| Skoki

Skocznia oparta o... piramidę! Szef PŚ wozi ze sobą wizualizację

Co pamiętamy z sezonu 2023/24 w skokach narciarskich (fot. Getty/TVP)
Co pamiętamy z sezonu 2023/24 w skokach narciarskich (fot. Getty/TVP)
Michał Chmielewski, Mateusz Leleń

Czy Stefan Kraft królem jest i basta? Kto najbardziej wkurzył tej zimy w skokach narciarskich i czy Joe Biden trząsł Białym Domem na skoki Tate’a Frantza? Po co istnieje Raw Air? O tym wszystkim w podsumowaniu Pucharu Świata 2023/24 rozmawiają dziennikarze TVP Sport – Michał Chmielewski i Mateusz Leleń.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ
Radykalna decyzja lidera. Odchodzi z kadry

Czytaj też

Niko Kytosaho (fot. Getty)

Radykalna decyzja lidera. Odchodzi z kadry

Tysiące skoków, kilkadziesiąt konkursów i jeszcze kwalifikacje, treningi, tematy poboczne. Sezon 2023/24 skoków narciarskich za nami. Jedni powiedzą, że był to sezon słaby. Inni – że wybitny, a prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. A my teraz spróbujemy ją wyłuskać. Bo też mamy różne opinie. Mateusz Leleń o Michale Chmielewskim powie, że to porywczy i trochę szalony idealista, który czasami najpierw powie, a potem pomyśli. Ekscentryk. Chmielewski o Leleniu natomiast, że to zimny analityk, który waży każde słowo. A każdą sytuację obraca w liczby i twarde argumenty. Tu jest mózg, a nie serce. A raczej twardy dysk. W każdym razie: to duet, który do podsumowań po prostu warto było ze sobą zestawić. Dlatego zestawiliśmy.

***

MATEUSZ LELEŃ: – Jesteś nie tylko dziennikarzem, ale też należysz do ekipy inSJders, którą poza skoczniołastwem spaja też postulat "against modern ski jumping". Pewnie po sezonie 2023/24 powiesz: Daniel Huber powinien mieć rekord świata!

MICHAŁ CHMIELEWSKI: – Musimy od razu rozdrapywać takie rany?

LELEŃ: – Podnoszę temperaturę. Niech czytelnicy nie wychodzą po pierwszym pytaniu!

CHMIELEWSKI: – To, co działo się w niedzielę w Planicy, było laboratorium pod taki skok. Chłop w pięknej formie, skocznia wyrównana ratrakiem po opadach, słońce, wiaterek pod narty i 20 tys. ludzi na widowni. Lądował po 247 metrów, wykonując telemark. Powiedz mi, że taką zabawę naprawdę warto było kończyć w taki sposób. Powiedz mi, że o to chodzi w sporcie. Powiedz mi, że takiej decyzji o obniżaniu dla Daniela – wówczas wizerunkowo czystej – nie mógłby podejmować Andreas Widhoelzl. Musiało jury. Jak zwykle. Patrz, zima się skończyła, a ja nadal wychodzę na naczelnego marudę. No, tylko że tu naprawdę zostaje niedosyt. Odkąd w Planicy zmienił się delegat z Bertila Palsruda na Ivo Gregera, ani razu Czech nie dopuścił do skoku choćby na 250. metr! Po to ją budowano?

LELEŃ: – Powstała dla nowych rekordów, bo to one napędzają każdą dyscyplinę, a my na kolejny czekamy już długich siedem lat. Stagnacja, o której wie sam Sandro Pertile. Trochę można mu zarzucić, ale w tym sezonie trochę u mnie zaplusował luzem. Pamiętasz, jak spotkaliśmy go na Kulm? Piekielnie wiało, pokrywa śniegu na zeskoku pewnie ledwo spełniana normy, a on krzyczy z kilku metrów: i wy naprawdę się dziwicie, że chciałbym skoków na Maracanie?

CHMIELEWSKI: – Obaj wiemy, że to fajny facet. Oby historia pokazała, że równie dobry menedżer, bo na razie chyba nie każdy mógłby odpowiedzieć tak na to pytanie. Powiem ci więcej: Sandro marzy się nie tylko Maracana. Poza Dubajem i Indiami, o których mu się śni, w styczniu pokazał mi wizualizację. Była na niej skocznia oparta o piramidę Chefrena w Gizie. Idźmy światowo, pewnie! Mam jednak jeden postulat – żebyśmy pamiętali też o tych krajach, które kiedyś w skokach lśniły, a dzisiaj dzieciaki skaczą tam w połatanych kombinezonach na brudnym igelicie. Skoki muszą "grzać", żeby się przyjmowały. Belki w górę, odrzućmy to przeklęte "safety first". Wiesz, gdzie tak było tej zimy?



Radykalna decyzja lidera. Odchodzi z kadry

Czytaj też

Niko Kytosaho (fot. Getty)

Radykalna decyzja lidera. Odchodzi z kadry

Tajemnicze pomiary w skokach. Postanowiliśmy oszukać skaner [WIDEO]
(fot. TVP)
Tajemnicze pomiary w skokach. Postanowiliśmy oszukać skaner [WIDEO]

LELEŃ: – Willingen!

CHMIELEWSKI: – Właśnie. Było absurdalnie, do organizatorów – a raczej FIS, że traktuje ich pobłażliwie – można mieć pretensje. Niemniej, skakano tam z jednej belki i nie używano narzędzia ich zmian jak zabawki. No i odbył się, zwłaszcza w niedzielę, festiwal lotów na 150 metrów i więcej. To są skoki, jakie kocham! To są skoki, które się niosą. Bo – przepraszam – ale takie Trondheim mnie usypiało, a nie niosło. Albo Oslo. Albo wiele innych.

LELEŃ: – Oslo to u mnie już jedynie sentyment do zwycięstw Małysza. Współcześnie ta skocznia do okropność.

CHMIELEWSKI: – Raw Air to zasadniczo nic, co jest warte szczególnego odnotowywania.

LELEŃ: – Bo tam jest już przesyt zimy.

CHMIELEWSKI: – I wiem, że Sandro widzi, że ogólnie kalendarz jest przesycony. Tylko co z tego? Kogo wywalisz?

LELEŃ: – Miałbym kilku kandydatów. Ale raczej nie nową Wislę. Drugie (a właściwie pierwsze) z "adamowych" miast doczekało się wreszcie przyjemniejszego obiektu. "Małe Vikersund" – mówił Jarek Krzak, a my się trochę śmialiśmy, bo przecież sympatyczny zawodnik Olimpijczyka Gilowice nigdy nie skakał na tamtejszej Bakken, ale skubany miał rację!

CHMIELEWSKI: – Bo to jest od niedawna żołnierz. Żołnierze mają sprawdzone informacje.

LELEŃ: – Tak jest! Ale właśnie, zostając przy Turnieju Polskim. Muszę przyznać się do jednej wpadki: przegapiłem skok Andrei Campreghera na 108,5 metra w Szczyrku. Spieszyłem się do studia, pani makijażystka zaprosiła na fotel, a w tym czasie Włoch przeskoczył skocznię i nie ustał. Lubię tego gościa, bo choć w karierze zdobył 3 punkty PŚ, to kilka razy zwrócił na siebie uwagę – choćby na Pucharze Kontynentalnym. Najpierw grzmotnął w Zakopanem 145 metrów, i znów upadł, a potem zaszalał u ciebie w studiu. Wypalił "Dzień dobry Polsko", czy jakoś tak, trochę jak muzyk ze sceny.

CHMIELEWSKI: – Czyli kategorię "Towarzyskie Odkrycie Zimy" mamy rozstrzygniętą, bo to zdanie podzielam. To przejdźmy przez inne "naj". Krótkie strzały, ja zaczynam. Kategoria: największe wrażenie. Sytuacja, skok lub nazwisko?

LELEŃ – Luz Ryoyu Kobayashiego. Horngacher z Wellingerem głowią się, jak go pokonać. A on jest jakby ponad: tak bardzo, że na kluczowy skok Turnieju wyruszył bez nart! Neo-Japończyk, jak sam się nazywa, stał się wykwintnym graczem. Wiesz, myślę że to on w Willingen trochę podgrzał nam Olka. Siedzieli już tylko we dwóch w poczekalni, a "Roy" z beztroskim uśmiechem podszedł życzyć powodzenia. Detal, ale finalnie Zniszczoł nie dźwignął presji. No, ale też tamta sytuacja była Polakowi potrzebna, wzmocniła na dalsze tygodnie.

CHMIELEWSKI: – Za drugim razem, w Lahti, już umiał. I w Planicy Olek też umiał i jeśli iść tym wątkiem, to dla mnie skok na 243metry Olka z Vikersund był czymś więcej niż dalekim lotem. To był stempel jakości nowego Zniszczoła. Wreszcie.

LELELŃ – Twój ruch. Obrazek zimy. Moment, który zostanie.

CHMIELEWSKI: – A co, jeśli powiem, że to nasza styczniowa rozmowa z Wojciechem Skupniem? 

LELEŃ: – Boss is here – powiedzieliśmy, gdy stanął w automatycznych drzwiach hotelu "Hyrny". Gasił papierosa. Nie ugasił swojej szczerości.

CHMIELEWSKI: – Ale jeszcze większa szczerość bije od Stanisława Snopka. Moment, w którym grał na pianinie w Tauplitz, to też dla mnie jeden z takich na całe życie. I to bez szluga! Inaczej, gdyby palił, Staszek nie potrafiłby przecież podbiec sto czternaście razy z rzędu po stromej ulicy w Zakopanem. To jest nasz redakcyjny Kasai. Ale dobrze, jego urok to żadna nowość. Postacią sezonu, taką nieoczywistą, był dla mnie Tate Frantz. A potem to przekształciło się w Erika Belshawa. Hej, hej, it’s Ju-Es-Ej! Takich juniorów chciałby mieć każdy trener. Co musiało się dziać w gabinecie Bidena, gdy Tate wygrał serię próbną w Wiśle.

LELEŃ: – Pewnie przyciął komara. A bardziej serio: zakładam, że Biden w ogóle nie wie, co to są skoki. A szkoda.

CHMILEWSKI: – I to niby ja jestem marudą.

LELEŃ: – Bardzo kibicuję obu Amerykanom, widzę u nich wielki entuzjazm, jak wtedy gdy w Wiśle płakali ze śmiechu w trakcie przebierania się Filipa Czyszanowskiego w kombinezon. Ale zostając przy postaciach nieoczywistych – trochę może przeginam – ale Pero Prevc. Przed sezonem robiłem power ranking i sromotnie pomyliłem się, bo nie wskazałem go w TOP 20. Ale gość w Grand Prix skakał dramatycznie. On w Rasnovie przegrał z Muminovem, Bedirem, Yamamoto i grupą tzw. "Norwegów z Generatora". To, jak odrodził się tej zimy, było wyjątkowe. Wręcz wzruszające.

CHMIELEWSKI: – Przyznam szczerze, że będąc na jego pożegnaniu, miałem gęsią skórkę. Dziwne. Bo to to samo uczucie, co przy niektórych skokach Polaków, a uczucie przecież było zgoła odmienne. Przyznaj szczerze: kto albo co w naszej ekipie wkurzyło cię najbardziej? Albo inaczej: ROZ-CZA-RO-WA-ŁO, żeby nie wpychać kija w mrowisko. Od siebie powiem: postawa Dawida Kubackiego. I w kontekście niechęci do treningów kosztem kiepskich startów, i jesiennego podważenia sztabu, i szukania postępu tam, gdzie trudno go było dostrzec, aż po notoryczne zrzucanie na warunki. "Na moje czucie skok był solidny" to polski cytat zimy. Powtarzany jak mantra, co w ustach takiego zawodnika wyglądało chyba mało wiarygodnie.


Sensacja XXI wieku. Tajemnica zaginionego rekordu w Szczyrku
(fot. TVP/PAP)
Sensacja XXI wieku. Tajemnica zaginionego rekordu w Szczyrku

LELEŃ: – Największym rozczarowaniem jest poziom sportowy polskiego zaplecza. Grupa statystów, lub – jak się dziś modnie mówi – "aktorów ze scenariusza", przejeździła zimę na miejscach w trzeciej "10" drugiej ligi. W skali światowej mam natomiast innego faworyta tej kategorii: myślałem, że denne telenowele powstają głównie w Wenezueli i (przepraszam Fatihu Ardo Ipcioglu) w Turcji. Tymczasem Johann Andre Forfang i koledzy zafundowali nam zmasowane ataki na Alexandra Stoeckla. Trener, który dał tamtejszym skokom każdy triumf, stał się trędowatym. Bez podania konkretnego powodu. Nie zapomnę ich busa, kiedy wyjeżdżali z Kulm. Grupa rozbitych, sfrustrowanych ludzi. Zawsze świecąca uśmiechem Silje Regine Brathen płakała. Było czuć, ze coś wisi w powietrzu.

CHMIELEWSKI: – Z tą różnicą, że w Norwegii związek ugiął się pod żądaniami zawodników, a u nas – gdy Jakub Wolny głośno powiedział, co myśli o współpracy z trenerem zaplecza – to został zawieszony. Swoją drogą, a propos pożegnań. Przyznaj się: kiedy w Ruce okazało się, że Kamil Stoch nawiązuje nowym kaskiem do okresu juniorskiego, pomyślałeś, że to początek końca? Bo mi przeszło to przez myśl. A mówię to nie bez przyczyny. Zastanawiam się, na ile rozwój zaplecza stopuje fakt, że w kadrze A są weterani. Takiej sytuacji nie było nigdy dotąd. Nie tak ekstremalnej. Oni są kryci. Nie mają na sobie odpowiedzialności. Przy czym – tak uważam – w tym nie ma żadnej winy weteranów. Jeżeli są lepsi, a są, to skaczą. A tamci, niestety, nadal się odbijają od ściany. 


LELEŃ: – Myślałem, że na początku zimy Kamil sam nie wiedział, czy to ostatni sezon. Ale z tym typowaniem końca bywa przewrotnie. Rok temu martwiliśmy się, czy Dawid wróci do skoków. Żyła – człowiek, który według mnie ma wszystko, aby startować jako 40-latek – zaromansuje zaraz z freakami i trochę się boję, żeby ten świat go nie wciągnął. Ale stawiam, że każdy z weteranów przystąpi do kolejnego cyklu.

CHMIELEWSKI: – Teraz uważaj. Czy Kamil Stoch wygra 40. konkurs w karierze?

LELEŃ: – Cytując klasyka: trzymajmy ręce za naszego skoczka! To jest coś, czego najbardziej życzysz sobie następnej zimy?

CHMIELEWSKI: – Nie najbardziej, ale życzę. A poza tym? To do jury: GATE UP! Co do polskich wątków, to chciałbym, żebyśmy znów, tak jak ostatnio, na październikowych mistrzostwach Polski cieszyli się, widząc obiecujące skoki przed zimą. Tylko żeby treningi, które będą po nich, tym razem nie były przestrzelone. Żeby wreszcie w naszej ekipie błysnął ktoś nowy, bo Zniszczoła to zna każdy. Może Amilkiewicz? Habdas? Juroszek? A na koniec życzę sobie jeszcze jednego. Żebyśmy za rok w podsumowaniu wcześniej niż na koniec wspomnieli o człowieku, który wygrał kryształową kulę!

LELEŃ: – Stefan Kraft – najskuteczniejszy skoczek naszych czasów. Wielki jest i basta.

CHMIELEWSKI: – Stefan Kraft wielki jest i basta. Ale gwiazdą, za którą podążają tłumy fanów, nie jest. I to też basta. Chociaż zapraszam do dyskusji.  

Zobacz też
Z Wielkopolski do kadry skoków. To on będzie bronił Polski przed FIS
fot.
tylko u nas

Z Wielkopolski do kadry skoków. To on będzie bronił Polski przed FIS

| Skoki 
Drastyczne cięcia w skokach? Cios! O jeden sami postulowaliśmy
Domen Prevc (fot. Getty)
polecamy

Drastyczne cięcia w skokach? Cios! O jeden sami postulowaliśmy

| Skoki 
Dodatkowe zawody w Planicy! Przełomowy konkurs
Nika Prevc (fot. Getty)

Dodatkowe zawody w Planicy! Przełomowy konkurs

| Skoki 
Nie będą mieli zawodów. Wielka dziura w kalendarzu skoczków
Maciej Kot – naczelny polski uczestnik Pucharu Kontynentalnego (fot. Getty)

Nie będą mieli zawodów. Wielka dziura w kalendarzu skoczków

| Skoki 
Wyciskał sztangę jak nikt na świecie. Teraz bierze się za skoczków
Kamil Stoch wygrywał złoto w Soczi już przy współpracy z Michałem Wilkiem (fot. Getty, wilksport.pl)
tylko u nas

Wyciskał sztangę jak nikt na świecie. Teraz bierze się za skoczków

| Skoki 
wyniki
klasyfikacje
Wyniki
30 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Anze Lanisek
Anze Lanisek

482.1

2

Domen Prevc
Domen Prevc

475.0

6

Pius Paschke
Pius Paschke

438.9

9

Jan Hoerl
Jan Hoerl

420.4

10

Karl Geiger
Karl Geiger

419.8

11

Timi Zajc
Timi Zajc

419.7

12

Stefan Kraft
Stefan Kraft

413.3

13

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

412.5

14

Markus Mueller
Markus Mueller

403.1

15

Kamil Stoch
Kamil Stoch

400.8

16

Antti Aalto
Antti Aalto

400.4

17

Ren Nikaido
Ren Nikaido

399.4

18

Lovro Kos
Lovro Kos

397.9

19

Artti Aigro
Artti Aigro

397.1

21

Tate Frantz
Tate Frantz

384.2

22

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

382.3

26

Jakub Wolny
Jakub Wolny

364.5

27

Valentin Foubert
Valentin Foubert

357.3

28

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

355.7

29

Killian Peier
Killian Peier

320.5

30

Kevin Bickner
Kevin Bickner

314.1

Rozwiń
29 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1749.3

2

Niemcy
Niemcy

1720.2

3

Słowenia
Słowenia

1707.2

4

Polska
Polska

1680.6

5

Japonia
Japonia

1673.1

6

Norwegia
Norwegia

1484.1

7

Szwajcaria
Szwajcaria

1458.0

8

USA
USA

1350.9

9

Finlandia
Finlandia

561.6

10

Kazachstan
Kazachstan

551.6

Rozwiń
28 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Domen Prevc
Domen Prevc

459.1

2

Anze Lanisek
Anze Lanisek

454.8

5

Stefan Kraft
Stefan Kraft

433.5

7

Karl Geiger
Karl Geiger

418.3

8

Jan Hoerl
Jan Hoerl

418.2

10

Pius Paschke
Pius Paschke

409.4

11

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

409.1

12

Timi Zajc
Timi Zajc

408.7

13

Ren Nikaido
Ren Nikaido

404.1

14

Kamil Stoch
Kamil Stoch

401.1

16

Antti Aalto
Antti Aalto

397.7

17

Piotr Żyła
Piotr Żyła

397.5

19

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

392.7

20

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

389.6

21

Artti Aigro
Artti Aigro

389.4

22

Lovro Kos
Lovro Kos

387.7

24

Yukiya Sato
Yukiya Sato

386.2

26

Rok Masle
Rok Masle

377.7

29

Alex Insam
Alex Insam

365.0

30

Jakub Wolny
Jakub Wolny

363.6

Rozwiń
27 marca 2025
Skoki narciarskie

2

Pius Paschke
Pius Paschke

228.9

4

Domen Prevc
Domen Prevc

225.7

5

Piotr Żyła
Piotr Żyła

225.5

6

Kamil Stoch
Kamil Stoch

225.3

7

Timi Zajc
Timi Zajc

225.0

8

Stefan Kraft
Stefan Kraft

218.2

12

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

211.6

13

Anze Lanisek
Anze Lanisek

211.0

14

Antti Aalto
Antti Aalto

210.0

15

Jan Hoerl
Jan Hoerl

209.1

18

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

205.3

19

Karl Geiger
Karl Geiger

202.9

20

Lovro Kos
Lovro Kos

202.5

21

Sandro Hauswirth
Sandro Hauswirth

202.1

22

Ren Nikaido
Ren Nikaido

201.2

23

Yukiya Sato
Yukiya Sato

197.0

25

Stephan Embacher
Stephan Embacher

196.4

27

Artti Aigro
Artti Aigro

193.6

Rozwiń
23 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Słowenia
Słowenia

813.4

2

Austria
Austria

809.3

3

Japonia
Japonia

802.5

4

Niemcy
Niemcy

762.1

5

Polska
Polska

699.9

6

Finlandia
Finlandia

681.3

7

Szwajcaria
Szwajcaria

667.2

8

USA
USA

601.6

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

Rozwiń
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1805
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
1652
3
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
1290
4
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
1056
5
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
1006
6
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
996
7
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
989
8
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
955
9
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
910
10
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
776
11
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
726
12
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
678
13
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
638
14
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
612
15
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
587
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
572
17
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
474
18
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
458
19
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
444
20
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
267
21
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
267
22
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
266
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
245
24
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
242
25
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
212
26
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
211
27
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
173
28
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
171
29
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
165
30
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
158
31
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
157
32
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
157
33
Killian Peier
Killian Peier
 
 
132
34
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
127
35
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
122
36
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
116
37
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
111
38
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
88
39
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
80
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
76
41
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
76
42
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
72
43
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
72
44
Yukiya Sato
Yukiya Sato
 
 
69
45
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
59
46
Alex Insam
Alex Insam
 
 
55
47
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
47
48
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
32
49
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
27
51
Eric Belshaw
Eric Belshaw
 
 
26
52
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
53
Maciej Kot
Maciej Kot
 
 
13
54
Yanick Wasser
Yanick Wasser
 
 
13
55
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
56
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
57
Jason Colby
Jason Colby
 
 
11
58
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
10
59
Eetu Nousiainen
Eetu Nousiainen
 
 
7
60
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
61
Rok Masle
Rok Masle
 
 
5
62
Soelve Jokerud Strand
Soelve Jokerud Strand
 
 
5
63
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
64
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
65
Kasperi Valto
Kasperi Valto
 
 
2
66
Rok Oblak
Rok Oblak
 
 
2
67
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
68
Andrew Urlaub
Andrew Urlaub
 
 
1
69
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
70
Tomas Kuisma
Tomas Kuisma
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Sportowy wieczór (22.04.2025)
Sportowy wieczór (22.04.2025)
| Sportowy wieczór 
Sportowy wieczór (22.04.2025) [transmisja na żywo, online, live stream]
Barcelona zdominowała rywala i... mogła źle skończyć
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)
nowe
Barcelona zdominowała rywala i... mogła źle skończyć
| Piłka nożna / Hiszpania 
Serie A. Kolejne spotkania przełożone
Papież Franciszek był wielkim fanem sportu (fot. Getty Images)
nowe
Serie A. Kolejne spotkania przełożone
| Piłka nożna / Włochy 
Gol w ostatniej minucie zadecydował w hicie Premier League!
Remis pucharowiczów może mieć wpływ na układ tabeli na koniec sezonu (fot. Getty Images)
Gol w ostatniej minucie zadecydował w hicie Premier League!
| Piłka nożna / Anglia 
Historyczny triumf! Mistrzostwo Polski po pięciu latach niepowodzeń
Siatkarki Developresu Rzeszów (fot. PAP)
pilne
Historyczny triumf! Mistrzostwo Polski po pięciu latach niepowodzeń
| Siatkówka / Rozgrywki Ligowe 
UEFA wypłaca pieniądze. W Polsce najwięcej dla... Lecha Poznań
Piłkarze
UEFA wypłaca pieniądze. W Polsce najwięcej dla... Lecha Poznań
| Piłka nożna 
Raków się starał, ale Pogoń ich przycisnęła – tak wyglądała walka w środku pola! [WIDEO]
Mecz Pogoni z Rakowem wzbudził emocje, jak i kontrowersje (fot. PAP)
Raków się starał, ale Pogoń ich przycisnęła – tak wyglądała walka w środku pola! [WIDEO]
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Do góry