pola karnego do drugiego. Bardzo aktywny w ofensywie, ale też dobrze ustawiony, kiedy trzeba było bronić.
Argentyńska obrona była bardzo dobrze dysponowana. Potencjał ofensywny Chorwatów został skutecznie zniwelowany i duży była w tym zasługa Romero.
W pierwszej połowie przyjął mocny strzał na twarz. Jak zwykle nie brakowało mu nieustępliwości. Był pewny w swoich ruchach podobnie jak Romero.
Świetny występ obrońcy Lyonu. Zagrał w miejsce Acuny i dał mocny argument do tego, żeby wystąpić od pierwszej minuty w wielkim finale.
Był wszędzie. Wykonał mnóstwo pracy niewidocznej na pierwszy rzut oka. Poza tym posłał jedno kluczowe podanie.
Zagrał w wyjściowej jedenastce kosztem Angela Di Marii i nie zmarnował tej szansy. Był przez wielu krytykowany, ale z Chorwacją pokazał, że można na niego stawiać.
Po raz kolejny nie zawiódł. Piłkarz Benfiki robi furorę na tym mundialu i pewnie kwestią czasu jest, kiedy otrzyma ofertę od klubu z TOP 5 lig europejskich. Z Chorwacją grał w swoim stylu, odważnie i z dużym pożytkiem dla drużyny.
Strzelec pierwszego gola z Polską znów potwierdził jak ważny jest dla trenera Scaloniego. Bardzo dobrze uzupełniał się z Moliną, na czym korzystał zespół.
Absolutny popis piłkarza PSG. Jego asysta przy trzeciej bramce przejdzie do historii mundiali. Messi robi wszystko, że pójść w ślady Maradony i sięgnąć po mistrzostwo świata.
Gracz meczu. Dwa gole i wywalczony rzut karny. Wspaniale oglądało się napastnika Manchesteru City. Przebojowość, odwaga i bajeczna technika – to był popis Alvareza.
Pojawił się na boisku w 62. minucie w miejsce Leandro Paredesa. Wpasował się w solidną grę drużyny.
Exequiel Palacios, Paulo Dybala, Angel Correa i Juan Foyth grali za krótko, żeby wystawić im ocenę.
REPREZENTACJA CHORWACJI [OCENY]
Choć obronił strzały Fernandeza i Mac Allistera, to sprokurował rzut karny. Nie był w stanie zatrzymać nie tylko uderzenia Messiego, ale i kopnięć Alvareza.
Josip Juranović – 2
Od pierwszych minut Chorwaci unikali gry jego stroną. Nie bez przyczyny. W ataku Juranović zazwyczaj zawodził, a w obronie radził sobie jeszcze gorzej. Popełnił błąd przy golu na 0:2, dając się ograć Alvarezowi.
Dejan Lovren – 3
Aktywny w rozegraniu i... to by było na tyle. Złamał linię spalonego, pozwalając Alvarezowi dopaść do piłki zagranej z głębi pola. Przez jego opieszałość Livaković musiał sfaulować argentyńskiego napastnika.
Josko Gvardiol – 4
Świetnie wyprowadzał piłkę i nieźle radził sobie w obronie. Przy pierwszej bramce nie zrozumiał się jednak z Lovrenem. Skrócił pole gry, gdy jego partner cofał się pod bramkę. Wykorzystał to Alvarez. W drugiej połowie dał się za to w prosty sposób ograć Messiemu.
Borna Sosa – 3
Aktywny w budowaniu akcji po lewej stronie. Często wymieniał się pozycją z Perisiciem. Dużo gorzej radził sobie w obronie, czego potwierdzeniem był błąd przy drugim golu. Zszedł z boiska już w przerwie.
Marcelo Brozović – 5
Kluczowy piłkarz w rozegraniu. Schodził tam, gdzie akurat był potrzebny. Często nawet między stoperów. Dzięki jego zaangażowaniu Chorwaci dominowali w środku pola. Podobnie jak Sosa miał jednak wkład w drugą bramkę Argentyńczyków. Z powodu urazu opuścił boisko w 50. minucie.
Luka Modrić – 6
Standard. Modrić aktywny był w każdej fazie. Pomagał stoperom w rozegraniu, by chwilę później kierować grą na połowie rywala. Zazwyczaj ustawiał się bliżej prawej strony, wspomagając Juranovicia. Zszedł z boiska w 81. minucie.
Mateo Kovacić – 6
Gdy dostawał piłkę, rywale byli w strachu. Ruszał środkiem pola niczym czołg, nie obawiając się straty. Zyskiwał metry samym prowadzeniem. Na niewiele się to jednak zdawało... Ukarany żółtą kartką za dyskusje.
Mario Pasalić – 3
Zupełnie niewidoczny. Głównie dlatego, że odgrywał niewdzięczną rolę. W defensywie grał jako prawy wahadłowy w ustawieniu 5-2-3, a w ataku był fałszywym skrzydłowym. Dalić zdjął go z boiska już w przerwie.
Ivan Perisić – 6
Aktywny w budowaniu ataków, często wspierał Sosę po lewej stronie. Po przerwie przeszedł na pozycję lewego obrońcy, lecz przez większość czasu grał na połowie rywala. Uzupełniał się z Orsiciem.
Andrej Kramarić – 3
Aktywny w pressingu, szukający gry, ale... to wszystko. Partnerzy nie stwarzali mu sytuacji strzeleckich, przez co nie mógł zagrozić bramce Martineza. Po przerwie grał jako "10", ale niewiele to zmieniało. Zszedł z boiska w 72. minucie.
ZMIENNICY
Mislav Orsić – 3
Wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Zajął miejsce na lewym skrzydle. Choć kilkukrotnie schodził na prawą nogę i szukał strzału, to nie stworzył żadnego zagrożenia.
Nikola Vlasić – 4
Wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Zajął miejsce na prawym skrzydle. Zazwyczaj aktywny w obronie, gdy łatał dziury po Juranoviciu.
Bruno Petković – 3
Wszedł na boisko w 50. minucie. Zajął miejsce na szpicy. Dobrze grał plecami do bramki i utrzymywał się przy piłce. W polu karnym brakowało mu jednak konkretów.
Marko Livaja – 3
Wszedł na boisko w 72. minucie i nie wyróżnił się niczym specjalnym.
Lovro Majer – grał zbyt krótko, by zostać ocenionym
Kontenery się przydały. Katar pomaga ofiarom trzęsienia ziemi
Meksykanie ukarani przez FIFA za mecz z Polską na MŚ
Rywale ukarani. Muszą zapłacić za zachowanie w trakcie meczu z Polakami
Argentyńczyk ujawnia: przy 0:1 Polak poprosił mnie, by więcej nie strzelać
Ale numer! Messi pozował do zdjęć z... podróbką pucharu
Nagroda nie dla Marciniaka! Na mundialu najlepszy był inny sędzia
Szał na punkcie koszulek Argentyny. Chcesz kupić? Poczekasz długo
"Aż spadłem z łóżka..." Francuski sędzia ocenił pracę Marciniaka
Każdy będzie mógł zobaczyć... łóżko Messiego. Gratka dla kibiców!
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (938 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.