| Skoki narciarskie

Skoki narciarskie. Już niebawem poznamy kadry PZN na sezon 2023/2024. Będzie dużo zmian, o których opowiedział nam Jan Winkiel. "Powolutku możemy zacząć gonić Europę" [WYWIAD]

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich (fot. PAP)
Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki (fot. Getty)
Tytus Olszewski

Przed nami oficjalne ogłoszenie kadr na sezon 2023/2024. Polski Związek Narciarski zamierza przeprowadzić szereg zmian, których część będzie bardzo rewolucyjna. Jednakże metamorfozę przejdą nie tyko skoki narciarskie. O za kulisowych szczegółach w rozmowie z TVPSPORT.PL opowiedział Sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel. – W naszych ambitnych planach na najbliższy sezon jest powołanie zalążku kadry narodowej we freestyle’u – zdradził działacz.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ
Bezmyślny ruch FIS, a na stole leży inna zmiana. W tenisie się sprawdza

Czytaj też

Thomas Thurnbichler i inne reprezentacje skoczków mają problem, FIS zmienił zasady startów w Pucharze Świata (fot. PAP)

Bezmyślny ruch FIS, a na stole leży inna zmiana. W tenisie się sprawdza

TYTUS OLSZEWSKI, TVPSPORT.PL: – Wrócił pan z Dubrownika, gdzie odbyło się wiosenne spotkanie FIS. Co nowego czeka nas w przyszłym sezonie?
JAN WINKIEL, SEKRETARZ GENERALNY PZN: – Najgorsze jest to, że te spotkania przez lata nie przynosiły żadnych zmian, więc ich wpływ na kolejne sezony jest raczej mocno ograniczony. Większość rzeczy dzieje się jednak w kuluarach i podczas wewnętrznych spotkań. Te spotkania teoretycznie pełnią bardziej funkcję informacyjną, ale jak cię tam nie ma, to zawsze coś się wysypie. Dlatego też naszym obowiązkiem jest, aby w nich uczestniczyć. Spotkania są na razie zdominowane przez wszystkie dyscypliny oprócz narciarstwa alpejskiego. Ten trend jeszcze nie doszedł, ale myślę, że to jest następny etap. Obecny prezes FIS stara się teraz osłabić siłę krajów alpejskich w federacji. Natomiast z rzeczy, które są dla nas ważne, to oczywiście gro dotkliwych zmian w skokach narciarskich, przeciwko którym staliśmy. Dodatkowo organizacja pierwszego w Polsce Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim już w przyszłym sezonie. Raczej większość to są zmiany kosmetyczno-techniczne.

– No właśnie, znów podniesiono kwestię zaprzestania stosowania smarów fluorowych w skokach.
– Czwarty rok z rzędu dostajemy informację, że smary fluorowe będą zakazane. I czwarty rok z rzędu mówią, że może się okazać, iż obecny system kontroli nie będzie działał. W zeszłym roku zaprezentowali maszynę do testów, która miała losową skuteczność.

– A wracając do snowboardu. Czy możemy być pewni, że PŚ w Polsce uda się zorganizować już w przyszłym sezonie?
– Potwierdzenie dostaniemy 24 maja po spotkaniu Rady FIS, więc wtedy będzie to oficjalne. Bardzo dobra organizacja Pucharu Europy w Suchem była jednym z elementów, które przyczyniły się do tej decyzji. Drugim jest fakt, że w FIS jest wola, aby rozszerzać granicę PŚ na więcej krajów. W tym gronie jest Polska, która ma już zbudowaną kulturę snowboardową. Trafiliśmy też na rok bez imprezy głównej i nadal bez zawodów w Rosji, Chinach czy Korei Południowej. Pojawiło się okienko w kalendarzu, więc wykorzystaliśmy tę okazję. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że lepiej wykorzystać ją już teraz, niż liczyć na dobry termin w kolejnym sezonie. Wobec tego w przyszłym roku zorganizujemy zarówno PŚ, jak i PE.

– Wiadomo już jakie to będą konkurencje i gdzie się odbędą?
– Jeżeli chodzi o PŚ, prawdopodobnie będzie to slalom gigant równoległy i team event w Krynicy- Zdrój na trasie nr 5. Natomiast Puchar Europy ponownie odbędzie się w Suchem.

– Ostatni sezon przyniósł duże sukcesy polskich snowboardzistów. Czy w związku z tym, pojawią się jakieś zmiany w tej dyscyplinie?
– Powstanie pełnoprawna Kadra B, którą prowadzić będzie Paweł Dawidek. Chcemy stworzyć grupę, która będzie mogła się sprofesjonalizować na etapie PE. Da to możliwość łatwiejszego transferu między PŚ a PE. Natomiast juniorzy będą jeździć w SMS-ie pod okiem Michała i Marcina Sitarzy.

Zobacz też: Pięć konkursów w Polsce. Sprawdź kalendarz PŚ na sezon 2023/2024

Bezmyślny ruch FIS, a na stole leży inna zmiana. W tenisie się sprawdza

Czytaj też

Thomas Thurnbichler i inne reprezentacje skoczków mają problem, FIS zmienił zasady startów w Pucharze Świata (fot. PAP)

Bezmyślny ruch FIS, a na stole leży inna zmiana. W tenisie się sprawdza

Utrudnienia przed debiutem Szczyrku w PŚ. Konieczna przebudowa skoczni

Czytaj też

Skocznia w Szczyrku to od lat dom polskiej kadry narodowej i klubów (fot. PAP)

Utrudnienia przed debiutem Szczyrku w PŚ. Konieczna przebudowa skoczni

– W przyszłym sezonie po raz pierwszy uda się także zorganizować polski turniej w skokach narciarskich. Jakie są realne szanse, że zagości on w naszym kraju dłużej niż rok?
– Żadne. Na razie jest to jednorazowy strzał, choć ja mam nieskrywaną wiarę, że Szczyrk może stać się pełnoprawnym przystankiem PŚ. Polski turniej to narazie przyszłoroczny temat. Poza tym musimy pamiętać, że dobrze by było, gdyby skoki narciarskie rozwijały się i nie zamykały tylko na nasz kraj oraz inne najsilniejsze nacje w tej dyscyplinie. Trzeba utworzyć także miejsca w kalendarzu dla innych. Ja jestem orędownikiem tego, aby podnieść poziom rozgrywek Pucharu Kontynentalnego. Pozytywnym aspektem jest chociażby to, że Telewizja Polska jako jedna z nielicznych na świecie transmituje również takie zawody, co przyczynia się do ich globalizacji.

– Czyli nie możemy liczyć na stały cykl jak np. Raw Air w Norwegii?
– Nie i od początku nie taki był nasz zamysł. Chcieliśmy przeprowadzić zawody, które będą podobne do Letniego Grand Prix Lotos Poland Tour w 2011 roku. Myśleliśmy też, aby coś odświeżyć i zmienić. Ruszamy z tym i nie chcemy zrobić kolejnego turnieju na stałe. Zamierzamy dać naszym krajowym kibicom nowy impuls, aby mogli potestować sobie różne warianty i formy oglądania skoków na żywo.

– Kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia kadr PZN na sezon 2023/2024?
– Kadry muszą zostać jeszcze ostatecznie zatwierdzone przez zarząd. To jest sezon bez imprezy głównej, więc mamy wszystko poukładane i wiemy w jakiej formie pracujemy. Nie spieszy nam się z ogłoszeniem. Myślę, że 15 maja brzmi jak niezły termin. Jakbym miał się z kimś zakładać, to założyłbym się o tę datę. Pozostały nam kwestie formalno-logistyczne. Wszyscy członkowie zarządu muszą jako pierwsi dowiedzieć się o ostatecznych składach kadr i mieć czas na ewentualne uwagi. Jeżeli nie będzie uwag, to będziemy gotowi, żeby publikować składy.

– Jak będzie rola Łukasza Kruczka w polskich skokach po zmianach?
– Łukasz będzie team menadżerem. To będzie podobna funkcja jak w piłce nożnej czy koszykówce. Roboczo nazwałbym ją "ogarniaczem" reprezentacji. Thomas Thurnbichler już w zeszłym roku bardzo mocno monitował potrzebę zatrudnienia osoby na takim stanowisku. My nie do końca chcieliśmy się na to zgodzić, bo nie ma co zaczynać z wysokiego C. To ma być osoba, która będzie przede wszystkim łącznikiem pomiędzy biurem i kadrami. Ma nas także reprezentować w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i walczyć o nasze interesy. Dodatkowo ma pilnować codziennej rutyny pracy. Kwestiami logistycznymi zajmuje się biuro, ale Łukasz będzie musiał pilnować terminów zgłoszeń, zakupu biletów lotniczych i multum innych spraw. Tutaj także chodzi o konsultację z uczelniami i znajdywanie potrzebnych osób. Łukasz ma pomóc Thomasowi w tym, czego on nie jest w stanie sam zrobić, bo brakuje mu wiedzy czy języka. Thomas ma się skupić na tranzycie wiedzy z Kadry seniorskiej, przez Kadrę B do Kary juniorskiej.

– Nowym trenerem kadry kobiet ma zostać wybitny specjalista w tej dziedzinie, Harald Rodlauer. Spodziewacie się rewolucji?
– Warto podkreślić, że Harald Rodlauer nie jest jeszcze oficjalnie naszym trenerem. Jeśli uda nam się go zatrudnić, to będzie świetnym kandydatem. Szukaliśmy kogoś, kto będzie autorytetem i kto osiągnął dobry wynik sportowy. Ktoś, kto może nam pomóc i przede wszystkim ma wspólną wizję ze związkiem. Najważniejsze było, aby zatrudnić kogoś, kto mierzył się z podobnymi realami. Sytuacja w Austrii jest względnie podobna do tej w Polsce, bo także mają ograniczoną ilość trenerów oraz zawodników. Harald czuł ten klimat, a dodatkowo mieszka stosunkowo blisko Polski i zna się na pracy z kobietami.

Zobacz też: PZN znalazł nowego szkoleniowca. Znamy nazwisko szkoleniowca kadry B

– David Jiroutek także jest już pewniakiem?
– Podczas pierwszego zgrupowania skoczków w Spale można było zauważyć, że był tam David Jiroutek. Ciężko byłoby zaprzeczać, że nie jest członkiem naszego sztabu na przyszły sezon. My już pracujemy w nowym systemie i nie trzeba czekać na ogłoszenie kadr, żeby zorientować się, kto w nich będzie. Sport wymaga od nas elastyczności i czasami czekamy szybciej.

– A jakie stanowisko obejmie Stefan Hula?
– Poczekajmy na oficjalne ogłoszenie kadr, ale myślę, że jakby ktoś miał trzy strzały, to zgadłby za każdym razem. Stefan da sobie radę, bo ma funkcję, w której powinien się bardzo dobrze odnaleźć. Nieskromnie powiem, że rozmowy ze Stefanem zaczęliśmy już trzy lata temu.

Zobacz też: Skoki już niebawem. Poznaliśmy kalendarz Letniego Grand Prix

Utrudnienia przed debiutem Szczyrku w PŚ. Konieczna przebudowa skoczni

Czytaj też

Skocznia w Szczyrku to od lat dom polskiej kadry narodowej i klubów (fot. PAP)

Utrudnienia przed debiutem Szczyrku w PŚ. Konieczna przebudowa skoczni

Norwegowie odkryli karty. Słynny skoczek poza kadrą

Czytaj też

Robert Johansson (fot. Getty)

Norwegowie odkryli karty. Słynny skoczek poza kadrą

– Kiedy sportowcy z PZN trafią na etaty do wojska?
– My pomagamy naszym sportowcom, ale to jest pytanie do wojska. Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba spojrzeć na siebie. Wysłaliśmy do zawodników i trenerów informację, że jeśli ktokolwiek chce liczyć na etat wojskowy, to musi przejść przeszkolenie. To jest podstawowy temat. Jednak, to nie jest też tak, że automatycznie po przejściu szkolenia dostaje się pracę w wojaku. Żeby w ogóle ubiegać się o etat, należy przejść przeszkolenie. Natomiast etat wiąże się z obowiązkami i coroczną służbą. W Niemczech czy Austrii sportowcy przez 3-4 tygodnie normalnie pełnią obowiązki policyjne lub wojskowe.

– Czego nowego możemy się jeszcze spodziewać w przyszło sezonowych kadrach?
– W naszych ambitnych planach na najbliższy sezon jest powołanie zalążku kadry narodowej we freestyle’u zarówno juniorskiej, jak i seniorskiej. To jest taki mały kroczek i podziękowanie dla Tomka Tylki za zaangażowanie przez ostatnie trzy-cztery lata, które włożył w proces odbudowy freestyle’u snowboardowego oraz freeskingu. Warto tutaj podkreślić także rolę trenera Roberta Szula oraz prezesa klubu Sokół Zakopane, Tadeusza Szostaka, który powołał sekcję freestyle’ową. To nie jest projekt dwuletni tylko siedmioletni, ale liczymy, że już na kolejnych igrzyskach olimpijskich będziemy mieli reprezentantów, którzy w nich wystartują. Mamy już letni obiekt treningowe w Polsce taki jak Raba Bang w Rabce-Zdrój. Polskie Koleje Linowe przygotowują na Gubałówce bardzo dobrej jakości snowpark. Do tego mamy super obiekty w Czarnym Groniu i nie tylko, więc jest już gdzie ten sport uprawiać. Powolutku możemy zacząć gonić Europę. To będzie długa pogoń, ale freestyle jest widowiskowy i niestety dla tradycjonalistów olimpijskich stanowi przyszłość sportu. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby nie rozwijać tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Zaczęliśmy budować to wszystko od dołu. Na razie to jest grupa wsparcia, ale na pewno jesteśmy bliżej niż dalej do pełnoprawnej kadry.

Zobacz też: Rewolucja w szkoleniu następców Stocha i spółki. Znamy szczegóły!

– Czyli główne działania będą opierać się w ramach Szkół Mistrzostwa Sportowego, które mają stanowić ważny element nowej układanki.
– Faktycznie jeżeli chodzi o sport juniorski, to jest to element przeniesienia akcentu na SMS-y. Analizujemy problemy i braki w wielu sytuacjach, w których moglibyśmy efektywniej wykorzystywać środki. Jakby nie patrzeć, zawsze wychodzi nam ten sport juniorski, w którym dokonywaliśmy za szybkiej selekcji. W wieku 18 lat kontuzja potrafi wyłączy z przyszłej kariery, a SMS-y mogą być komfortowym rozwiązaniem, w którym dajemy zawodnikowi finansowanie bez względu na jego poziom sportowy. Będziemy stawiać mniejszą presję na wynik sportowy, a skupimy się bardziej na poprawie techniki i przygotowaniu mentalnym do profesjonalnego uprawiania sportu.

– Czy w związku z tym możemy się spodziewać, że w najbliższych kadrach zabraknie kilku nazwisk juniorów?
– Wszyscy uczniowie SMS-ów staną się członkami kadr narodowych. Po prostu forma funkcjonowania Kadry Narodowej Juniorów będzie inaczej wyglądała. Oni będą mieli zapewniony trening bieżący oraz zgrupowania centralne, a cała reszta, czyli podejście i zaangażowanie zostanie w ich gestii. Powołaliśmy także trenerów głównych w SMS-ach, którzy będą selekcjonerami w poszczególnych dyscyplinach. Ci nie będą bezpośrednio szkolić zawodników, tylko będą współpracować z resztą trenerów i dostaną funkcję nadzorczo-kontrolingową. Teoretycznie takie osoby mają z boku patrzeć na emocjonalne zaangażowanie zawodników. Natomiast juniorzy, którzy trafią do seniorskich kadr narodowych A i B, nie będą już rozliczani za chęci czy talent, tylko za wynik sportowy.

Norwegowie odkryli karty. Słynny skoczek poza kadrą

Czytaj też

Robert Johansson (fot. Getty)

Norwegowie odkryli karty. Słynny skoczek poza kadrą

Legenda obejmie kadrę kobiet? Małysz: cały czas atakujemy
(fot. PAP)
Legenda obejmie kadrę kobiet? Małysz: cały czas atakujemy

Zobacz też
Szef PŚ w skokach przyznaje: po skandalu myślałem o rezygnacji
Sandro Pertile odpowiedział na pytania TVP Sport. Z gościnnym udziałem Kamila Stocha (fot. TVP)
tylko u nas

Szef PŚ w skokach przyznaje: po skandalu myślałem o rezygnacji

| Skoki narciarskie 
Będą konsekwencje za krytykę Thurnbichlera? Małysz komentuje
Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki (fot. Getty Images)

Będą konsekwencje za krytykę Thurnbichlera? Małysz komentuje

| Skoki narciarskie 
Tschofenig rozbił bank, Wąsek w drugiej dziesiątce listy płac
Daniel Tschofenig (fot. Getty Images)

Tschofenig rozbił bank, Wąsek w drugiej dziesiątce listy płac

| Skoki narciarskie 
Kiedy kolejne zawody w skokach? Sprawdź terminarz Letniego GP i PŚ 2025/26
Kiedy polscy skoczkowie wracają na skocznię? Kalendarz LGP 2025 i PŚ 2025/26

Kiedy kolejne zawody w skokach? Sprawdź terminarz Letniego GP i PŚ 2025/26

| Skoki narciarskie 
Od serwismena do... "zbawcy". Oto nowy trener polskiej kadry
Thomas Thurnbichler (L) i Maciej Maciusiak (fot. PAP/Grzegorz Momot)
polecamy

Od serwismena do... "zbawcy". Oto nowy trener polskiej kadry

| Skoki narciarskie 
wyniki
klasyfikacje
Wyniki
30 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Anze Lanisek
Anze Lanisek

482.1

2

Domen Prevc
Domen Prevc

475.0

6

Pius Paschke
Pius Paschke

438.9

9

Jan Hoerl
Jan Hoerl

420.4

10

Karl Geiger
Karl Geiger

419.8

11

Timi Zajc
Timi Zajc

419.7

12

Stefan Kraft
Stefan Kraft

413.3

13

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

412.5

14

Markus Mueller
Markus Mueller

403.1

15

Kamil Stoch
Kamil Stoch

400.8

16

Antti Aalto
Antti Aalto

400.4

17

Ren Nikaido
Ren Nikaido

399.4

18

Lovro Kos
Lovro Kos

397.9

19

Artti Aigro
Artti Aigro

397.1

21

Tate Frantz
Tate Frantz

384.2

22

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

382.3

26

Jakub Wolny
Jakub Wolny

364.5

27

Valentin Foubert
Valentin Foubert

357.3

28

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

355.7

29

Killian Peier
Killian Peier

320.5

30

Kevin Bickner
Kevin Bickner

314.1

Rozwiń
29 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1749.3

2

Niemcy
Niemcy

1720.2

3

Słowenia
Słowenia

1707.2

4

Polska
Polska

1680.6

5

Japonia
Japonia

1673.1

6

Norwegia
Norwegia

1484.1

7

Szwajcaria
Szwajcaria

1458.0

8

USA
USA

1350.9

9

Finlandia
Finlandia

561.6

10

Kazachstan
Kazachstan

551.6

Rozwiń
28 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Domen Prevc
Domen Prevc

459.1

2

Anze Lanisek
Anze Lanisek

454.8

5

Stefan Kraft
Stefan Kraft

433.5

7

Karl Geiger
Karl Geiger

418.3

8

Jan Hoerl
Jan Hoerl

418.2

10

Pius Paschke
Pius Paschke

409.4

11

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

409.1

12

Timi Zajc
Timi Zajc

408.7

13

Ren Nikaido
Ren Nikaido

404.1

14

Kamil Stoch
Kamil Stoch

401.1

16

Antti Aalto
Antti Aalto

397.7

17

Piotr Żyła
Piotr Żyła

397.5

19

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

392.7

20

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

389.6

21

Artti Aigro
Artti Aigro

389.4

22

Lovro Kos
Lovro Kos

387.7

24

Yukiya Sato
Yukiya Sato

386.2

26

Rok Masle
Rok Masle

377.7

29

Alex Insam
Alex Insam

365.0

30

Jakub Wolny
Jakub Wolny

363.6

Rozwiń
27 marca 2025
Skoki narciarskie

2

Pius Paschke
Pius Paschke

228.9

4

Domen Prevc
Domen Prevc

225.7

5

Piotr Żyła
Piotr Żyła

225.5

6

Kamil Stoch
Kamil Stoch

225.3

7

Timi Zajc
Timi Zajc

225.0

8

Stefan Kraft
Stefan Kraft

218.2

12

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

211.6

13

Anze Lanisek
Anze Lanisek

211.0

14

Antti Aalto
Antti Aalto

210.0

15

Jan Hoerl
Jan Hoerl

209.1

18

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

205.3

19

Karl Geiger
Karl Geiger

202.9

20

Lovro Kos
Lovro Kos

202.5

21

Sandro Hauswirth
Sandro Hauswirth

202.1

22

Ren Nikaido
Ren Nikaido

201.2

23

Yukiya Sato
Yukiya Sato

197.0

25

Stephan Embacher
Stephan Embacher

196.4

27

Artti Aigro
Artti Aigro

193.6

Rozwiń
23 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Słowenia
Słowenia

813.4

2

Austria
Austria

809.3

3

Japonia
Japonia

802.5

4

Niemcy
Niemcy

762.1

5

Polska
Polska

699.9

6

Finlandia
Finlandia

681.3

7

Szwajcaria
Szwajcaria

667.2

8

USA
USA

601.6

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

Rozwiń
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1805
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
1652
3
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
1290
4
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
1056
5
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
1006
6
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
996
7
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
989
8
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
955
9
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
910
10
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
776
11
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
726
12
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
678
13
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
638
14
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
612
15
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
587
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
572
17
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
474
18
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
458
19
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
444
20
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
267
21
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
267
22
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
266
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
245
24
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
242
25
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
212
26
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
211
27
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
173
28
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
171
29
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
165
30
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
158
31
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
157
32
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
157
33
Killian Peier
Killian Peier
 
 
132
34
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
127
35
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
122
36
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
116
37
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
111
38
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
88
39
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
80
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
76
41
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
76
42
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
72
43
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
72
44
Yukiya Sato
Yukiya Sato
 
 
69
45
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
59
46
Alex Insam
Alex Insam
 
 
55
47
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
47
48
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
32
49
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
27
51
Eric Belshaw
Eric Belshaw
 
 
26
52
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
53
Maciej Kot
Maciej Kot
 
 
13
54
Yanick Wasser
Yanick Wasser
 
 
13
55
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
56
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
57
Jason Colby
Jason Colby
 
 
11
58
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
10
59
Eetu Nousiainen
Eetu Nousiainen
 
 
7
60
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
61
Rok Masle
Rok Masle
 
 
5
62
Soelve Jokerud Strand
Soelve Jokerud Strand
 
 
5
63
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
64
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
65
Kasperi Valto
Kasperi Valto
 
 
2
66
Rok Oblak
Rok Oblak
 
 
2
67
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
68
Andrew Urlaub
Andrew Urlaub
 
 
1
69
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
70
Tomas Kuisma
Tomas Kuisma
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Gwiazdy szachów znów opanują Warszawę!
nowe
Gwiazdy szachów znów opanują Warszawę!
| Inne 
Jan-Krzysztof Duda
Oficjalnie: nowy trener w Mielcu! Ekstraklasa nie jest mu obca
Ivan Djurdjević w przeszłości prowadził mi.in. Śląsk Wrocław czy Lecha Poznań (fot. PAP)
nowe
Oficjalnie: nowy trener w Mielcu! Ekstraklasa nie jest mu obca
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
GKS Tychy mistrzem? Piąty mecz finału THL w czwartek w TVP!
GKS Tychy – GKS Katowice, finał Tauron Hokej Ligi. Transmisja online 5. meczu na żywo w TVP Sport (4.04.2025)
transmisja
GKS Tychy mistrzem? Piąty mecz finału THL w czwartek w TVP!
| Hokej / Polska Hokej Liga 
Amerykański sen, psychologia, przyszły doktorat. Oto "jedynka" polskiej kadry
Kinga Szemik (fot. Getty Images)
Amerykański sen, psychologia, przyszły doktorat. Oto "jedynka" polskiej kadry
Dawid Brilowski
Dawid Brilowski
Tobiasz: jedziemy po to, żeby awansować do finału [WIDEO]
Kacper Tobiasz (fot. TVP SPORT)
Tobiasz: jedziemy po to, żeby awansować do finału [WIDEO]
| Piłka nożna / Puchar Polski 
Ruch – Legia na żywo w TVP. Gdzie i kiedy oglądać półfinał PP?
Ruch Chorzów – Legia Warszawa na żywo w TVP. Kiedy i o której oglądać półfinał Pucharu Polski w TV i online? (02.04.2025)
Ruch – Legia na żywo w TVP. Gdzie i kiedy oglądać półfinał PP?
| Piłka nożna / Puchar Polski 
"Nadgodziny" Pajor. W jakiej formie Polki przybyły na zgrupowanie?
Ewa Pajor gra w Barcelonie bardzo dużo (fot. Getty Images)
"Nadgodziny" Pajor. W jakiej formie Polki przybyły na zgrupowanie?
Dawid Brilowski
Dawid Brilowski
Do góry