Gruzja powinna już grać w osłabieniu, gdy w doliczonym czasie strzeliła gola. Sędzia Alessandro Dudic ze Szwajcarii był jednak wtedy stanowczo zbyt tolerancyjny. W takich okolicznościach Gruzja pokonała Polskę 2:1 w meczu pierwszej kolejki mistrzostw Europy do lat 21 na Słowacji.
W 83. minucie, gdy mogło się wydawać, że Gruzinom zależy na utrzymaniu wyniku 1:1 w meczu z Polską, Dominik Marczuk biegł za piłką, która toczyła się w kierunku chorągiewki rożnej. Polak zaczął ją osłaniać licząc na to, że po chwili reprezentacja Polski będzie mogła wykonać rzut od bramki. Wtedy Giorgi Kwernadze popchnął Marczuka mocno oburącz w plecy w taki sposób, że obrońca musiał się przewrócić. Gdy sędzia Alessandro Dudic gwizdnął dyktując rzut wolny dla Polski, Kwernadze celowo odkopał piłkę w inne miejsce.
To było ewidentnie niesportowe zachowanie, za które Gruzin powinien zostać ukarany żółta kartką i w efekcie również czerwoną, ponieważ pierwszą żółtą zobaczył w 67. minucie. Powodem odkopania piłki było – to mniej prawdopodobne – niezadowolenie z powodu decycji sędziego, lub – to zdecydowanie bardziej prawdopodobne – chęć zagrania na czas, czyli wydłużenia przerwy w grze, żeby skrócić efektywny czas gry i zmniejszyć w ten sposób szanse Polaków na strzelenie zwycięskiego gola.
W każdym przypadku przewinienie kwalifikowało się do ukarania Kwernadze. Sędzia Dudić jedynie zwrócił mu uwagę. W 94. minucie, czyli czwartej doliczonej, Wasil Gordeziani strzelił gola dającego Gruzji zwycięstwo 2:1.
W sytuacji bezpośrednio poprzedzającej tę bramkę, będący w półparterze Michał Rakoczy próbował zasłaniać piłkę przed napierającym zza pleców Gizą Mamageszwilim. W wyniku walki o pozycję Gruzin wszedł w kontakt fizyczny z Polakiem. Jednak jego upadek nie wynikał z przekroczenia przepisów przez rywala – niczego takiego na powtórkach wideo nie widać – lecz z pozycji, w której obrońcy trudno było utrzymać równowagę. Czy Rakoczy przewrócił się tylko z tego powodu, czy może dlatego, żeby spróbować wymusić na arbitrze podyktowanie rzutu wolnego dla Polski, wie tylko sam zawodnik.
Sędzia Alessandro Dudic w meczu Polska – Gruzja zaprezentował spory potencjał – najwyraźniej ma realne szanse na odniesienie dużych sukcesów międzynarodowych – ale akurat w tym spotkaniu decyzje znakomite przeplatał kontrowersyjnymi, słabymi i złymi.
6 - 1
Walia
2 - 5
Francja
3 - 2
Dania
4 - 1
Niemcy
1 - 3
Hiszpania
1 - 2
Belgia
1 - 1
Szwajcaria
4 - 3
Islandia
4 - 1
Walia
4 - 0
Holandia
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1019 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.